Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 174

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    22
    #1

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Етаж от къща калкан приблизително 60кв/м
    външни стени 50 кв/м с изолация 10см
    прозорци/дограма 20кв/м двоен стъклопакет алуминиева
    отопляемо пространство отгоре, отдолу и отсрани
    климатика е монтиран на 9/12/2013, зададена темп на отопление 23 градуса в стаята 21 измерена на 1м от пода, при охлаждане се задава 26 в стаята е около 27-28.
    до 8/12/2014 консумацията е 1193kw/h около 218лв

    доста съм доволен от покупката забележката е че вътрешното тяло пука от време на време.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    така както си описал нещата излиза че отопляваш 60 квадрата с него ? стаи няма ли тоя етаж от къща

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Имам стаи но не много врати ще се пробвам да кача един план за да стане ясно как е разположението. вратата на спалнята е държа предимно отворена а тази на банята затворена и на стълбището разбира се затворена. другите врати.... абе надявам се от плана да стане ясно..
    FloorPlan.PNG

    - - - - - - - - - -

    Имам стаи но не много врати ще се пробвам да кача един план за да стане ясно как е разположението. вратата на спалнята е държа предимно отворена а тази на банята затворена и на стълбището разбира се затворена. другите врати.... абе надявам се от плана да стане ясно..
    FloorPlan.PNG

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    колко градуса постигаш в спалнята ? това е огромен обем за такава машина ,и като знам колко мързелива турбина има и как духа на себе си на ауто ,учуден съм че си доволен имаш около 2.5 кВ отоплителна мощ при -15 .. за 60 квадрата помещения разделени с коридор ,врати ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    22
    #5

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Да ти кажа честно в спалнята нямам данни но пък за там където е посочено на плана изглежда така:
    Inside+OutsideTemp.PNGне обръщай внимание на пиковете временни проблеми със софта на станцията.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    това в кой град е колега

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    22
    #7

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Пловдив
    Този пост е редактиран от random; 16-12-14 в 00:14.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #8

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    гледам едни градуси +10+15 януари ,минимална -7-8 .. тука в Шумен беше -18-19 нощем -12-13 денем 2-3 седмици .. при такива условия може да се справя някак машината ти но вижда зор което се вижда от графиката на вътрешната температура ,варира с 2-3 градуса което е огромна разлика ако не пипаш градусите .. дано ти служи дълги години в което се съмнявам

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #9

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    А парно има ли за по-студеното ?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #10

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Има греяна ракия и винце аз 2 години като ерген съм се отоплявал само с вино .. излиза най изгодно вечер пия по 1 кило и си лягам даже ми беше топло сега ако някъде из апартамента е под 22-23° жената почва да мънка

  13. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #11

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Това ми се вижда като някое скандинавско изпълнение,те нали там слагат 9ки в 40-50кв.Явно колегата има много добра изолация на къщата и си е сметнал топлозагубите.Разхода даже ми се вижда много малък,дано издаяне още дълги години.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #12

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Един колега при -11 на 200м2 къща има 5кВт топлозагуби, така че не ме изумяват такива резултати.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #13

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Един колега при -11 на 200м2 къща има 5кВт топлозагуби, така че не ме изумяват такива резултати.
    Умен човек! Не познавам колегата ти, но вече го харесвам. Поздрави го от мен!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #14

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    там е работата ,че подобни изолации не могат да се избият в близките 15тина години с каквото и да се топлиш ..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    там е работата ,че подобни изолации не могат да се избият в близките 15тина години с каквото и да се топлиш ..
    Явно моята визия за следващите 15г. доста се различава от твоята

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 04:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 23:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе