Страница 5 от 231 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    6
    #61

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Relute
    Иначе ако помещението ти е 30 кв.м., а климатика 25-ца, смятам че е много маломощен. То дори и 35-ца може би ще е на ръба. Аз сложих 20-ките в помещения 14-16 кв. и 25-ци на 17.5 кв.
    Консултира ли са с фирмата преди да избереш този модел за това помещение?
    Да казаха че няма проблем, защото стаята е почти изцяло вътрешна и блока е с външна изолация. Интересно ще е ако можеш да замериш температурата на изхода на климатика за да сравним как работят. Това ми се струва добър показател при положение че го сложиш 30 градуса, тогава би трябвало да работи в максимален режим поне 5-6 мин достатъчно за измерването. То и температурата навън е от значение но все пак сега е все студено с изключение на обед.  При теб как е тръбният път навън или вътре и колко е дълъг?


    [/quote]
    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Ако я разрежеш през средата , за да я сложиш е много лоша идея .
    Тогава ще имаш много по-големи топлинни загуби.
    Значи ще трябва да ги викам, но едва ли ще се навият при положение че това им е практиката. Някой има ли опит с агенцията за защита на потребителите. Дали могат да помогнат?


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #62

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ако се стигне до Комисията за Защита на Потребителя - ясно е че ще помогнат. То самото им споменаване стряска фирмите, защото никой не иска неприятности.
    Далеч по-добре е да се разберете с добър тон, като си по-настоятелен, за да разберат ,че няма да мине номера.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    6
    #63

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Както очаквах, отказаха ми категорично. Обяснението:
    Ако разхерметезираме климатика, гаранцията ще ти отпадне.
    Фирмата се казва ЕКОМАТИК, вече мога да я спомена защото и без това ме отписаха като техен клиент.
    Ще видим дали Комисията ще ми помогне, не се стреснаха хич даже.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #64

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ето тук http://www.aircon.ru/pbc_download/files/f1178625307.pdf можеш да видиш сервизната документация на климатика, може да ти е от полза и за да разбереш дали работи нормално твоя климатик.

    Доколкото разбрах основното ти притеснение е, че климатика (SRK 25 ZG-S) не може да стопли стая 30 кв.м. с добра изолация и дограма, а относно изходящата температура 47 гр, си мисля че е нормална за инвертор. Както ти казах, според мен проблема е че си избрал маломощен модел за това помещение и дори да изолират тръбите по отделно и да ги вакумират, едва ли ще има съществено подобрение.

    Както казах, това е лично мнение, без да съм специалист.

    Относно името на фирмата, аз го оставям без коментар.

    Допълние - разгледах по-обстойно по-горе приложеното упътване и забелязах, че на картинаката на стр. 30 долу в дясно е показано, че двете тръби се изолират заедно. Колкото и да не звучи логично, щом от Mitsubishi са дали такова упътване, аз не се притеснявам, че моите тръби са изолирани заедно, а не по отделно.
    Ако все пак решиш да се оплачеш на комисията, с това упътване те оборват на момента.
    Все пак остава момента с вакумирането.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #65

    Re:Климатици MITSUBISHI

    все пак не е нормално за цяла нощ при добре изолирано помещение да не може да вдигне зададените 23 градуса ,като с тези 19 дори не ги доближава ,а като стане -10 -15 навън ?

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #66

    Re:Климатици MITSUBISHI

    sp001: Имаш голям тръбен път и то на външни атмосверни условия, ако може да се сложи кабелен канал, сложи. Ще имаш загуби без съмнение от взаимният топлообмен между тръбите. Не се опитвай да режеш и да слагаш допълнителна изолация. Човек си купува скъпа машина уж защото работи по добре и има по голяма икономия, а в случая с такова изпълнение на тези монтажници всичко това частично се обезмисля.

    Един път пусне ли се фреона в системата в която има малко въздух няма как после да изкараш въздуха. Процедурата е следната, изпуска се целият фреон, вакуумира се цялата система към 30 минути и се зарежда с нов фреон по електронен кантар с количеството указано на табелката на климатика.

    Не знам и аз какво да те посъветвам, имаш 2 възможности, или да се примириш или да се разправяш с тях за да ги накараш почти насила да направят това което трябва, аз бих избрал първият вариант ако климатика все пак върши работата за която е взет.

    Relute: Във инструкцията ясно е показано че и на двете тръби си има отделна изолация, това което гледаш на стр. 30 е свръзката между вътрешното тяло и тръбите. От вътрешното тяло 2-те тръби се движат заедно около 30 сантиметра след това се разделят всяка по отделно.
    Цитат Първоначално публикувано от Relute
    1. Вакуум - не е задължителен при тръбен път под 5 метра. По-добре е да се "пусне" фреон, т.к. ако има останали частици (стружки) вътре, при вакумирането няма как да излязат. Имали са проблеми само с климатици които са били вакумирани с вакуум помпа, а не са имали проблеми с такива с пускане на фреон.
    В тази точка няма нито едно вярно нещо. Това са празни приказки на хора целящи само да отбият номера.

  8.  
     
  9. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #67

    Re:Климатици MITSUBISHI

    15 киловата за една нощ ми е виждат много!
    Човека не пише за колко часа е това, но дори и за 12 часа, 15 киловата от 25 -ца ми се струват неприлично много. (прости сметки - около един мегават на месец - около 140 лева на месец)
    Може ли пояснения и нови замервания?

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #68

    Re:Климатици MITSUBISHI

    25ца за 30кв.м.- без коментар. Монтажа също без коментар.
    15 киловата за една нощ...този климатик работи постоянно на пълна мощност, а все още няма ниски температури, -10 и надолу. Това изобщо не е добре за машинката, едва ли ще искара 4-5г.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #69

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Уж Екоматик били стабилна фирма. Всеки да си прави изводите.

    Не стига лошия монтаж, ами и грешно оразмерен климатик. Толкова нямат ли таблици за квадратура и съответната мощност.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #70

    Re:Климатици MITSUBISHI

    е ,това за изпускане на фреон с цел премахване на стружките си е направо бисер .. какви стружки първо ? стружки не трябва да има .. освен това климатика си има филтър ,а пък изпускането на фреон го няма в нито едно описание за монтаж ,за разлика от вакумирането

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #71

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Отопление: 0,5 (3,4) 4,8 kW ....Този климатик ,би трябвало да се справи до -5 градуса ,както беше снощи , дори с тези 30kвм. ,ако е топъл апартамента ,както е обявил собственика. 25-ца , се препоръчва за 25 кв, помещение.Аз имам инвертор 28-ца и 3.6 киловата отдавана номинална мощност за 28.5 кв помещение. В момента 0 градуса навън ,при средносилен вентилатор , на 22 градуса зададени изключва, щото ги подминава . :.......ако обаче е нов апартамент, с неотопляващи се се съседи и климатика е бил включен вчера в студа при силно изстинали и неотоплени стени ,се е озорил яко,дори да е изправен и качествено монтиран. ....Вентилатора на макс лие бил ?....с какъв термометър е мерил тмператърата в стята и къде ?Термометъра да не е закован на стената ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #72

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Relute: Във инструкцията ясно е показано че и на двете тръби си има отделна изолация, това което гледаш на стр. 30 е свръзката между вътрешното тяло и тръбите. От вътрешното тяло 2-те тръби се движат заедно около 30 сантиметра след това се разделят всяка по отделно.
    Аз имах предвид тази схема, където съвсем ясно се вижда, че двете тръби се изолират заедно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #73

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Имам 25 ZG-S и всяка тръба е в отдел изолация. Климатика работи нормално, но външното тяло е изключително шумно. Монтирано е в тераса и се чува в съседната стая. Някой ще сподели ли за неговото външно тяло и има ли възможност да му има нещо?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #74

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от joton
    Имам 25 ZG-S и всяка тръба е в отдел изолация. Климатика работи нормално, но външното тяло е изключително шумно. Монтирано е в тераса и се чува в съседната стая. Някой ще сподели ли за неговото външно тяло и има ли възможност да му има нещо?
    При мен всички външни тела са изключително тихи. Всички са монтирани на масивни/носещи стени, без тампони. Няма никави вибрации по стените и т.н.

    От фирмата, която монтираха моите климатици, ме предупредиха, че е възможно да има шум, единствено ако се монтира на тънките плоскости на балкон, където могат да се получат вибрации. Може би това е проблема при теб.
    Опиши стената/плоскостта на която е монтиран и какъв тип е шума - вибрации по стената или шум от самото тяло.
    Ако са вибрации може да има подобрение като сложиш тампони.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #75

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    15 киловата за една нощ ми е виждат много!
    Човека не пише за колко часа е това, но дори и за 12 часа, 15 киловата от 25 -ца ми се струват неприлично много. (прости сметки - около един мегават на месец - около 140 лева на месец)
    Може ли пояснения и нови замервания?
    ...15 киловата при, Отопление: 0,5 (3,4) 4,8 kW и Разход: 0,09 - 1,30 kW е почти невъзможно .Трябва да е бачкал ,цяла нощ на пълна мощност.Никой уважаващ себе си инвертор няма да се прекара така... ...още повече едно Мицубиши. Тука ми прилича на ошашкан потребител.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 231 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе