Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 69
Like Tree13Одобрявам

Климатика не достига зададените градуси.....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    8
    #16

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Аз имам FD35 в 24кв.м. от около 2 месеца го ползвам и се държи по същия начин като на ttanev. До сега си мислех, че е нормално ако искам 23* да задам на климатика 25, но явно ще търся сервиза.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #17

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Не се вкарвайте във филми. Първо замери колко градуса е горе над климатика ако са зададени 25 при него е 26 а твоя термометър показва 23 повредата не е във вашия телевизор.

    Весели Празници Приятели бъдете живи и здрави.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #18

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Здравейте и за много години !
    Скоро не съм писал по темата но исках малко да го наблюдавам и тогава да дам още информация за работата му.
    И така.....при температури над/около -2, 0* климатика при зададени 25* и вентилатор на втора степен ги поддържа при консумация около 430 вата. При температури под 0* (до около -8* са падали температурите в Ст. Загора) при зададени 25* и втора степен на вентилатора климатика поддържа 23*
    Друго нещо което забелязах е че онзи ден когато напече слънце в стаята стана много горещо (25*-26* и нагоре) и аз го намалих на 22*. Климатика иключи, и след половин час започна един безкраен цикъл от ON/OFF като работеше така: 3 минути OFF - 10 минути ON, при консумация стартираща от 800 вата и намаляща до 500 вата при положение че в стаята е над 25* защо изобщо се включва да работи.
    Друга "приятна" изненада която ми поднесе климатика беше вчера при голямата мъгла. До към 18.00 часа си размразяваше през 2.5 часа както си е нормално за него но след това започна да размразява през 20 минути, при това имаше само скреж понего.
    Та молбата ми е някой който има тази машина да сподели как работи неговата.......какво правим когато стане -10*, ами -15*.......???
    Възможно ли е при монтажа да са ос....ли нещо или да имам пропуск на фреон и от там да се бърка работата на машината ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #19

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    При гъста мъгла не трябва да размразява през 20, а поне през 40 мин.Не се притеснявай че не си поддържа зададената температура 25 гр, при по-ниски външни температури , защото и топлозагубите са големи и на 2 ра степен на вентилатора е по слаб въздухообмена.При мен при зададени 23 поддържа 21 гр при външна темп. -5гр и надолу.

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #20

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Най-добър топлообмен има на 3-та степен на вентилатора на вътрешното тяло. При мен при сравнително гъста мъгла и температура от -4 градуса климатика размразяваше на 45 минути.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #21

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Най-добър топлообмен има на 3-та степен на вентилатора на вътрешното тяло. При мен при сравнително гъста мъгла и температура от -4 градуса климатика размразяваше на 45 минути.
    А Джъсти разправяше, че висок клас машини не ги правели тез работи. :rolleyes:

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #22

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Така работят МЕ-тата,ако е било 25 гр в стаята и намалиш на 20, не чака да стане 20 градуса че да се включи, включва доста начесто при което температурата след 8 часа не е 20 ами е 22 примерно. Софтуера им е такъв, все пак трябва да топлят . При мен ситуацията е следната, климите 25-ца и 35-ца ,вървят нон стоп, но през деня се пали парно, вместо да почиват те пак си работят, трябва да им намаля градусите с 5 надолу, че да се гарантира, че няма да се включат, и пак включват но много рядко. Ако не им намаля градусите работят успоредно с парното и не изключват когато е много студено, но аз съм в къща и загубите са големи.Не ги мисли за минус 15 градуса, и при минус 25 работят и топлят.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #23

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    За 45 минути може да се натрупа свръх много скреж по един климатик

    Дори и на маркови машини е заложено 40 и дори под 30 минути сумарна работа на компресора преди следващ дефрост. Тоест, ако условията са много лоши, това е нормално. При споменатите условия и поддържана по-високчка температура, съвсем.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Брех, че професори в този форум има ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #25

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Новини за моята машина: външна температура -4*, ясно време, прави дефрост през 1,5 часа, зададена температура 26* и поддържа 24*. Виждам че ми давате съвети да го държа на 3/4-та степен на турбината но тя е много ШУМНА (по добре да използвам калорифер - със сигорност ще направи по високи градуси при същия шум).
    Виждам че и при други колеги този климатик не подържа зададената температура (поне 4ма засега - нито при увеличаване нито при намаляне на температурата, а нали това е работата на инверора) но не разбирам защо за първи път се говори за това...?????? Ако бях прочел по рано за този проблем едвали щях да дам пари за този климатик.

    За огромно мое съжаление установявам че съм се качил от кон (Осака) на магаре (Митсубиши). Колкото и смешно за вас да звучи това, изказвам мнение на човек използвал и двата климатика (начин на работа, поддържана на температура, размразяване и т. н.).
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от ttanev; 07-01-13 в 21:46.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #26

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Колега и аз имам този климатик ама ти очакваш много от него. 26 градуса са си много за всякакъв климатик дори и за 50-ка в 20 квадрата. При мен ги постигам с 20 ребра на парно на около 60градуса -3,5кв, кюнеца на котела - 2 кв, + МЕ GE 35 -3кв за отрицателната температура за която говориш. Събират се 8 кв. Климатика не е печка с безкрайна мощност.Какъвто и климатик да вземеш при отрицателни температури няма да имаш 26 градуса. Трябва да намесим и изолацията на помещението, която е индивидулна за всяко помещение и е половината от уравнението което се опитваме да решим.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #27

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Нагласи го на 30 и ще ти качи 26 Та ако ще и на low да е Просто по-бавничко ще стане.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Цитат Първоначално публикувано от ttanev Виж публикацията
    Новини за моята машина: външна температура -4*, ясно време, прави дефрост през 1,5 часа, зададена температура 26* и поддържа 24*. Виждам че ми давате съвети да го държа на 3/4-та степен на турбината но тя е много ШУМНА (по добре да използвам калорифер - със сигорност ще направи по високи градуси при същия шум).
    Виждам че и при други колеги този климатик не подържа зададената температура (поне 4ма засега - нито при увеличаване нито при намаляне на температурата, а нали това е работата на инверора) но не разбирам защо за първи път се говори за това...?????? Ако бях прочел по рано за този проблем едвали щях да дам пари за този климатик.

    За огромно мое съжаление установявам че съм се качил от кон (Осака) на магаре (Митсубиши). Колкото и смешно за вас да звучи това, изказвам мнение на човек използвал и двата климатика (начин на работа, поддържана на температура, размразяване и т. н.).
    Поздрави!
    1. Господин Танев в коя тема на форума попитахте/поискахте съвет ??? Номера на поста и заглавието и страницата на темата!??

    26 градуса са си много за всякакъв климатик дори и за 50-ка в 20 квадрата. При мен ги постигам с 20 ребра на парно на около 60градуса -3,5кв, кюнеца на котела - 2 кв, + МЕ GE 35 -3кв за отрицателната температура за която говориш. Събират се 8 кв. Климатика не е печка с безкрайна мощност.Какъвто и климатик да вземеш при отрицателни температури няма да имаш 26 градуса. Трябва да намесим и изолацията на помещението, която е индивидулна за всяко помещение
    2.Не е вярно че 26 градуса в режим отопление са много за всякакъв климатик, дори и за 50-ка в 20-квадрата.Родителите ми вече 5 -та година ползват МЕ GE50VA в 24 квадрата(2.6 метра височина) при зададени 26 градуса вътре дори при -10 външна температура ги достига и поддържа спокойно(без изолация последен етаж с 4 външни стени).

    Г-н Танев ако бяхте попитали кой климатик е подходящият можеше и да ви посъветват правилно.Тактиката "хвърлям се с главата напред пък каквото стане" не винаги е печеливша ...

    Над 95% от "ревящите" във форума са действали "на своя глава" ...

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #29

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Над 95% от "ревящите" във форума са действали "на своя глава" ...
    +1, Обърне ли се каруцата, пътища много.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #30

    Отговор: Климатика не достига зададените градуси.....

    Колега ivan1 не очаквам нищо повече от това което правеше стария ми НЕ-марков климатик. Нагласям го на 26*, защото ако го оставя на 24* или 25* той поддържа 22-23 (по скоро 22*). Стария клим го нагласях на 25* а той правеше 26* и след това го намалях на 24* и той поддържаше 25*. Само при много ниски температури (под - 10*) имаше малка разлика в зададената и поддържаната температура. Да не говорим за дефростите - само тогава когато е необходимо - само когато беше заскрежен и при това съм го наблюдавал по 4-5 часа(целия побелял) без нито един дефрост.......



    babati не е смешно !!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 106
    Последно: 11-01-17, 15:27
  2. Шарп (100V) не дости зададените градуси
    От Nikolai_Ivanov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 24
    Последно: 05-06-14, 08:39
  3. Fuji 14LGC не достига зададената температура
    От poisoner във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 15-01-13, 23:41
  4. Fujitsu General ASH12UB - време за достигане на зададените градуси
    От zomane във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 23-01-08, 08:52
  5. Excell Help - градуси и т.н.
    От terez във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-04, 13:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе