Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42

Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #16

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от byck Виж публикацията
    Май няма.
    Още се намира,или поне допреди месец.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #17

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    byck защо не си го пробвал на по високи градуси напр. 28-29, та стоиш на студено. Аз моя ноември го ползвам на 24гр.,но януари под -5 на 28гр и тогава се променят нещата с отоплението иначе дайсейкай недайсейкай не може да ме стопли.
    Какво да кажа и сегашния на мен ми стига попринцип. Безшумен. повече време държи 21-23 градуса. Ако нямаше бебе нямаше да го сменя...

    Още веднъж ще погледна 13 ките да видим работния им диапазон..

  4. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #18

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Ама вие сериозно ли тая Нокрия въобще я обсъждате за 20 кв. метра

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Ама вие сериозно ли тая Нокрия въобще я обсъждате за 20 кв. метра
    ... То сериозните разговори отдавна напуснаха форума. Сега най-вече се чешат пръсти, а хората, които разбират наистина гледат сеира. Хората спряха да мислят аналитично. Каквото прочетат тук, значи е вярно. Ама кой го пише, с каква цел, има ли резон... Здраве да е, затова имаме глава на раменете, да си я носим.

  6. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #20

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Факт!

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #21

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Ама вие сериозно ли тая Нокрия въобще я обсъждате за 20 кв. метра
    За съжаление така е... Нали като не знаем, питаме на продавачите. Това е много добре, онова толкова топли, толкова харчи. И накрая виждаме истината...
    Този пост е редактиран от avenger; 18-10-16 в 23:36.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #22

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Аз съм с 12-ка FH или иначе казано - MSZ-FH35VE. Нямам бебе, но обичам да ми е топло и зимата държа около 26 градуса. Не съм в панелка, а в кооперация с YTONG, външна изолация 5 см. и стара PVC дограма. Понеже нямам врати между хола, кухненския бокс и коридора се получава така, че грея около 35-40 кв.м. Докато не дойдат големите студове климатикът се справя доста добре и си държи 26-те градуса с в хола. Когато стане много студено понеже аз намалявам климатика за през нощта и през деня след това му е мъка да стигне пак до 26 градуса. За това се налага да сложа вентилатора на последна степен и да му кажа, че искам 31 градуса. Тогава климатикът започва да дава всичко от себе си и пак стига 26-те градуса, но е дразнещо, че трябва да го форсирам по този начин.

    Описвам как работи при мен климатикът, за да придобиеш представа. И аз съм на мнение, че 12-ка от високия клас ти е достатъчна за 20 кв.м.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #23

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    От цялата тема не можах да разбера защо бебето трябва да се отглежда при 25-26гр.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #24

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Ела да кажеш на вече "порасналите" ми жена и дъщеря да не пускат климатиците на 28гр., докато още не съм пуснал котела на парното. Приравняват го на калорифер, който трябвало да им духа постоянно топло, че се били намръзнали. Иначе от парното са доволни на 22.5гр - 23гр. макс. И на работа "всичкото женски персонал" е набичило климите на по 26-28гр., докато тръгне централното парно. Дори и аз усещам разлика при 22гр. от радиатори от парно и 22гр. от климатик. По-скоро го равнявам на 25гр. от климатик.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #25

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Климатика климатик ли е или само така му викате. Да не е некоя мъдея или недостатъчно мощност?
    Като гледам моите каква жега правят на 24 и където съм ходил на гости на газ 21-22 градуса студ и икономии.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #26

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Сигурно и totopz така си мисли за теб с тези 'смешни' 24°С, бъди мъж живей в сауна.

    пп. шегичка да не се вържете

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #27

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ела да кажеш на вече "порасналите" ми жена и дъщеря да не пускат климатиците на 28гр., докато още не съм пуснал котела на парното. Приравняват го на калорифер, който трябвало да им духа постоянно топло, че се били намръзнали. Иначе от парното са доволни на 22.5гр - 23гр. макс. И на работа "всичкото женски персонал" е набичило климите на по 26-28гр., докато тръгне централното парно. Дори и аз усещам разлика при 22гр. от радиатори от парно и 22гр. от климатик. По-скоро го равнявам на 25гр. от климатик.
    Климатикът топли само въздуха, а парното е лъчисто отопление и топлината му те пронизва целия, все едно слънце те грее. Двете нямат нищо общо, 23-24 градуса от парно се равняват на 28 градуса от климатик.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #28

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    На 23гр. от парното ми е вече жега. Докато на климатик ми става не жега, а да го кажем доста задушно на 25-26гр. Дори бих казал неприятно, защото отдолу към краката е по- хладно. Докато имам възможност винаги ще предпочета водна система - подово или радиатори. Особено както цената на газа падна последната година - най-голяма сметка 250лв. за Януари (в Плевен си има студ) за отопление и БГВ на цялата еднофамилна къща с пристройката в двора на 22.5гр. денем и 21.5 нощем.
    Но стига с офтопика, не му е тук мястото, а и отдавна е ясно кое е по-комфортно и съответно кое е по-евтино
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-10-16 в 08:55.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #29

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Парното го пускаш и не го бараш, така всичко се темперира. В събота и неделя не съм пипал дистанционното на климатика и 24 се усещаха като повече. Вчера и онзи ден през деня MHI-то не работи, пускам го чак вечерта. То пак става 24 в стаята, но усещането е като че да е 20.
    Този пост е редактиран от milanov; 19-10-16 в 10:29.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #30

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Кое за цената на газа? Паднала ))) моля те! Но наистина без офф.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE
    От ivchik във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 62
    Последно: 27-06-20, 20:30
  3. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 21:25
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе