Резултати от 1 до 9 от общо 9

Osaka CH12JNE - проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #1

    Osaka CH12JNE - проблеми

    Климатика ми е OSAKA CH12JNE и има следния пробрем- при минусови температури спорадично спира. Външното тяло работи, а вътрешното не и на дисплея или часовника е спрял или има само някакви неразбираеми фрагменти от индикацията. Два пъти му подменяха платката от фирмата, но проблема си остана. При режим на охлаждане или при отопление, когато външната температура е над нулата проблема не се изявява. Моля за съвет- може ли да се отстрани дефекта или трябва смяна на климатика.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #2

    Re:Osaka CH12JNE Търся помощ

    имаш два варианта : обаждане в сервиз или прибираш външното тяло на топло - примерно в кухнята до печката

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #3

    Re:Osaka CH12JNE Търся помощ

    От сервиза идваха три пъти. Два пъти сменяха платката на вътрешното тяло, третия път човъркаха външното. Ефекта беше нулев. Явно трябва да сменя или сервиза или климатика. То и без това му изтича гаранцията....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Osaka CH12JNE Търся помощ

    смени направо марката климатик,ще е най-доброто решение. И питай ,преди да вземеш друг

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    3
    #5

    Re:Osaka CH12JNE - проблеми

    Ами ето де питам. Когато купувах пак питах. Имам още две Осаки инверторни и вече 4 година си работят. а тоз се дърпа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #6

    Re:Osaka CH12JNE - проблеми

    По принцип този модел ( както и другите ) конвенционални модели на Осака са с някакъв дефек . Има същия модел и след първата година почнаха проблемите. Техниците от сервиза им са толкова боси че сигурно аз знам повече за климатичната техника от тях ( незнам от къде ги събират тия тъпаци ). Така че смисъл от тяхното викане невиждам. При мен проблема е връзката между малката платка където е часовника и голямата платка ( прави лоша връзка ). Най-накрая запоих краищата на кабелите към платките , а по средата ги свързвам с устар клема. Между другото на жълтото кабел че трябва да е омотан около едно пластмасово цилиндър че ( тъинаречения феромагнит ) , и той прави проблеми.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #7

    Re:Osaka CH12JNE - проблеми

    Тук не се пише на латиница...
    Крис

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Osaka CH12JNE - проблеми

    Има проблем комуникацията слага се нов кабел между дисплея и платката

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Osaka CH12JNE - проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Atanas Atanasov Виж публикацията
    Има проблем комуникацията слага се нов кабел между дисплея и платката
    Господине, това което вършите се нарича "форумна некрофилия", а въпросния клим вероятно отдавна се е преселил във Вечните скрапни полета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 17-02-13, 15:12
  2. Osaka CH-09 LBP
    От mury във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 15:41
  3. OSAKA CH-09-JL
    От paralichko във форум Климатици Osaka
    Отговори: 10
    Последно: 29-07-09, 16:55
  4. Osaka CH-12-CN
    От kike_79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-08, 22:49
  5. Osaka - проблеми
    От Badema във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-07, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе