Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 138
Like Tree71Одобрявам

MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #31

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Симпатично моделче.
    Когато е в off с каква скорост върти турбината - прилича като първа или много под първа и не се чува абсолютно нищо. /Става въпрос за режим отопление./

    - - - - - - - - - -

    edi1, нали иска да ни представи климатика си. Колкото повече подробности даде за начина на работа толкова повече ще е полезна темата.
    burkoff7 , Успех и със здраве да си го ползваш.
    Тъй като, аз не съм много вещ, малко се обърквам! Турбината на вътрешното тяло?
    Значи, като го пусна на отопление за миг "елерона" се отваря до край и веднага се затваря до половина, а външното тяло постепенно започва да работи на големи обороти...
    И вече като постигне, може би в рамките на 2-3 мин. се отваря "елерона" до край и почва да духа топло, забелязах че отначало, по-скоро духа топло, а след няколко минути още по-топло. Като се затваря на половина "елерона" духа малко хладно и едвам се усеща...Вътрешното тяло не е много шумно, по-скоро е поносимо и приятно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #32

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    "....Като се затваря на половина "елерона" духа малко хладно и едвам се усеща..." , а чува ли се лек шум от въртенето на турбината, когато "елерона" е затворен на половина?

  4. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #33

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    "....Като се затваря на половина "елерона" духа малко хладно и едвам се усеща..." , а чува ли се лек шум от въртенето на турбината, когато "елерона" е затворен на половина?
    Не! Не съм забелязал...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #34

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Ниската скорост на обдухване при off /скоростта с която се върти турбината при вдигната клапа и изключен компресор/ си е предимство. Говори ме за толкова ниска скорост, че да не се чува никакъв шум дори и да си на 50см от вътрешното тяло. Ако наистина е така при този модел е похвално.

  6. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #35

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ниската скорост на обдухване при off /скоростта с която се върти турбината при вдигната клапа и изключен компресор/ си е предимство. Говори ме за толкова ниска скорост, че да не се чува никакъв шум дори и да си на 50см от вътрешното тяло. Ако наистина е така при този модел е похвално.
    В момента пробвах и установих, че работи на много ниска скорост и на 50см от вътрешното тяло се чува.

    При мен ситуацията беше следната:
    Тъй като съм с ограничен бюджет, можех да си позволя климатик най-много до 950лв. Не ми свиди, ако имах възможност със сигурност щях да взема Fujitsu, Toshiba за 1500-2000лв. т.е. от големите и доказани производители.

    Изборът ми беше м/у MIDEA и OSAKA.

    Звънях на представител на OSAKA за Варна и ми казаха, че имат една бройка от инверторен модел "Osaka CH-12-DSBL white" и една от "OSAKA CH-12-DSBPN"
    Само знам, че първият е без филтри и кой знае какви екстри...и си казах, че ще търся вариант и за MIDEA.
    Така попаднах на този модел Midea и се спрях на него.
    Този пост е редактиран от burkoff7; 17-10-16 в 12:04.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #36

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Симпатично моделче.
    Когато е в off с каква скорост върти турбината - прилича като първа или много под първа и не се чува абсолютно нищо. /Става въпрос за режим отопление./

    - - - - - - - - - -

    edi1, нали иска да ни представи климатика си. Колкото повече подробности даде за начина на работа толкова повече ще е полезна темата.
    burkoff7 , Успех и със здраве да си го ползваш.
    Лошо няма, ама ще вземе да виси пред него по цяла нощ.Женската част от фамилията ще му се сърди, че не е където трябва.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #37

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Като не висиш предварително, висиш следварително.

  10. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #38

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Въобще не ме учудва, взаимствани технологии и дизайн, Toshiba - Carrier.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Ми те от години си работят заедно ТОШИБА ,КЕРИЪР и МИДЕА.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Обаче има една подробност този кериар е ниския клас и си е мидея с друго лого.

    Sent from my K012

  13. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #41

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Обаче има една подробност този кериар е ниския клас и си е мидея с друго лого.

    Sent from my K012
    Аз съм доволен, за тези пари не очаквам нещо повече! Нисък, среден, висок, когато си с ограничен бюджет не обръщаш голямо внимание на това! Нима nippon-ите и kaisai-ите, които предлагаш са висок клас?
    За мен Carrier е голямо име с дебела история - фактор!

    Все пак не прилича 100% на въпросния модел на Carrier, дистанционното е различно и при Мидеа е по сполучливо направено. Вътрешното тяло също не е еднакво. Общо взето, оттук оттам са взели дизайн от Carrier, може би филтрите и йонизаторът да са на Carrier, а компресорът на Тошиба.

    Не си криви душата, толкова време си защитавал марката Мидеа, а сега си едва ли не най-големият й критикар. "За Бога братя, не купувайте"
    Не на мен тия, да се надяваме, че новия вносител, ще предлага части за моделите, които внася.
    Този пост е редактиран от burkoff7; 17-10-16 в 21:29.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #42

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Вярвай ми знам какво и за какви цели предлагаме. Обяснявам кое какво като ме разбре добре като не свиква с мисълта че за тия пари толкова. Та нипон и кайсай са точно за този тип клиенти. Повече продаваме други марки хората се понаучиха кои марки климатици топлят зимата. Преди мидея имаха един много добър модел инвертор топлещ и здрав тогава бяха и ценово добре и ги харесвах магнум осигуряваше части без проблеми но след преминаване на r410 климатиците им умираха зимата магнум почнаха да се циганеят с сервиза и ги отсвирих.

    Sent from my K012

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #43

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Колега, в изделията от нисък клас, марката няма никакво значение. Кериър са голямо име, но да не забравяме фиаското им със скрол компресорите; скъпите им безплодни напъни. Да не обобщаваме .

  17. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #44

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Вярвай ми знам какво и за какви цели предлагаме. Обяснявам кое какво като ме разбре добре като не свиква с мисълта че за тия пари толкова. Та нипон и кайсай са точно за този тип клиенти. Повече продаваме други марки хората се понаучиха кои марки климатици топлят зимата. Преди мидея имаха един много добър модел инвертор топлещ и здрав тогава бяха и ценово добре и ги харесвах магнум осигуряваше части без проблеми но след преминаване на r410 климатиците им умираха зимата магнум почнаха да се циганеят с сервиза и ги отсвирих.

    Sent from my K012
    Надявам се новият модел, който съм закупил да не умира зимата Във Варна зимата, не е толкова коварна, колкото навътре в страната.
    Това, което ми описваш е стара работа, сега би трябвало нещата да се подобрили в полза на клиента.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    А дано. ама незнам ти ли но някой от Варна доста ми гледа точно нипона и каисая.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 19:58
  2. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 18:41
  3. Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?
    От stefors във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 08-12-10, 15:47
  4. Midea MSG-12HRDN1 - проблем с филтрите
    От harpbg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-10, 09:38
  5. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе