Резултати от 1 до 10 от общо 10

Mitsubishi Heavy зарити от сняг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #1

    Question Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    Привет хора,
    чета от доста време форума във най-различни теми, но рядко пиша.


    Избрах си климатици благодарение на този форум и изобщо не съжалявам за нищо.


    Имам обаче следният казус:
    Климатиците от снимката ( Imgur: The most awesome images on the Internet ) от ляво на дясно са


    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZM
    Mitsubishi Heavy Industries SRC 35 ZMX-S


    , а най-левият е Daikin които не ни интересува.


    Проблема ми е снега в момента защото и двата климатика са заринати, като питите отзад са почти половината заровени, но отпред където е перката понеже духа постоянно и не може да се събере сняг.

    Това оказва ли проблем в работата на климатика(възможност за някакво претоварване и др проблеми), аз ги управлявам със седмични таймери и не ги спирам изобщо от както температурите паднат под 5 градуса.


    В момента работата и на двата е безпроблеммна като си достигат без проблем зададените температури , обезкрежават се долу горе на час и нещо може би за около 10мин.


    Поздрави и благодаря за отговорите предварително

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    Ами ако снегът покрива половината пита климата е с нарушена циркулация на въздуха и това намаля ефективността им. Не трябва да е така и помисли с какво да ограничиш снега така, че от зад да остане разстояние от 10 см от питата.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    На час и нещо размразяване за Хеви е сигнал за тревога /в твоят случай машините не са причината/, но нищо чудно предвид мястото и този тип монтаж. Моли се да не замръзнат изцяло и не се наложи да ги сменяш. Естествено умирачката може да се поотложи, но за целта ти трябва лопата и ринене. Следващите не ги монтирай на покрива.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    С дефроста може и да съм преувеличил като време, аз съм разринал зад тях колкото мога , но въпреки това има полепнал сняг по питата, а защо да умират при положение че начина на работа не се е променил поне за мен , примерно 50-ката е настроен на 25 и в най-дълечното разстояние където ми е тернометара показва ~24 градуса.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #5

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    Тези гумени тампони , за мен конзоли са тези на Daikin-а в дясно, не позволяват нормално оттичане на конденза при размразяване - а по скоро спомагат за натрупването на ледена шапка под тавата на климатика - съответно това води до некоректна работа на машината. Ако вали сняг, дъжд който няма къде да отиде и се натрупа достатъчно лед около машините, ще им се налага да размразяват доста по често от нормалното, докато в един момент.... За сравнение ти казвам че този модел Хевита, в такива условия размразяват много по рядко, явно монтажа има значение

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #6

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    Не са гумени тампони, а са някакви пластмасови трупчета които са монтирани за да няма дупчене на покрива, все пак отдулу съм аз пак, а комшийският дайкин въпреки, че е по-високо монтиран е почти постоянно със заледена пита и доста по-голям шум при работа, но той не е обект на темата. Трупчетата са ок и водата се оттича нормално поне не съм забелязал локвички, а дори и да са монтирани на по-висока конзола пак ще са заринати. На мен въпроса ми беше за снега отзад около питата , когато не мога да го изрина веднага, а го правя в последствие.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #7

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    Измисли и монтирай някаква преграда която да спира снега да достига до питата др. вариант нямаш. Нещо като подпорна стеничка, анкерирана в ската на покрива.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #8

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    Здравейте,

    Интересно ми е за какви помещения се използват и колко падат прии вас температурите тези дни?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #9

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    50-ката е монтиран в стая долу горе около 37 кв, а 35-цата е в около 29 кв, температурите последните няколко дни варират като най-ниски бяха около -15 това е София. Това което забелязох също е че 35-ца прави по рядко дефрост, но като цяло съм доволен от работата единственото което ме притеснява е снега около тях и заради това попитах.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #10

    Отговор: Mitsubishi Heavy зарити от сняг

    Евала, ТОВА Е МАРКАТА!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 14:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе