Страница 44 от 54 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #646

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Е това е развъртане при -12.
    hawai76 и mkukas харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #647

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Интересното е, че и уж много куцият 32GE-VA при -11 на същият тест на при външна -11 се развъртя до 1725 вата, а температурата на втора степен вентилатор също достигна 52 градуса. Амперите не можах да ги засека до колко е качил. Излиза, че и GE серията си има достатъчно мощ.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #648

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Няма нищо чудно, FH е поректиран да топли в студ и в големи помещения, независимо дали е VE или VENZ.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #649

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Толкова си го дават VEHZ ,1700 w( 150 ти е нагревателя )

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #650

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    На 25-та FH-VENZ съм му изключил външният нагревател от буксата и грам не съжалявам за това. През този период изобщо няма натрупан лед никъде по дъното на машината. При изключен нагревател вчера се развъртя до 1925 Вата.
    Другият ми климатик е 35GE, който при -11 градуса изобщо не се дава на 25FH-VENZ. Аз останах учуден как при -11 градуса достигна температура на изходящият въздух 52 градуса, а машинтата консумираше 1725 вата електроенергия.
    necata2 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #651

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Пробвах същото "развъртане" с fh35, резултатите са почти идентични.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-01-17 в 09:25.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #652

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Писах в темата относно настройките на FH, но явно там или не се чете или хората, които са на ясно с нещата.., не са прочели или коментирали...
    Видях, че тази се "разгорещи" и реших да покажа и питам ...
    След дълги размисли и страсти, като доста хора, дилемата между Daikin FTXS 35, Panasonic 12QKEW май беше, последва некст левел - Toshiba Daisekai 8 и Mitsubishi FH35...
    Убедиха ме, че Мицубишито ще "отвее" Дайкина .. Паналайката, която ми беше на сърце пък имала яко дефрости ...
    Та стигнахме до Дайсекай и Мицубишииии ...
    След доста разгорещената тема в Тошиба, относоно успиването му и дългото мълчание в темата за тоя Мицукошник, някак си реших да не рискувам с него, а той ми беше НА СЪРЦЕ дълго време ...
    Монтирах FH35 в е това
    Пловдив
    Етажа е 4-ти
    Ляво 24см. бетон, 20см. стиропор и стена на съседна кооперация..
    Изолация 3см. фибран + въздушната възглавница заради кривините на строителите ...
    3-камерна дограма Еуростар някъв..
    Разпределението е мое дело, като идеята е да се топли с един климатик и проветрява лесно...
    Червените врати не се отварят, с изключение на тази на кухнята, когато се готви и вечеря или имам гости ... или си я отваря котката, когато пощурее(научил съм е : ) )
    Към банята пак е отворена, защото пак котката... пие вода там : ) ...


    Дори при тези ниски температури съм повече от доволен от рабата му - РАБОТИ САМО ТОЙ ...
    В хола при зададени 23 и 3-та степен на вентилатора, правеше 25, а задам ли 27 и 4-та степен - СТАВА СТРАШНО - 28 ..
    На повече не съм си и помислял !!!
    Който иска да вярва ....
    Щерката(7год.) и жената ходят боси и по къс ръкав ... Да се не надяваш..
    На термометъра в спалнята показва 19-20, а сега в тея студове 17-18 - идеално за спане за мен !
    Че бил шумен..,чувал се фреона, когато дефроства .., мисля си, че това вече са глезотии и изтънчен вкус ...
    Дебит и тишина не са взаимно свързани, но всеки си има право вкус и изисквания, след като си плащааааа....
    Както пишеше из темата, може би някой да е имал реплика(едва ли де, ама като гледам моя ...)
    Единствения минус за мен лично на този климатик е, че трябваше да има още една степен между 3 и 4 ...
    Нищо друго не ме тормози или разваля мозъчния дискомфорт, освен това, дали не трябваше да си сложа Дайсекая, защото той ми беше фаворит...

    Въпрос към по-запознатите - има ли връзка между зададените градуси и скоростта на вентилатора, тъй като единственото, което не доумявам или не разбирам е - при зададени 23 и 3-та степен на вентилатора, прави 25, но задам ли 24,25,26,27,28 и също на 3-та степен, прави 22,5 - 23,5 !?!?
    Задам ли 4-та степен обаче, надминава зададените с 2 градуса !!!
    При зададени 27 стига до 28 ...
    Повече не смея, че ще трябва да отварям прозорците .... : )
    Имам почти ежедневно наблюдение върху 2 Паналайки, 2 Хаера, няколко Мидеи, 3 Дайкина и 2 Дженерала и такова не съм срещал !?!?!?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    JOKVN и Jack Krauser харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #653

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Добре си се ориентирал. Май излиза, че FH се развърта при -10 повече от Дайсейкаите.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #654

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    При -10° дайсекаите до колко развъртат? Щото гледам в Евровент и ми се вижда странно при -10 даже слабите панасоници да надминават дайсекай 8 по капацитет.
    А Мицубиши FH25 отвява всяка 12-ка на панасоник по топлене и ефективност. Да не говорим за FH35.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #655

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    И според engineering databook-a на Тошиба е така....Е това до сега никой ли не го е видял....странна работа.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #656

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Само че на практика, няма нито един сигнал за нетоплещ, изнемогнал,замръзнал Дайсекай от никоя точка на България. С Панасониците положението не е точно така. Изводите предлагам всеки сам да си направи!
    Mega, tony34al, hawai76 и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #657

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Лично мое мнение е, че Мицубиши топли малко по-добре от Дайсейкай. Топлината на изходящата струя е по-топла при приблизително една и съща консумация на ел.енергия и еднаква мощност. За мен недостатък на Мицубиши е сравнително високия минимум и при преходните сезони изпада в режими он-офф, за разлика от Дайсейкай. Това се усеща в добре изолирано помещение.

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #658

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Джак нали знаеш че само Тошиба дават данни по номинал,при другите е на мах.Не съм пристрастен въпреки че имам Тошиба ,изказвал съм мнението си относно Дайсейкая.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #659

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При -10° дайсекаите до колко развъртат? Щото гледам в Евровент и ми се вижда странно при -10 даже слабите панасоници да надминават дайсекай 8 по капацитет.
    А Мицубиши FH25 отвява всяка 12-ка на панасоник по топлене и ефективност. Да не говорим за FH35.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И според engineering databook-a на Тошиба е така....Е това до сега никой ли не го е видял....странна работа.
    Много странна работа! И аз не знам как е при -10, ама мога да ви дам жокер за -13... Ограничил съм му мощността на осмицата, за да не подпали мебелите. И панасоници имам, и мицубиши имам, и разни други имам. Никой не може да топли повече от дайсейкай 8. А когато завали снега при -11, познайте какво се случва с останалото шкарто и дефростите? И що ги пишете тия глупости, като го нямате модела и не го познавате? Заглавието на темата не виждате, но коментирате някакви писания на чужди езици, които пък въобще не разбирате. Колко пъти ви писах, че engineering databook-a на Тошиба е объркан и информацията е грешна? Говедата са ползвали copy/paste и са сътворили една вкисната боза. Има си сервизно, както и лични тестове на машините. Не се напъвайте излишно с тъпи коментари.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 11-01-17 в 23:55.
    Mega одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #660

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Джак нали знаеш че само Тошиба дават данни по номинал,при другите е на мах.Не съм пристрастен въпреки че имам Тошиба ,изказвал съм мнението си относно Дайсейкая.
    Какъв номинал? Аз питам до колко максимално се развърта дайсекай 8 при -10?
    Щото гледам в Евровент са им дали доста скромни оценки:
    RAS-13G2KVP-E при -7 ° го дават с капацитет 3,18 киловата при консумация 1,03
    E12QKE при -10° го дават с капацитет 3,2 киловата при консумация 1,24
    А FH25 ги отвява и двата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 54 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе