Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By zxc0

Crown inverter не тръгва на охлаждане?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1

    Crown inverter не тръгва на охлаждане?

    Здравейте колеги не работя с тези "климатици" и не знам какви са им симптомите.
    Проблема е следния на отопление си тръгва всичко нормално на охлаждане вентилатора на вътрешното тръгва вънка никакви реакции и не дава никаква грешка 30мин. е чакан?
    Не мога да вида модела защото е вкопан във гипсокартон(има дисплей вътре но не пише никъде инвертер) а външното ще ми трябва вишка
    Затова питам някой ако се е сблъсквал с подобен проблем да ме насочи евентуално преди да викнем вишка.Вътрешното потдава 220 както и сигнал към външното.

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Отговор: Crown inverter не тръгва на охлаждане?

    Това че вътре не исписва грешна не значи че няма такава щом е инвертор и в въшното също има платка на нея също има няколко диода и ще тря да го отвориш и да видиш там какво мига и да расчетеш кода на грешката.Ама и аз за краун несам виждал никаде кодове за грешки.Но като начало виж вътрешния тръбен датчик замериго ако имаш друг го смени и виж резултата на топло в тия жеги не би трябвало да тръгва .

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Crown inverter не тръгва на охлаждане?

    Бегай от тази машина няма да постигнеш нищо а и с вишка хептен сложно става. Да си го оправят тия от зора дето са го сложили там.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Crown inverter не тръгва на охлаждане?

    Кондензатор или компресор.

    Почти сигурно компресор.Сега "да тръгва на топло" е относително.Как разбрахте при тази горещина че "тръгва на топло"???

    Така през 2006 година 3 крауна дадоха фира откъм компресор в продължение на 40 дни.Точно 3 месеца след изтичане на гаранцията им(бяха купени в един ден и трите ) .Диагнозата е една и съща= компресорите им са от най-скапаните и намотките дават накъсо и горят. Симптомите бяха същите.

    За да разбереш дали е инверторен ги питай колко са платили за него-ако са 400-500 лева е неинверторен.Изобщо Краун-а са като консуматив- на всеки 3 години купуваш нов климатик.И точно лятото става белята-при нас го разбрахме май месец.То и с Осаките е така-в горещината каквото се е скапало се доразскапва...Преди виш

    Преди вишката купете нов климатик, че да не викате и плащате 2-3 пъти тази вишка ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Отговор: Crown inverter не тръгва на охлаждане?

    Ами не би трябвало да тръгва на топло ама си тръгва и не съм малоумен нали го чувам как засилва оборотите на компресора и виждам че отива захранване + 1 сигнален до външното и почва да бълва жега.Единственото което мога да направа за момента е да смена евентуално вътрешните датчици но силно ме съмнява в тях да е проблема ако те са дали фира на топло пак не би трябвало да тръгва по скоро ме съмнява външна платка но става дълга и широка и май ще бягам както колегата даде съвет :Д просто ме гризе съвеста че хората след този crown си взеха 2 климатика от мен и нямаше как да откажа от първия път!

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от TIMBERLAKE; 07-08-13 в 23:21.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Crown inverter не тръгва на охлаждане?

    При нас това мериха.Дойдоха пуснаха видяха и двата Краун-а и замериха и казаха кондензатор или компресор.Ако е кондензатор поправимо е, ако е компресор поправимо е на цената на нов климатик Краун ...

    Донесоха след 3 дни някава платка и нещо сменяваха и след това бяха категорични, че е компресора...

    Може и да не е компресор в този случай, но това може да се провери с работеща платка.

    Всъщност да си кажа и при нас беше така преди да изгори.Тръгва уж работи когато си поиска-така в продължение не около 20-40 дни период за всеки един от климатиците.И след това 3-те Корони умряха, като 2 от тях през 3 дни, а третия на 20-тия ден след "умирането" на 2-та предишни краун-а ...

    Та си мисля, че компресора му така или иначе "е тръгнал" ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #7

    Отговор: Crown inverter не тръгва на охлаждане?

    Виж първо вътрешните датчици какви стойности показват. Може да лъжат климатика че в стаята е 10гр. да речем, тогава как ще включи компресора на охлаждане. На отопление що да не тръгне като си мисли че вътрешната температура е 10гр. Външна от къде да знае колко е - чак като прегрее компресора или вътр. тръбен датчик ако го спре към 60гр. тогава.
    Asen Ikonomov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търси се : SRK 50 ZJX-S1 Ultra DC Inverter
    От Symptom във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 20-01-13, 19:25
  2. Finlux-09A410DCW INVERTER
    От orion_1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 21
    Последно: 21-03-12, 22:56
  3. Климатик LG Inverter
    От ludfenbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 12-07-11, 12:25
  4. Crown HAC 410A12 Inverter - мнения
    От boishin във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 16
    Последно: 03-11-10, 23:33
  5. MHI SRK35ZG-S inverter или MHI SRK50HE-S1 on/off
    От bobone във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-08, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе