Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 72
Like Tree8Одобрявам

Климатици Nippon

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #16

    Re:Климатици Nippon

    Как ли пък не е добър дефроста на Nipon-a..в магазина до нас има 4-5 такива монтирани есента и цяла зима външните им тела бяха тъжна гледка - ледени блокчета...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #17

    Re:Климатици Nippon

    Дефроста им е добър,но "чупенето" на датчиците им е с епидемични размери,затова моделите им без външен датчик са по-добри.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    1
    #18

    Re:Климатици Nippon

    не знам кои се изказва подготвен и кои не но прочетох нещо интересно че,(NIPPON и хубав било несъвместимо)не е хебав но е добър а за 500лева добри климатици рядко се срещат аз съм с НИППОН май 4 години може да са и пет не знам щот забравих кога съм го купил точно така забравих щот досега не ми се е налагало да викам техник или да се притеснявам че ще се счупи включвам го в началото на зимата и го изключвам като дойде пролетта не се притеснявам че може да замръзне и да изгори или квото и да е вкраина сметка ми струваше 480 лева с монтажа е да при минус10 на вън в стаята не е повече от22 градуса но при такава температура се ходи по къс ракав така че е достатъчно пък и аз съм от благоевград тук рядко е толко студено защо да давам 1500 или 2000 след като и такъв ми върши работа та тва са две заплати живеем в българия не в швейцария

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Re:Климатици Nippon

    И аз съм на това мнение пък с парите спестени може да иде човек на екскурзия в чужбина.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:Климатици Nippon

    Разликата в парите с годините ще отиде за ток... Е, ще кажете, че ще е след много години... не са толкова много, смятал съм го многократно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #21

    Re:Климатици Nippon

    За комфорта,тишината,надеждността,екстрите няма смисъл да говорим.И да си караме тогава таралясниците кат ЗАЗ и Трабант и да обясняваме колко хубаво возят и малко горят....

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #22

    Re:Климатици Nippon

    Имам климатик за 500 лева, имам и климатик за 1500 лева - нормално е евтиният да е мелница...трептят едни клапи ,дрънчи турбина ....вее ми в главата и няма начин да се коригира(хода на клапите е нищожен),а компресора се чува как набира скорост...при изключване пак всичко е ясно- има един звук - БРРР. Всеки си прави своя избор..

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Разликата в парите с годините ще отиде за ток... Е, ще кажете, че ще е след много години... не са толкова много, смятал съм го многократно.
    Комфорт(кеф) цена няма, но не съм съгласен, че парите се избиват от спестените сметки за ток.От спестените пари при покупка на по-евтин климатик може да се "добива"лихва, ако се вложат в банка-около 10% годишно, тоест 100 лева на 1000лева на година.Така, че се получава конкуренция межди спестяване от ток(при по скъп климатик) и доход от лихви(при купен евтин климатик).Аз лично не бих жертвал комфорта, но всеки сам преценява какво иска.

    Може да си спестиш нерви и време от евентуални повреди н а по евтиния(което не е задължително) както и няма гаранция че с по-скъпия ще ти спести нерви и време за повреди и ръчно-крачно размразяване.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re:Климатици Nippon

    Незнам колко ще си спестиш като ти се повреди нещо по скъпия климатик. Тогава повчето фирми дори тези който са ти го продали нямат време не желаят да се занимават или ако решат да го поправят цената на частите ще те откаже. Виждал съм много такива случай поне от това че други не ги ремонтират аз си печеля. Няма вечни неща всичко се поврежда особенно по сложните неща.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    83
    #25

    Re:Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Комфорт(кеф) цена няма, но не съм съгласен, че парите се избиват от спестените сметки за ток.От спестените пари при покупка на по-евтин климатик може да се "добива"лихва, ако се вложат в банка-около 10% годишно, тоест 100 лева на 1000лева на година.Така, че се получава конкуренция межди спестяване от ток(при по скъп климатик) и доход от лихви(при купен евтин климатик).Аз лично не бих жертвал комфорта, но всеки сам преценява какво иска.

    Може да си спестиш нерви и време от евентуални повреди н а по евтиния(което не е задължително) както и няма гаранция че с по-скъпия ще ти спести нерви и време за повреди и ръчно-крачно размразяване.
    коя е тая банка дето дава 10% лихва да си сложа и аз парите там.дават максимум 5%.а инфлацията е над 3% годишно тъй че нека да бъдем честни.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Re:Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от jako6iba
    коя е тая банка дето дава 10% лихва да си сложа и аз парите там.дават максимум 5%.а инфлацията е над 3% годишно тъй че нека да бъдем честни.
    Изчакай още 2-3 години ....и тогава попитай пак...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #27

    Re:Климатици Nippon

    Нипон за нищо не стават. Не ги купувайте . Климатик 24 , който трябва да отоплява от 55 до 70 м2 , не може да стопли 25 м2 и все още не са много ниски градусите отвън . Все едно имам хеликоптер в къщи . Особенно нощно време не може да се спи . Мисля да го изхвърля

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Re:Климатици Nippon

    Правилно ще постъпиш, не се замисляй изобщо.

  17. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #29

    Re:Климатици Nippon

    Цитат Първоначално публикувано от milan_fan
    Нипон за нищо не стават. Не ги купувайте . Климатик 24 , който трябва да отоплява от 55 до 70 м2 , не може да стопли 25 м2 и все още не са много ниски градусите отвън . Все едно имам хеликоптер в къщи . Особенно нощно време не може да се спи . Мисля да го изхвърля
    ако търсиш помощ само свирни

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #30

    Re:Климатици Nippon

    Здрасти edi1, прави впечатление, че участваш във всички форуми където може да се оплюе нипон.... явно от мидейката си вадиш хляба.... иначе е хубва мидейката, само където с гаранцийката малко са труднички... или имаш друго мнение по въпроса....
    Относно 24-ката Нипон - мисля че ако монтажника който е монтирал ако си знае работата няма да остави нещата така, но ако е монтирал бай Гоче от село тагадътково и е нямал нивелир - този сложен уред, а сега колата му се е развалила и не иска да иде с каруцата до мястото.....друг въпрос...
    В последно време много пораснаха хората откъм измислен стандарт който има немарков климатик е по долно качество човек... бъдете щастливи - не робувайте на марки, всичко е късмет и сервиз при техниката според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nippon KFR-14 DC грешка Е5...?
    От helix във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 13
    Последно: 10-10-16, 19:45
  2. Дистанционно за Nippon KFR 14 b
    От deniz5612 във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 11-03-14, 16:45
  3. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 21:05
  4. GPS NIPPON NP350
    От tzvetina във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-09, 11:16
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе