Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree3Одобрявам

Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    16
    #1

    Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Това чудо е монтирано преди около месец и половина и от самото начало ми бърка в нервите.Имам предвид,че на отопление/21 градуса/ постоянно има едно припукване ,нещо подобно на скърцане и други странни звуциНе знам как точно да ги опишаСпоред сервиза новите модели така си правелиПонякога даже и изключен ме стряска.Извинявам се ако не съм в правилния раздел.За лаишкото обяснение също
    Този пост е редактиран от avenger; 12-03-16 в 18:53.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Като се има предвид марката, изработката и факта, че тялото е изработено от рециклирана пластмаса, подобни шумове не трябва да Ви учудват.
    tanatos и P.Hristov харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #3

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Определено съм съгласен...радвай се че работи това недоразумение!

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Припукването може да се отстрани, като се свалят пластмасите и на сглобките им се залепи тънка платнена лента (Tisa имат такава). Тя трябва да абсорбира "припукването" при релативното движение на проклетите пластмаси, в следствие на температурните промени. Другите шумове се отстраняват чрез подмяна на цялото съкровище с по-висок клас.
    Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Ми знам ли ги тия пластмаси как се свалят.На Даикин ясноVГовориме преди това недоносче Сиестата

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #6

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Колега, такъв модел на Midea няма. Би ли снимал табелките на вътрешното (и ако е възможно на външното тяло)!
    По принцип има външни тела 09/12/18/24HRFN1 (последните DC инвертори с BLDC вентилатор), но HRFN външно тяло няма. Вътрешно пък MBBV съвсем няма. Дори близко до това не се сещам да съществува като абревиатура.
    По отношение на пукането - всички климатици от ниския клас пукат, но това се оправя лесно - както ти казаха с парченца плат или друга подложка, просто трябва да се свали предния пластмасов панел (не само капака за филтрите, а цялата пластмаса на вътрешното тяло) и да се подлепи тук и там с някакви тампончета. Другото, което е - ползвай климатика постоянно включен, така температурните вариации ще са малки и ще пука по-малко. А и сметката за тока ще ти е същата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #7

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Наистина няма,но това да е проблема,марката говори

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    16
    #8

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Това е само вътрешно тяло.Вкрая или е о или0/преди 6/ Като мога ще дам ощеинфо.Външно тяло засега не знам.
    DUNDURMA одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #9

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Цитат Първоначално публикувано от al4o Виж публикацията
    Това е само вътрешно тяло.Вкрая или е о или0/преди 6/ Като мога ще дам ощеинфо.Външно тяло засега не знам.
    АЛЧО..............по-разбираемо бре

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    16
    #10

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Грешка в моя телевизор.Външно модел :MSMBBU-12FRN1-QNd0GW
    Този пост е редактиран от al4o; 29-02-16 в 14:53.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #11

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Моделът, който си закупил е добър. Не се притеснявай, не си сгрешил. За тези пари е добра машина!
    Всички електромотори (без тези за клапите) са безчеткови, постояннотокови (BLDC), контрола е с висока честота и са практически безшумни. Пластмасата на корпуса е ABS (Acrylonitrile butadiene styrene) и не може да се рециклира. По-точно може, но е много токсично, сложно, трудо и ресурсоемко и на практика никой не го прави. Материалът е обозначен отвътре на отливките:
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...-recyc-abs.svg
    По принцип това е една от най-добрите пластмаси, но има по-голям коеф на триене от поликарбоната и поливинилхлорида. Оттам се натрупва по-голямо напрежение преди да се освободи и да припука
    Друго, което ми прави впечатление е, че този климатик фабрично е зареден с хладилен агент за 10 метра тръбен път.
    Не, че е голяма разликата, но едни 200 грама може да окажат негативно влияние при къс път - по-шумна работа, по-високи налягания. Може да спира компресора по налягане, спирайки компресора следва рязко охлаждане на вътрешната пита и пукане. Ако има как викнете сервизни специалисти и замерете налягане и ток, за да се прецени дали не е презареден!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    16
    #12

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    При около 3 м. трасе може ли да се получи това.Пресостат ли изключва. Това се води фабрично заредено.В момента няма как да докопам манометри или станция.
    Този пост е редактиран от al4o; 29-02-16 в 15:19.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #13

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Пресостат няма. Просто електрониката следи тока. Ако стане много голям - примерно 8 ампера и по програма се изключва компресора за 4 минути. През това време вътрешната пита изтива, налягането в системата спада, а ти чуваш гадното пукане. Най-добре е ти да споделиш как работи климатика - дали върти постоянно компресора, дали работи ON/OFF и т.н. Няма как да гадаем!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    16
    #14

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Засега върти постоянно .Не е ми е постоянно пред очите.Но ще го издебна

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Отговор: Проблем с вътрешно тяло MBBV-12HRFN-QRD06W

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Моделът, който си закупил е добър. Не се притеснявай, не си сгрешил. За тези пари е добра машина!
    Всички електромотори (без тези за клапите) са безчеткови, постояннотокови (BLDC), контрола е с висока честота и са практически безшумни. Пластмасата на корпуса е ABS (Acrylonitrile butadiene styrene) и не може да се рециклира. По-точно може, но е много токсично, сложно, трудо и ресурсоемко и на практика никой не го прави. Материалът е обозначен отвътре на отливките:
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...-recyc-abs.svg
    По принцип това е една от най-добрите пластмаси, но има по-голям коеф на триене от поликарбоната и поливинилхлорида. Оттам се натрупва по-голямо напрежение преди да се освободи и да припука
    Друго, което ми прави впечатление е, че този климатик фабрично е зареден с хладилен агент за 10 метра тръбен път.
    Не, че е голяма разликата, но едни 200 грама може да окажат негативно влияние при къс път - по-шумна работа, по-високи налягания. Може да спира компресора по налягане, спирайки компресора следва рязко охлаждане на вътрешната пита и пукане. Ако има как викнете сервизни специалисти и замерете налягане и ток, за да се прецени дали не е презареден!
    За първи път чета че моторите на клапите са четкови.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с вътрешно тяло на Toshiba RAS-225GDR
    От v_iliev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-14, 10:40
  2. Проблем с вътрешно тяло на Toshiba RAS-225GDR
    От v_iliev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 06-05-14, 01:33
  3. Проблем с вътрешно тяло HAIR
    От kriso.3206 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-13, 12:40
  4. Проблем с Toshiba RAS 137SKV-E вътрешно тяло
    От ivakis777 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 09:58
  5. Проблем с електромотор вътрешно тяло на 12 ldc
    От vesral във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-12, 16:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе