Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44
Like Tree7Одобрявам

Osaka CH-18-CN - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #16

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    В момента във Варна е 21гр. ,според http://sinoptik.bg/varna-bulgaria-100726050
    Вие до колко охлаждате?!Вероятно затопляте.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Цитат Първоначално публикувано от galinr
    В момента във Варна е 21гр. ,според http://sinoptik.bg/varna-bulgaria-100726050
    Вие до колко охлаждате?!Вероятно затопляте.
    Вънка на поляната след проливния дъжд който валя почти час... сигурно е 21... надявам се знаеш къде и как се мерят температурите за метео сводките? Ако не да ти обясня... Да не говорим че влагата която е във въздуха мори много повече отколкото високата температура. Затова не ме интересува колко е навън, аз искам вътре да не е повече от 25 и затова го оставям да работи, а то добичето си знае работата

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #18

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Това беше яко!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    46
    #19

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    След доста лутане и чудене а и след консултация с представител на Еко клима се спрях на OSAKA CH 24 SME. Отначао ми се струваше супер голям този климатик но пък от самата фирма го дават до 45 м2.
    Надявам се да се справя добре и че не съм направил грешка.Сетих се че може да помага на парното зимата защото тази стая се затопля трудно в големите студове.
    Очаквам монтажа следващата седмица.
    Приятно ме изненада хипермаркет Баумакс досега не бях ходил там.
    Поздрави!


  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Изненадите ти тепърва предстоят с тази марка.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    То щото с другите няма изненади... само че са по-големи
    Поживем, увидим......

    oncho99, ако не ти е проблем драсни някой ред да кажеш как се държи , върши ли работа, заслужава ли си парите според теб?
    И гледай да ти го монтират читаво, че повечето проблеми след това са от калпави монтажи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #22

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Подготви се после и да плачеш от яд,че си се обърнал към еко-то....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    46
    #23

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Пат, няма проблем ще пиша впечетления от климатика естествено.
    Надявам се да нямам ядове с монтажа.По принцип не желая да се виждат никъде тръби и кабели но...ще видим.

    Ядове,не ядове Каквото това е не искам да го мисля толкоз.Събрах доста информация и ми е пределно ясно ,че има и по хубави климатици.Но пък всичко все някога се чупи.
    Важното е ние да сме живи и здрави.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Не съм специалист в тази област, но от скромният си опит който имам бих те посъветвал да гледаш, следиш и контролираш 3 неща при монтажа.
    1. Качествени и надеждни връзки - по възможност гледай да няма снаждане на тръбен път.
    2. Добро обезвъздушаване (вакумиране).
    3. Наличието на необходимото количество фреон в системата - обикновено се мери с везна, но не знам дали е възможно при първоначален монтаж.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    46
    #25

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Аз мисля ,че се справиха добре момчетата и май съм доволен.Нямаше и тежки поражения по стените,за което се притеснявах преди това

    [img width=800 height=600]http://i47.tinypic.com/ndxd2.jpg[/img]
    [img width=450 height=600]http://i48.tinypic.com/2cm15l.jpg[/img]

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #26

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Много грозно с това тиксо по тръбния пакет бре.....Как не ги досвидя за още един лв ,и да бяха бандажирали по цялата дължина. Това тиксо зимата ще е станало на лентички и фитили и ще се чудиш тогава как да го оправиш.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #27

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Мда....с тиксото и на мен не ми допада много, но това да му е кусура Аз на моя му сложих една изолация за тръби отгоре върху двете тръби и го бандажирах с алуминиево фолио (тиксо)... вече 9та година кара....

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    46
    #28

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Да и аз мислех да го бандажирам после , но по ми се искаше всичко да влезе в тръбен канал което за жалост няма как да стане.

    Ако и тоя искара 9 години, живот и здраве, ще съм доволен.
    Пат, ти беше писал че охлаждаш целя апартамент, получава ли се реално това.При всички положения винаги ще има разлика в температурата в различните стаи и климатика би трябвало да бачка тогава нон стоп.
    Вчера за за около 5 часа свали температурата в стаята с около 4-5 градуса .Бях му задал да работи на 25 градуса.
    Освен това тази разлика в температурите от хладния хол и другите помещения ми подейства зле като че ли .

    Поздрави!

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Естествено че има разлика в различните стаи, няма как да е иначе. Но при мен самото разположение на помещенията е такова че по естествен път се получава добра циркулация м/у тях. Това го правя главно вечер - намалям градусите в хола (където е климатика) а ние си спим по спалните - така хем не се усеща никакво течение, хем е приятно хладно. Ако затворя само хола и на мен ми става студено на 25 градуса. Иначе климатика си работи постоянно да, но той е инвертор и това му е работата. При отворени врати на целия апартамент вечер консумацията му е около 500 вата, а през деня когато пече здраво слънцето стига до 1киловат. Ако го използвам само в хола (24-25кв) консумира около 400вата.
    Разликата в температурата в различните стаи е различна (2-4гр.) но по-важното е, че пада влагата и по -този начин температурата не се усеща много. Едно е 27о и 89% влажност, съвсем друго е на същата температура и 45% влажност.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:Osaka CH-18-CN - мнения

    Опаковачно тиксо ли са ползвали за бандажа? Е нямам думи то бива икономия ама това е не знам как да го кажа. И бил доволен от монтажа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 14:12
  2. Osaka CH-12-LBPE - мнения
    От hristokk във форум Климатици Osaka
    Отговори: 45
    Последно: 22-08-12, 12:57
  3. Osaka СН-09-GL - мнения
    От elenaalex във форум Климатици Osaka
    Отговори: 112
    Последно: 02-05-08, 11:29
  4. Osaka CH-12-JSE - мнения
    От vitvitali във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 10:35
  5. Osaka CH-12-DJ ъглов - мнения
    От dindo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-07, 16:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе