Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree10Одобрявам

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #1

    MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Здравейте, искам първо да Ви обясня ситуацията, за да може да си изградите мнение и да го споделите с мен, защото аз не съм се сблъсквал до сега с такава техника. Наскоро си закупих въпросния модел и съм сравнително доволен от към температура в помещението, но не и откъм екстрите които притежава модела. В момента съм в режим проба-грешка. Настройвам по различен начин климатика, за да разбера кой ще е най-ефективния за мен вариант. Климатика е разположен от дясно на стената, над прозорец в кухненската част на всекидневната(3 вътрешни стени и 1 външна на която е монтиран). В настройките на дистанционното съм го позиционирал в правилната посока(отдясно). Пред климатика на 2,2 м. се намира барплот, който е изграден от тухлена зидария. При настройване в режим HEAT, съм чувал, че е най-добре климатика да духа към пода за да може след това топлият въздух да се премести към тавана, като по този начин цялата стая се затопля равномерно. При мен това няма как да се случи, защото ако го настроя към пода ще загрява кухненската част(8м2) повече отколкото всекидневната(18м2).
    Въпрос 1: В момента съм настроил ламелите наляво, за да може въздушният поток да преминава между барплота и кухненските шкафове(ориентировъчно), като така преминава във всекидневната. Имате ли други идеи???
    Въпрос 2: Аз съм го настроил в режим HEAT на 27о и 3-та степен на вентилатора(от 4). Преди да си легна го оставям на 2-ра степен. Като излизам за работа го оставям на 20о и 2-ра степен. Какви са вашите настройки на климатиците за отопление през зимата?
    Въпрос 3: Проблем ли е, че вентилатора работи на тази степен по-дълго време(около 6)?
    Въпрос 4: Този i-see сензор нужен ли е когато съм настроил ламелите по мой начин, а не на автоматичен режим?
    Въпрос 5: При режим Директно/Индиректно с включен i-see сензор не се получават нещата. При вас как е?
    Въпрос 6: Трябва ли всичко да ми е на автоматично управление (без режимите) за да може i-see сензора да сканира и климатика да загрява по-студените части на стаята?
    Въпрос 7: В кухненската част ще сложа и хладилник. За да избегна неговото нагряване от климатика, ламелите трябва да са насочени на ляво. Климатика така или иначе не може да духа право в него, заради настройките за позиционирането, но ако го оставя да духа към пода ще се загрява и хладилника(това е втората причина поради която съм обърнал ламелите наляво).
    Въпрос 8: Отляво на климатика на 90 см. имам и полилей. Възможно ли е от него да не сработва i-see сензора както трябва?
    Ще ви прикача и снимка за да може още по-добре да се ориентирате в ситуацията.
    Надявам се да споделите вашия опит с мен.
    Благодаря Ви предварително!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Окото не върши нищо освен да бръмчи не си губи времето да се занимаваш с него.
    Този пост е редактиран от avenger; 01-12-16 в 21:56.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #3

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Климатика е настроен на 23 градуса в момента, на първа степен ( една степен след quiet режима ), нито го пипам като излизам, нито като влизам. Сега се сещам, че от края на лятото не е чистен .
    Реално това око, което е активно ако се върти, при липса на движение в стаята поддържа минус един два градуса отдолу, но дали е така, идея си нямам.
    Колко и да настроиш надясно или наляво ламелите, надали ще получиш кой знае колко изместена струя.
    Директно/индиректно никога не съм включвал, защото постоянно ще мести струята, а и сигурно след година две моторчетата може да сдадат багажа.
    Съвет - защо не пробваш примерно втора степен на вентилатора, на 24 градуса оставен 2-3 дни, без мърдане на температура при излизане, както и без тия директни индиректни духания. Ще стоплиш помещението, мебелите и ще получиш по-голям комфорт.

    - - - - - - - - - -

    Сега чак видях снимката. Предимството на FH е, че двете половини могат да духат на различна височина. Настрой си ръчно ламелите - примерно дясната половина да духат по-високо, за преминава струята над плота, а лявата половина надолу, за да топли помещението с вътрешното тяло. Можеш да дадеш и леко надясно, ти си прецени накъде духа. Но отново според мен по-силно от втора степен е шумно и дискомфортно за постоянна употреба. Най-голяма топлозагуба обикновено има от прозорец или външна стена. При теб климатика е в нея зона.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #4

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Климатика е настроен на 23 градуса в момента, на първа степен ( една степен след quiet режима ), нито го пипам като излизам, нито като влизам. Сега се сещам, че от края на лятото не е чистен .
    Реално това око, което е активно ако се върти, при липса на движение в стаята поддържа минус един два градуса отдолу, но дали е така, идея си нямам.
    Колко и да настроиш надясно или наляво ламелите, надали ще получиш кой знае колко изместена струя.
    Директно/индиректно никога не съм включвал, защото постоянно ще мести струята, а и сигурно след година две моторчетата може да сдадат багажа.
    Съвет - защо не пробваш примерно втора степен на вентилатора, на 24 градуса оставен 2-3 дни, без мърдане на температура при излизане, както и без тия директни индиректни духания. Ще стоплиш помещението, мебелите и ще получиш по-голям комфорт.

    - - - - - - - - - -

    Сега чак видях снимката. Предимството на FH е, че двете половини могат да духат на различна височина. Настрой си ръчно ламелите - примерно дясната половина да духат по-високо, за преминава струята над плота, а лявата половина надолу, за да топли помещението с вътрешното тяло. Можеш да дадеш и леко надясно, ти си прецени накъде духа. Но отново според мен по-силно от втора степен е шумно и дискомфортно за постоянна употреба. Най-голяма топлозагуба обикновено има от прозорец или външна стена. При теб климатика е в нея зона.
    Климатика няма как да се монтира на друга стена, защото ако го изместя на прилежащите стени ще духа или в хладилника или в кухненските шкафове. Аз не ползвам режима Директно/Индиректно, просто го пробвах и видях, че не се получават нещата при мен и ми беше интересно при Вас как е. 24 градуса са ми малко, свикнал съм на по-висока температура. Ако го оставя на 26 градуса постоянно и на 2-ра степен дали ще има разлика в сметката?

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #5

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    ...би трябвало, на теб личния ти автомобил едно ли ти гори със 100 и 150км/ч?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Окото не върши нищо освен да бръмчи не си губи времето да се занимаваш с него.
    Окото не се чува при мен, климатика е на 1 седмица.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    ...би трябвало, на теб личния ти автомобил едно ли ти гори със 100 и 150км/ч?

    Въпроса беше дали да го оставям на 26 постоянно или като ходя на работа да го намалявам на 20, мисля да използвам втория вариант. Вашето мнение какво е?
    Този пост е редактиран от marinov1987; 01-12-16 в 23:33.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    То си има тема за тоя модел там съм изказал мнението си .. както виждаш от подписа ми съм го имал и го махнах

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Много зависи от топлозагубите на помещението, като площ в колко кв. работи? Бързо ли успява да ти вдигне температурата до 26? Колко часа на ден прекарваш в стаята?
    Имай едно на ум, че като си стане стабилно студено машината може и да не смогне със задание 26, стартирайки да речем от 20 градуса. Няма да работи комфортно, ще се форсира и ще вее като обезумял. От тук следва, може би да увеличиш заданието докато ви няма на поне 22гр. Изключи всякакви еко сензори и очи.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от marinov1987 Виж публикацията

    Въпроса беше дали да го оставям на 26 постоянно или като ходя на работа да го намалявам на 20, мисля да използвам втория вариант. Вашето мнение какво е?
    Маржа между най ниска и най висока поддържана температура е добре да е около 2-3 градуса. Това даже не се отнася само за климатиците, а за всички видове отопление. При теб разлика 6*С е много. Наваксването на тази разлика изисква много време и енергия - т.е. ако целта е нещо да се спести през нощта, трябва да знаеш, че изразходваното след това е повече отколкото, ако въобще не си пипал дистанционното.
    Отделно, разните ескстри, като очи, еко режими и т.н. са все някакви умнотии, които разчитаме машината да може да прави. Проблема е, че машината не е умно нещо и всъщност разчитаме на умността на софтуеристите. Например: Тяхното разбиране за еко режим е покриване на дадени норми по определен начин, нашето разбиране обикновено е различно - икономична работа. Понякога тия две неща съвпадат, но много рядко....
    Този пост е редактиран от tony34al; 02-12-16 в 08:34.
    tanatos одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #10

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Съжалявам,че пиша в темата на колегата,но да попитам и аз за моето МЕ SF35VE...Когато е настроено на 2-ра и нагоре степен вентилатора топли нормално,но задам ли на ауто или 1-ва степен духа едва едва и спира да почива съответно и температурата в малка стая е поне 3 градуса надолу. Климатика е монтиран точно над 1 шкаф който стърчи напред още 10-тина см.грубо,а климатика е над него 30см.Дали това е целият проблем с климатика? Ето за това говоря

    https://postimg.org/image/a640o2dgv/

    Просто на ниска степен не топли и ако е зададено най-надолу насочен скоро спира.

    На майка ми климатика LMCA дори на ниска скорост си топли нормално спалнята й. 2-ра зима ще карам с климатика и ако трябва да го махам гадния шкаф

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #11

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Махай го
    hawai76 и Jordan Totov харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    29
    #12

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Само от него е разликата в температурата нали?В началото си мислех че толкоз не пречи,ама явно задържа баш топлия въздух и се лъже,че и в стаята е топло.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #13

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Така си бачкат ,свиквай .. ако е в голямо и студено помещение нещата стават плачевни - топли себе си само .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #14

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Много зависи от топлозагубите на помещението, като площ в колко кв. работи? Бързо ли успява да ти вдигне температурата до 26? Колко часа на ден прекарваш в стаята?
    Имай едно на ум, че като си стане стабилно студено машината може и да не смогне със задание 26, стартирайки да речем от 20 градуса. Няма да работи комфортно, ще се форсира и ще вее като обезумял. От тук следва, може би да увеличиш заданието докато ви няма на поне 22гр. Изключи всякакви еко сензори и очи.
    Всекидневната ми е 26м2 на 2,8 височина. Ако го включа на 4-та степен(последната) и го настроя на 30 градуса, стаята я прави баня за 10-15 мин.(то и сега времето не е толкова студено). 14 часа на ден съм в къщи(ориентировъчно със спането). Аз днес го оставих на 24 като ме нямаше и преди да се прибера го включих на 26 и е доволно топло.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Махай го
    Към мен ли е този коментар?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки

    "Махай го" - Jordan Totov да си махне шкафа под климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. С какво да заменя Mitsubishi MSZ-FH35VE?
    От totopz във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-08-16, 17:53
  2. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  3. MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE
    От kalin_sb във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 10-02-15, 15:23
  4. MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE или AWHZ14LB/AOHZ14 LB
    От magi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-12-13, 16:35
  5. Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
    От iheg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 19-10-13, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе