Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree17Одобрявам
  • 1 Post By tgn
  • 6 Post By AC_From_Hell
  • 2 Post By KI_YOOU
  • 2 Post By AC_From_Hell
  • 1 Post By KI_YOOU
  • 3 Post By VeleV.Klima
  • 2 Post By Alexi

Мнение за MS11MU-18HRFN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #1

    Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Здравейте,
    Някой има ли наблюденя за този модел нa Midea MS11MU-18HRFN1? Интересуват ме мнения и отзиви от опит точно за конкретния модел. Цената е 1300 без ДДС и монтаж.
    Прочетох темите тук, спомнават се подобни модели,но не съвсем същия - най вече MU-то липсва или се различава. В тази връзка някой срещал ли е описание на моделния код - всмисъл всяка буква какво означава - ако има подобно нещо.

    Климатика ще се инсталира в 35м2 хол+кухненски бокс. 1ви етаж над магазин и под апартамент, който се топли зимата с газ. Миналата зима по спомен в Т не е падала под 12-14 градуса без каквото и да е отопление.
    Изложението е юг-запад като едната стена е ветрилообразна в посока юг-югозапад с около 12м2 прозорци. Страшен пек е лятото. Зимата ми се струва, че това също стопля до известна степен. Дограмата е ПВЦ уж хубава.

    По принцип смятам да слагам газово отопление и аз, така че климатика ще се ползва само за охлаждане, но най-вероятно няма да успея за тази зима с газовия котел и все пак искам да купя нещо, което да ми върши работа за отопление през идната зима и през следващите като "аварийно"

  2.  
     
  3. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #2

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Имам сходно по параметри помещение, като вашето, и мога да ви гарантирам, че отопление с качествен климатик ще ви излиза доста по евтино, отколкото на газ.
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Да, нямам никакви съмнения относно това. Все пак искам газ заради уж по-високия комфорт, а и топлата вода. Честно казано никога не съм живял на отопление нито с климатик, нито с газ. Винаги на централно парно или ел. радиатори. Факт е, че комфорта с парното е осезаемо по-голям, очаквам да е аналогично и с газта. Затова и искам първо възможно най-скоро да сложа климатика за да се спася от адската жега в момента. В същото време няма да прибързвам с газовия котел - първата зима ще изкараме с климатиците - искам да видя как ще бъде с тях и дали наистина комфорта страда осезаемо. И ако не ме кефи вече за следвщата зима ще съм готов с газта.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    С тая мидея комфортът няма да страда, защото не може да съществува покрай нея...
    bobovo, VeleV.Klima, Aleksandars и 3 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #5

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Здрасти AC_From_Hell,
    Все пак за бъде по-полезно мнението Ви ще съм благодарен ако препоръчате конкретен марка/модел от пазара в момента, който би се справил по-добре.В интерес на истината имам съществен толеранс в бюджета. Далеч не търся най-евтиното възможно. Стигнал съм до този конкретен модел от оферта от приятел, който продава климатици. Предложи ми този или GENERAL ASHG18LFCA1 за 2150лв като коментара му беше:
    - разликата в енергийната ефективност на практика е незначителна
    - Midea-та дава равно или по-малко дефекти
    - няма осезаема разлика в комфорта
    - 3 срещу 5 години гаранци в полза на Мидеа
    - защо да даваш повече пари за минимална разлика

    Така, че - няма да попречи да ми препоръчате друг климатик, който е смислен за дадените условия.

    Но нека не изместваме основния фокус на темата, който е - преки впечатления от конкретния модел/серия, а не за Мидеа по принцип.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #6

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    На цената на тази газ, можеш да си боднеш 3 Дайсекая и да се радваш на реален комфорт.
    VeleV.Klima и Aleksandars харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #7

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Приятелят ви изобщо не е в час с климатичната техника. Не ви съветвам да му се доверявате.

    Разликата в ефективността ще си проличи през зимата - аз с 24-ка мидея плащах над 200 лева ток за средно хладен хол, после с 2 12ки панасоник 150 за топъл апартамент

    Мидея дават равни или по-малко дефекти от Дженерал, ако говорим за 1 брой мидея и 100 дженерала

    Разликата в комфорта ще е грандиозна и го гарантирам.

    3 години истинска гаранция срещу 5 години на ежегодно плащане за профилактика и пълна липса на резервни части
    bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    38
    #8

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Защо 3 Дайсекая? Нямат ли достатъчно големи за хола ми?
    По принцип имам още 2 спални за климатизация ама там не ми е спешно. Искам да направя "пилотна" инсталация в хола, точно защото съм се опарил и от фирми и от продукти.
    Дайте тогава препоръки за фирма и за модели и ще ходя да ги гледам.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #9

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Исках да кажа 3 климатика, вече Дайсекай ли ще е ти си избираш. За хола може би 1 50ка хеви ще ти върши работа, по тънко може да минеш и със Самсунг - там вече модели има кой да ти предложи. За двете спални Дайсекай. За 6к климатизираш целия апартамент със висок клас машини и си свиркаш. Имай предвид че и без това ще дадеш 2,3к за накякви дървета от които ще очакваш да те охлаждат през лятото. Прибави и инвестицията за тая газ... Злато! В крайна сметка няма аз да ти плащам сметките.
    Успех с избора!
    VeleV.Klima одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Твоя приятел не ти е приятел щом те зарибява с мидея или никога не е монтирал дженерал.
    Alexi, bobovo и AC_From_Hell харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #11

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Твоя приятел не ти е приятел щом те зарибява с мидея или никога не е монтирал дженерал.
    Принципно и двете марки са произведени в Китай( демек са оригинални ) с разликата, че на FUJITSU му се отлепя лепенката made in PRC и отдолу пише Япония!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: Мнение за MS11MU-18HRFN1

    мда и 2те се сглобяват в Китай ама там приликите свършват според мен .. едното е климатик другото не е
    VeleV.Klima и justify харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за Midea MS11MU-12HRFN1 Oasis A+
    От nikol123 във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 31-05-17, 21:57
  2. Мнение за MHI ZJP-S?
    От saint056a във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-12, 10:57
  3. Мнение за ТВ
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 30-11-11, 17:04
  4. мнение за
    От vladeee във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-10, 12:39
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе