Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 127
Like Tree26Одобрявам

Osaka - търся съвети и мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #46

    Re: помощ за мнение за osaka

    tonikosto: Вероятно не са направили добри конуси на гайките на климатика. Най-добре е при такива случай климатика да не работи за да не губи масло. Маслото което е изтекло вероятно е малко, така че не се налага някакво доливане.

    Процедурата сега е: събира се фреона във външното тяло, оправя се конуса или се прави нов, вакуумиране и дозареждане по мануметри (ориентировъчно според външна и вътрешна температура). Най добре би било да се изпусне целият фреон (особенно ако е R-407c или R-410a), вакуумиране на системата и зареждане по електронен кантар с количеството по табелката на външното тяло.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #47

    Re: помощ за мнение за osaka

    Приятели не исках да засегна никой осаколбец,извинявам се ако има сърдити.Но проблема е следният.Не правете аналогия на осака с осака.Климатиците се произвежадат в различни заводи в Китай модел с модел два еднакви няма,година с година са различни,сещайте се как се подържат рез.части за такава гама модели.На огрухания Български пазар като ти се рекламира клим.с безплатен монтаж и тънка цена и3 година гар.,какво друго освен Осака може да се продава добре.Евала на маркитинга на Еко-клима,страхотна зарибявка бавна и последователна близо10-на години вече.Че няма нормали ЗЗП тук-няма,така,че хората не са виновни за това,че всеки втори клим.е осака.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #48

    Re: помощ за мнение за osaka

    Евала на маркитинга на Еко-клима

    Евала на теб че си го разбрап

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    10
    #49

    Re: помощ за мнение за osaka

    ами гледах четох и реших да пиша и аз за моита осака CH-12-SBPEO ами да ви кажа имам я вече около 10 месеца и сам доволен с три години гаранция и си свиркам... Топля един хол с нея в тухлен апартамент на първия етаж без никаква изолация и само да кажа, че като сви студа сега началото на годината си ходех в нас по къс ръкав и нямах никакви проблеми а сметката за ток ми се вдигна с 60лв което ме задоволява, защото преди се топлех на дърва и няма да разправям каква мизерия беше и т. н.
    и да забележа само, че от трисетина климатика на блока 25 са осака...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    16
    #50

    Re: помощ за мнение за osaka

    Моята Осака умря преди дни, точно след като и свърши гаранцията. Като казвам точно - 10 дни след третата година. Беше 9-ка някаква измислена, подариха ми я, аз само си платих монтажа. Топлеше и охлаждаше спалня 12 квадратни метра - тухла, ПВЦ, изолация. Отдавна се канех да я изхвърля, ама тя сама се предаде - Осаката де. Трета зима бера студ, работи 10 минути и почва да размразява, идваха, гледаха я - всичко наред. Радиатор 0,8 KW топли повече от нея. Дефекта - затегнал компресор - установено от сервиза им. Нов компресор - около 200лв с гаранция 6 месеца Тъкмо ако го сменя сега до зимата и той да замине. Сега тръгвам да си търся нещо друго, Осака никога повече.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #51

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Ето го и моят проблем. През 2007ма година закупих климатик Osaka CH-12-ADE да отоплява площ от 10кв.м. Още същата зима външното тяло започна да замръзва, три пъти идваха от гаранционна група и казваха, че всичко е наред. Размразяваха го и си тръгваха. На втората зима им платих за подновяване на гаранцията, но те изобщо не го погледнаха и зимата мина по същия начин, като аз размразявах тялото, което най-редовно отново замръзваше. На пролетта вече климатикът едвам духаше топло, през лятото пък не духаше студено, и тази зима (есента) въобще не тръгва да духа топло. Компресорът на външното тяло отвън работи, дойде техник, който замери налягането и каза, че е около 12бара. Повредата може да бъде от недостатъчно фреон или пък компресорът да се е издухал. Само че, не ми се рискува да дам 100лв за запълване с фреон (410), като не е сигурно дали климатикът ще работи. За компресора също казаха висока цифра и търся съвет, възможни ли са други причини за повредата на климатика.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #52

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Velichkov, Причината за тази работа е най-вероятно в недостатъчният фреон. Може някое съединение при монтажа да не е добре направено или в последствие медна тръбичка леко да се е пукнала и от там. Цена 100 лв. само за зареждане с фреон R410 на климатик 12-ка ми се вижда много. Обърни се към друга фирма.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #53

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Искаш да кажеш MITSUBICHI a не MITSUBISHI.[img width=750 height=600]http://www.tehcomservis.com/forum/uploads/att-47984a6c5de51r_45.jpg[/img]

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #54

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Velichkov, Причината за тази работа е най-вероятно в недостатъчният фреон. Може някое съединение при монтажа да не е добре направено или в последствие медна тръбичка леко да се е пукнала и от там. Цена 100 лв. само за зареждане с фреон R410 на климатик 12-ка ми се вижда много. Обърни се към друга фирма.
    Междудругото, майсторът ми предложи да ми откупи климатика за 100 лева, с което ме осъмни, че не успя да ми постави 'диагноза' за повредата на климатика. Иначе благодаря за бързото отзоваване и отговора.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2
    #55

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Климатик Osaka CH12 ADE стопля бавно - при външна температура 5 в стая 15кв м и 15 градуса прави 22 чак след 3 часал Четирипътника е сменен с фреона е зареден с везна

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #56

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivansrebrev
    Климатик Osaka CH12 ADE стопля бавно - при външна температура 5 в стая 15кв м и 15 градуса прави 22 чак след 3 часал Четирипътника е сменен с фреона е зареден с везна
    Добре а какво налягане прави мерено ли е?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2
    #57

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Налягането е мерено при зареждането и било нормално

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #58

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Какво значи нормално? Аз се сблъсках скоро с един климатик който изобщо не беше на ред а тези дето го монтирали казвали че е работи нормално.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #59

    Re:Osaka - търся съвети и мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Какво значи нормално? Аз се сблъсках скоро с един климатик който изобщо не беше на ред а тези дето го монтирали казвали че е работи нормално.
    ВелеВ,откъде да знае човека,то някой"техници"не знаят кво трябва да е налягането.Например,като за начало да измери входящата и изходящата температура/на максимален вентилатор/ и да види дали спира вентилаторът на външното тяло докато работи климатика вън,че може да вдига налягане,ама пак да не вади температура на изхода.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    24
    #60

    Re:Osaka - търся съвети и мнения - техници в София

    Здравейте и от мен. Може ли някой собственик на климатик Осака да ми препоръча техници в София, които са му правили климатика и е доволен от тях?
    Имам Osaka CH-12-JN която от много време не е минавала профилактика, замръзва цялата, не духа топло, а последната екстра е че вътрешното тяло кондензира и се разтече на изключен климатик... за техник е работата, но ми трябва препоръка на някой свестен, защото всички знаем какви са в общия случай техниците на Осака...
    На сайта на Еко-клима има 6 фирми:
    - "Велман С" ООД - ул. "Бенковски" №9А, тел.: 0887281679 , 0887455280
    - "ВИТ" СД - ул. "Опълченска" №102, тел.: 0896655444 , 028322002
    - "Евро клима" ЕООД - бул. "Ситняково" 23, тел.: 0898415374
    - "Еър Тех" ООД - бул. "България" №60 , тел.: 02/9571513
    - "Милчев син" ООД - ул. "Цар Симеон" №6, тел.: 02/9836025
    - "Про Вент Клима" ООД - ул. "Деян Белишки" №32 Б, тел.: 02/9589192, 0899911787, факс: 02/9589192

    Моя си го взех преди 5 години от Милчев син, но тези след първата профилактика след 1 година повече не се вяснаха (хем по договор тя се плащаше), така че ако имате препоръки за други техници в София, по възможност изпробвани в компентентността си??? Благодаря!

    Едит: Преместих го в отделна тема, можеби не е много свързано с тази. http://forum.setcom.bg/index.php/topic,44258.new.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. wifi usb adapter мнения и съвети
    От deadlybeast във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-10, 19:29
  3. Покупка на WEB Камера (мнения,съвети)
    От artos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-03-07, 19:49
  4. Ползвате ли GPS? Мнения, съвети, препоръки.
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 27
    Последно: 31-10-06, 17:24
  5. Съвети/Мнения за ЛАН Мрежа
    От Nasko0o във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 04-04-06, 19:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе