Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 129
Like Tree81Одобрявам

SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1

    Question SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Здравейте,
    Трябва ми едната от двете машини за спално помещение 40 куб.м. в Пловдив. По-евтиният модел е с по-голяма проектна мощност и с по-мощен компресор, според евровент-а и разни други места, където четох. Тук има оплаквания от по-скъпия вариянт, че не поддържа коректно зададената температура. Има ли някой от съфорумниците опит с двата модела, за да сподели къде са уловките, за което предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    И двата модела са с еднакъв компресор - 750 вата. По скъпият модел е с доста по-големи и по тежки тела, и съответно вади много по-добра енергоефективност и по-висока мощност.
    rosswen одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Петко, и на двете машини, компресорите са абсолютно еднакви - RM-B5077MDE1( Rotary type ) - 0.75 kW, но количеството хладилен агент в ZMX е 1200 gr, срещу 750 gr за ZM. Аз ще те посъветвам за SRK20ZM-S.
    dodo_pv, bobovo, Mega и 2 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И двата модела са с еднакъв компресор - 750 вата. По скъпият модел е с доста по-големи и по тежки тела, и съответно вади много по-добра енергоефективност и по-висока мощност.
    По-голямо и тежко е вътрешното на скъпия. Проектната му мощност е по-малка и отдава по-малко топлина в студа. Ако беше така, както пишеш, нямаше да пускам втора тема. Не обичам горещи спални помещения зимно време и шумове. Мисля си, че ZMX-S ще е по-тих от по-евтиния, заради по-голямото тяло, но нямам никакъв опит с моделите на мицубиши. Не би ме бъркал факта, че ще е по-слаб, не ми трябва повече от киловатчас топлина в най-големите студове.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Телата са с размери като на дванайска и вади доста по-добра ефективност в сравнение с обикновеният. Той и затова е по-скъп.
    595 x 780(+62) x 290 - външно 35 кила
    309 x 890 x 220 - вътрешно 13,5 кила

    Коефициент на преобразуване около 5,6 а на евтиният е около 4,4

    Къде ги гледаш тия данни бе човек, ето мощностите:

    SRC 20 ZMX-S

    2.0 ( 0.9 (Min.) - 3.1 (Max.)) - охл
    2.5 ( 0.9 (Min.) - 4.3 (Max.)) - отопление


    EER 5.71
    COP 5.56

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Погледни в евровента проектните мощности и топлоотдаването при -7°С и -15°С на SRC 20 ZMX-S и SRC 20 ZM-S. Евтиният е по-мощен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #7

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Погледни в евровента проектните мощности и топлоотдаването при -7°С и -15°С на SRC 20 ZMX-S и SRC 20 ZM-S. Евтиният е по-мощен.
    Предполагам следното---> Хванал си всички 20-ици(респективно 7-ици) от всички модели и марки. Взел си им проектната отоплителна мощност от евровент и тези два модела са излезли победители. Ако си направил така,това е доста некоректно.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Не! Хванах точно тези два модела, на две отделни страници. Не се интересувам от победители, а от комфорт и тишина. Мощността и на двата ми е повече от достатъчна. Дори евтиният в евровента го дават и по-тих, което ме навежда на мисълта, че има грешка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (93.1 KB, 1509 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (81.4 KB, 1570 Прегледи)
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 05-07-16 в 21:55.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #9

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Какво се чудиш при тази разлика в цената хващаш по-евтиния. За 400-500 лв. в повече по-скъпия няма такова предимство,което да струва толкова.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #10

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Виж разликата в децибелите. Никак не е малка, а не съм убеден, че е в полза на евтиния. Съмнявам се за грешка, а както писах, не познавам марката.

    P.s: Като споменаваш цена, намирам за почти безплатно 09LUCA на фуджицу и на добра цена новия панасоник на R32? Дали стават, като тишина?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #11

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Единствено при 20-ките, моделът zm-s е по-мощен от zmx-s(според таблицата на вносителя). На всички е ясно, че няма начин, по-евтината машина, да е по-хубава.
    При мощности от 25-ца нагоре, хипера е с по висока максимална и по-ниска минимална мощност.
    Вероятно, но не задължително, параметрите на 20-ката е възможно, да са сгрешени!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    dodo_pv одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #12

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    20ZM-S е на промоция, 1196лв. то Кондекс. Взимай една и да пишеш после как е.
    Alexi одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,168
    #13

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Ти остави това ,ами и евтиния има по-малък дебит.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #14

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Остави, ама как да оставиш близо 600лв. То това си е тока за няколко години.
    Alexi одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Единствено при 20-ките, моделът zm-s е по-мощен от zmx-s(според таблицата на вносителя). На всички е ясно, че няма начин, по-евтината машина, да е по-хубава.
    При мощности от 25-ца нагоре, хипера е с по висока максимална и по-ниска минимална мощност.
    Вероятно, но не задължително, параметрите на 20-ката е възможно, да са сгрешени!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    Между 20-ките и 25-ците, разликата е винаги софтуерна. Няма как да се реализира по друг начин, без да се оскъпи цялата серия ненужно.. Става въпрос за един и същ модел, от една и съща марка. Свалиш ли прекалено оборотите на турбината, пада ефективността. Ще се радвам, ако колегата emil_vasilev е прав. Мен, това ме устройва. Наистина мисля да взема евтиния.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе