Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42
Like Tree44Одобрявам

Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #31

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Ти ли плащаш или аз плащам сметките вече 8г. Към 2008-9г. беше към 0.50-0.60лв. за м3. Към 2012-13-14г. поскъпна страшно много и стана към 1.25лв. за м3. От 1г. с падането на цената на петрола взе да пада и в момента за моя доставчик (те са няколко различни в различните части на България) е 0.66лв. за м3. Ела да стоплиш 4 стаи, остъклено антре само прозорци, баня и пристройка с баня в еднофамилна къща (10-12 външни стени) в Плевен само с климатици на 22.5гр. Те тръбите в баните ще замръзнат. За януари 2016г. с 10-на дни с -15 - -18гр. съм имал сметка 260лв. при 0.81лв. за м3. Сега е 0.66лв. за м3. Много пъти сме го писали - климатиците са удобни за апартаменти и наистина са най-евтиното решение все още при тези цени на ток. Няма спор, че са първи избор за отопление. Но за комфорт не са най-доброто решение. Няма смисъл да дъвчем едно и също.
    Аман от философи, които пишат наизуст.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-10-16 в 10:09.
    avenger, necata2 и milanov харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #32

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    "......климатиците са удобни за апартаменти и наистина са най-евтиното решение все още при тези цени на ток......"
    Напълно подкрепям.

    - - - - - - - - - -

    И поради безхаберието на "цялата система по топлоснабдяване" хората се отказват от централен ТЕЦ / най-удачното за апартаменти / и си купуват климатици.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #33

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Последен офф и спирам. Имах познат, който смени няколко квартири. Когато беше в блок, в който почти никой не беше спрял ТЕЦ-а бе доста топло и учудващо за мнозина сметките му бяха абсурдно ниски. После в блок, където 50-70% са си изключили парното и крадат (не умишлено) от тръби и стените на комшиите, сметките му бяха безбожно високи и беше по-студено. Сега си купи вътрешна гарсониера в панелен блок, където другите са на локално парно общо за целия вход и комина на котела минава през него. Той не плаща за парното, защото няма радиатори. Само в най-големите студове пускаше 1 конвектор за 2-3 часа и не плаща почти нищо. Но нещо са му вдигнали мерника останалите, че се топли от тях. Преди 2 месеца сложи една клима Нипон за 800лв. за цялата гарсониера - кухня, стаята и банята. Но комина продължава да го топли.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #34

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    На 23гр. от парното ми е вече жега. Докато на климатик ми става не жега, а да го кажем доста задушно на 25-26гр. Дори бих казал неприятно, защото отдолу към краката е по- хладно.
    На парно не ти ли е хладно на краката или си с подово?
    В спалнята ми има разлика от 1 градус между пода и въздуха, имам 4см фибран под ламината.
    24 градуса на климатик ходя по къс ръкав, 22 на парно съм с дълъг ръкав. Ако съм на парно у дома пак ще го държа на 24.

  6. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #35

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Философът уважаеми ползва газ от над 12 годинки.
    Философът освен това живее в къща и знае колко струва парното на газ.
    Толкова обърка нещата, че ..... Никой не казва, че с клима е по-комфортно, а за цените!!! Наистина няма никакъв смисъл да споря. Бъди щастлив и така

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от mkukas; 19-10-16 в 14:24.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #36

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Кое за цените!!!!!!!! Показах ясно, че има тренд за спадане на цената на природния газ за битови потребители в последната година. Няма смисъл да спорим за глупости. Не съм правил никакви сравнения между цените за отопление с различни източници. В рамките на 8г. първо сметките ми станаха двойно по-големи за няколко години и беше много скъпо. От средно 250лв. за студените месеци стигнах до 400-450лв. Сега последната зима пак паднах на 260лв. Просто в последната 1.5г. след спада в цената на петрола, започна и връщане към по-ниски цени на природния газ. Показал съм движението - 2008г. 0.50лв - >2012-14г. 1.25лв -> 2015г. 0.90-0.80 -> в момента от 01.10.2016г. е 0.66лв. за м3. Това е за мен като битов потребител към ЧТК в момента преименувана на Арес Газ.
    Какво съм объркал. Какво имаш предвид като цена. Да сравняваме колко е на климатици и газ ли. Никъде не съм писал за такива сравнения. Просто писах, че дишам по-спокойно с месечните сметки след като цената конкретно на газа започна да пада до по-ниски нива. Просто, ясно и с факти. Мога да приложа и фактури. За какво да съм щастлив. Каквото и да ползвам, комфортът си има цена. Ето за това си позволих да използвам термина "философи". Давам конкретни факти, не се заяждам, а някой скача ей така. И да, на система от радиатори е в пъти по-добро от който и да е климатик по отношение комфорт. Няма да духа, няма да пука и скърца, няма да се успива, няма да дефроства, няма никакъв шум, няма миризми, няма да го гледаш и поливаш ако е замръзнал от вън, няма проблем с мощността и в най-големия студ. Радиаторите са ниско до земята, а не горе на тавана. Тук подовите модели са за предпочитане от климатиците. Нагласил съм стайния програматор по часови зони за всеки ден от седмицата каква температура да поддържа и не е пипан вече 8г. Топла вода, колкото искаш за 20-на лева на месец. Не съм чувал да има климатици за баня. И да, това си има цена и е по-скъпо от отопление с климатици. Няма спор.
    До сега бях спокоен, но почнах да се дразня леко, за което съжалявам. Съсипахме темата. По-добре да се изтрият тези постове. Всеки да си слага каквото иска температура и каквото иска отопление.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-10-16 в 15:51.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #37

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Имаш ЛС.
    И съвсем накрая - никак не ми бе приятно да приема, че съм заробил едни 8 бона в парно, но това е.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от mkukas; 19-10-16 в 15:40.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #38

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Аз съм заробил около 4000лв. като си върнах към 750лв. от енергийната ефективност и не съжалявам нито за миг. Даже и жената, която е скъпа на похвали коментира, че това било най-доброто, което съм бил направил за къщата. Да, в един момент сметките бяха почти непосилни. Но единственият вариант беше още налети доста пари в термопомпа въздух-вода или вода-вода и ремонт на цялата къща за подово отопление. Сега дишам малко по-леко с месечните сметки. Но няма гаранция, че от утре няма да се вдигне отново цената.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-10-16 в 15:50.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #39

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Ако темата продължи в този вид, ще я заключа.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #40

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Не я заключвай, а просто изтрии всички постове след "не разбрах защо се гледа бебе на 24-25гр." включително.
    Извинения за офтопика.
    Този пост е редактиран от VanDan; 19-10-16 в 16:12.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #41

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Здравейте отново
    Вече купих климатика 50zmx-s . продавача каза че е хубав но имали случаи изгорял електромотор и след това заминавал и платката... Късмет вече.. Нека да е heavy
    Разликите с 12 ката...
    По голямо вътрешно и външно тяло..

    Шум
    с 12 ката има разлика. 18 ката е малко по шумна. Горе долу има 1 степен разлика. 1 степен на 18 ката е равна на горе долу 2 степен на 12 ка. 18 ка до 2 степен проблем няма 3 и на горе вече дразни..

    Топлина
    настроен на 27гр. 2 степен на духане Отворени всички врати. Хол 24,5градуса. коридор 22 градуса. кухня 20.5 градуса

    консумация
    12 ката харчеше около 460-520w някаде
    18 ката харяи около 520-720w

    За сега съм доволен. Благодаря за мненията препоръките..

    - - - - - - - - - -

    Забравих да кажа че момчетата които дойдоха за монтаж искаха да купят 12 ката за 600лв.
    pulsedriverbg одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    23
    #42

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FH50VE или SRK-50ZMX-S

    Здравейте само искам да споделя малко за консумацията.. ако някой иска да купи същия климатик да има предвид...
    Вече от 3 седмици ползвам климатика..
    Настроен на 26г а перката на 1 ниво
    Хол 24.5 - 25г
    Коридор 23
    Кухня 22-23
    Средна консумация на дневно=13,8кв, Седмично = 96,6

    Снощи вънка беше -6г, сега термометъра показва -5,4
    Със същите настройки
    Хол 23
    коридор 21
    кухня 20

    След корекция на настройките . 28г а перката 3 ниво лед 40мин
    хол 24,6
    коридор 22
    кухня ??? не мога да кажа точно заради бебето пуснахме малко конвектора
    28г с перка 3 ниво консумира 1430в..

    И така. както казах пиша като информация. ако някой реши да купи да знае кое как е как се държи колко харчи..
    Седмично 97кв х 0,19 (мисля че е толкова 1кв с ддс) = 18,5лв х 4 = 74лв месечно
    Този пост е редактиран от avenger; 01-12-16 в 09:14.
    biserdage одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE
    От ivchik във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 62
    Последно: 27-06-20, 19:30
  3. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 20:25
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе