Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25
Like Tree4Одобрявам

Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #16

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Ще ти бъда благодарен, ако не те затруднява да сканираш упътването, VeleV.Klima!
    Сега не съм в квартирата, но още днес ще прочета още веднъж всяка запетайка в "оригиналната" книжка.
    Това чудо наистина ли е клонинг на Gree? Вътрешното тяло на малко по-новия модел Osaka CH-12-SME Климатик сплит система Osaka CH-12-SME | Климатици е 1:1 с това на Gree GWH12NB.

    Благодаря, nikolayvarna!
    На мен също ми дойде идеята за корекция на наема. За съжаление от края на октомври при нас едно че няма предлагане на квартири, второ са останали само такива с високи цени, със скрити "дефекти" като този или пълни гробници. Така, че силно ме съмнява да се договорим въобще за някакво намаление на наема. А и до няколко месеца се очаква наплив на медицински специалисти и тогава агенциите напълно ще полудеят... Не, че не са надули цените с 50-100лв. от септември насам.

    Все пак се надявам Osaka-та да има някаква повреда, която е отстранима.
    Допълнителното усложнение е, че хазяите си имат доверен човек и не искат и да чуят за друг. Още преди седмица им предложих да извикам някой от сервиза на Екоклима за моя сметка само за диагностика, но не се съгласиха.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 29-12-13 в 08:27.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #17

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Добре де, извинявай че излизам от темата, но...
    аз също съм хазяин и съм оставил на хората Фуджитсу, което съм купил преди 4 години за 1600 лв. Плащат ток за две стаи от около 80 лв месечно - зимата, но гледат бебе и вътре е поне 24 градуса. Мои познати живеят в студ, в коридора им от устата ти излиза пара, и плащат 140 лв ток и е адски некомфортно. В случая 70 лв разлика в цената на тока и комфорта са напълно неотносими неща.
    Първи етаж - отдолу безистен, маза, гараж или друго необитаемо помещение = поне +100лв сметка за ток. Тя зимата така или иначе е към средата, но.... когато човек не бърза, никак не е лошо да се оглежда в обявите, винаги излиза по нещо.
    А относно работата на климатика - специалистите от форума са на ход.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Утре като отворя магазина ще снимам и ще го метна тук.
    Обаче в тоя линк на осаката как само лъжат хората и ги подвеждат, работна температура -20

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #19

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Утре като отворя магазина ще снимам и ще го метна тук.
    Обаче в тоя линк на осаката как само лъжат хората и ги подвеждат, работна температура -20
    Велев, ами "фуджицу"-то им има работна температура -30....

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Цитат Първоначално публикувано от Giggio Виж публикацията
    Велев, ами "фуджицу"-то им има работна температура -30....
    Бре тва ми е убягнало. Чудя се кога ли ще се намери някой без работа и да ги захапе със дело за измама.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #21

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Прочетох най-внимателно упътването за пореден път и наистина пише за дефроста, че се индицира с H1.
    Днес при 11 градуса външна температура / 9 вътрешна при пускането климатика започна с дефрост??? 17 минути си духаше студено. После леко започна да затопля, като изходящия въздух на настройка 20 градуса беше 30 градуса, а при 30 - 32. Почти нямаше разлика при мин / макс на вентилатора. Първият дефрост го направи точно на 1.5ч. от старта. После имахме гости и спрях климатика, за да не се простудим. Пуснах един Airelec Tactic ET 2000W, който купих онзи ден уж за кухничката. Е вярвайте ми, няма такива гигантски температурни загуби! След 2 часа работа температурата в стаята стана 19 градуса (около 14ч.) После пуснах и климатика на 25 градуса и двата уреда с общи усилия постигнаха стабилни 20 в стаята. Обаче навън е 8 градуса.
    Климатика дефростна само два пъти за 7 часа.
    С две думи - това помещение и 18-ка хиперинвертор трудно ще го стопли!

    Утре хазаинът ще идва със специалист, но аз вече съм сигурен какво ще констатира.
    Направо не знам какво ще правим още два месеца през зимата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Началото Н1 не е дефроз а уж топъл старт.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #23

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Прочетох най-внимателно упътването за пореден път и наистина пише за дефроста, че се индицира с H1.
    Днес при 11 градуса външна температура / 9 вътрешна при пускането климатика започна с дефрост??? 17 минути си духаше студено. После леко започна да затопля, като изходящия въздух на настройка 20 градуса беше 30 градуса, а при 30 - 32. Почти нямаше разлика при мин / макс на вентилатора. Първият дефрост го направи точно на 1.5ч. от старта. После имахме гости и спрях климатика, за да не се простудим. Пуснах един Airelec Tactic ET 2000W, който купих онзи ден уж за кухничката. Е вярвайте ми, няма такива гигантски температурни загуби! След 2 часа работа температурата в стаята стана 19 градуса (около 14ч.) После пуснах и климатика на 25 градуса и двата уреда с общи усилия постигнаха стабилни 20 в стаята. Обаче навън е 8 градуса.
    Климатика дефростна само два пъти за 7 часа.
    С две думи - това помещение и 18-ка хиперинвертор трудно ще го стопли!

    Утре хазаинът ще идва със специалист, но аз вече съм сигурен какво ще констатира.
    Направо не знам какво ще правим още два месеца през зимата.
    Ама много кофти режим на работа. То едно че машината не я бива, а и второ не работи постоянно. Бая сериозна машина си трябва, ако всеки ден ще трябва от 8-9С да вдига до 20-22С. И това при 10С външни темп. А като дойде зимата - не знам!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #24

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Благодаря на всички за помощта!
    Вече имам топло от климатика.
    Диагноза - почти никакъв хладилен агент R410. Незатегната капачка на външното тяло. Днес даже имаше леден пояс около 2 см. Температура на изходящия въздух - над 50 градуса при настройка 30 и външна 5.
    В стаята, а и в целия апартамент се усети топлинка.

    Весело посрещне на Новата Година!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #25

    Отговор: Osaka CH-12-SLE не топли достатъчно

    Колко му трябва на човек - един работещ климатик.
    Весело посрещане на празника на всички
    Giggio, VeleV.Klima, Mega и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Osaka CH-12 CN не топли достатъчно добре!
    От didotop във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 02-12-11, 19:44
  2. Osaka CH-12-V - не топли?
    От mvalve във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 16-10-11, 10:26
  3. GREE ACS-12GP - не топли достатъчно при около 0 градуса
    От ontario във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 18
    Последно: 01-02-10, 15:26
  4. Osaka CH-12-SBP - не топли
    От doro във форум Климатици Osaka
    Отговори: 14
    Последно: 27-12-08, 18:02
  5. Osaka CH-12-TNS - не топли
    От achod във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-07, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе