Резултати от 1 до 13 от общо 13

Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #1

    Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Здравейте,

    Колоната работи и в двата режима,но при налягане по манометри до 19 бара при това бих казал добре.Това го постигнахме след източване на фреон докато е в режим отопление.
    Ако се зареди с повече фреон/по табела/ развива налягане 20 бара и четирипътния винтил започва да смесва двата кръга т.е. започва да играе роля на изравнител на налягането.Продължава до топли,но съответно не може да повиши баровете до 25,а пада до 18-19 и стои там,а ефекта на смесването продължава/на слух се чува/.
    Възможно ли е бобината да не може да задържи иглата на четирипътника при по-високото налягане.
    Има ли опция винтила да играе роля на защита от повишено налягане,а работното налягане да е 19 бара макс.
    Всеки съвет би бил добре дошъл.
    Колоната е монофазна.
    Благодаря Ви предварително.

    Поздрави,
    Красимир
    Този пост е редактиран от Krasimir; 12-02-14 в 19:17.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #2

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Цитат Първоначално публикувано от Krasimir Виж публикацията
    Има ли опция винтила да играе роля на защита от повишено налягане,а работното налягане да е 19 бара макс.
    Не няма, такава опция. Подобно поведение се получава от заяждащ четерипътник.

    Сменяй четерипътния вентил и зареждай по табелата след това.

    Поздрави!

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Здравейте,
    Благодаря за отговора,а и виждам,че темата е явно интересна.Това е инфото от днес и дано да ви бъде полезно.
    Днес ми остана малко време и реших преди интервенцията с четирипътника да анализирам какво и защо се случва с тази колона.
    Зареждане с везна по табела и пуск при свалени ламарини за да има визуален и физически достъп до всеки един елемент от външното тяло.
    Четирипътника работо перфектно,бобината 6.5 вата също работи.Компресора се стабилизира и рабори плътно като на 19,5 бара се чува едно щракане и започва съскащия звук,който съм чул и заради който пуснах темата.Само,че щракането се чуват от бобината на байпаса,а шума в самия байпас.Изключих захранването на клапана директно както работи климата/ на топло/и всичко си дойде на място.Направил съм снимки на изключената букса,платката,датчика,който подава информация към въпросната бобина,но ще ги кача по-късно.
    Направих и снимка на компресора за да попитам понеже за първи път попадам на такова изпълнение.Има "пробка" за масло.Та питането ми е дали е отделна вана за мазане или е в системата с фреона.

    Поздрави,
    Красимир
    Този пост е редактиран от Krasimir; 14-02-14 в 19:20.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    имал съм такъв проблем като при теб и се оправи със смяна да вътрешния тръбен датчик.при тази марка не знаеш от къде да тръгнеш

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Благодаря за инфото утре ще разхвърля и вътрешното тяло,че нали се сещаш къде е датчика..........!Ако и той не излезе мисля,че остава датчика на байпаса да е уморен и да отчита по-голямо налягане от реалното.......или не мисля в правилна посока.За друго не се сещам.Снимка0962.jpgСнимка0963.jpgСнимка0965.jpg

    - - - - - - - - - -

    Питането ми е за тръбата в горния край на компресора.Разположена е като щека на автомобилен двигател,но е с резба разбира се,а не се издърпва свободно.Възможно ли е този компресор да има отделна маслена вана или не.
    Благодаря предварително за отговорите и весел празник на всички съфорумци.
    Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Krasimir; 14-02-14 в 19:22.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #6

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Ще окепазите хубавия климатик.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Благодаря за доверието,но не разбирам помоща или идеята,която искате да ми дадете.
    Не е ли тук мястото където хората могат да споделят проблеми или да разменят идеи и т.н.
    Този пост е редактиран от Krasimir; 17-02-14 в 11:56.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #8

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    пробва ли?

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Колега в понеделник.Оказа се че събота и неделя не е опция.Когато го направя ще информирам за резултата.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Здравейте,
    С цялото ми уважение към колегата Стоян - както се казва "въпреки лекарската намеса,пациента е в отлично здраве",а и подозирам съдейки по набора,че сме придобивали знания в различни градове по време на добрия стар комунизъм - комбинат "Битова техника".
    Сега по темата - в крайна сметка вчера се договорихме да завършим започнатото,защото днес имам много ангажименти и .........
    Замерване на тръбния датчик,който подозира колиегата от Варна - перфектен,но го заменихме за по-сигурно.Профилактика на вътрешното тяло.
    Възтановихме връзката към платката/номер 4/ на бобината във външното тяло за да работи коректно и да изравнява налягането след изключване на компресора.
    Повредения елемент е номер 1,а кабелните обувки номер 2 се замостват за да поличава инфо процесора,че контактите на номер 1 са нормално затворени.
    Успешна седмица на всички и благодаря на отзовалите се колеги.
    Поздравифинал.jpgпитане.jpg

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Има нови пресостати желателно е да го смениш а не така да замостваш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #12

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Браво "майсторе" възхищавам Ви се! Решихте проблема също като един истински "майстор" от "Битова техника"по времето на комунизъма!!!!

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #13

    Отговор: Колона Осака 33 R-22 с компресор Дайкин -конвенционален

    Пресостата разбира се ще бъде заменен-уговорката е да се използва в този вид до края на отоплителния сезон.Благодаря все пак на колегата от Варна,Плевен и Profi_cooler,че се ангажираха с мнение по темата.На останалите учасници в играта "кой е по-по-най" успех .......Поздрави
    Този пост е редактиран от Krasimir; 18-02-14 в 11:26.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 11-11-13, 19:33
  2. бас колона
    От sladi4kia във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-12, 20:53
  3. Диполярна колона
    От donnuzzo във форум Тонколони
    Отговори: 6
    Последно: 07-03-11, 21:03
  4. ОСАКА 60 - смяна на компресор
    От mjechev във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 10-06-10, 19:46
  5. Осака с повреден компресор
    От suicidal във форум Климатици Osaka
    Отговори: 21
    Последно: 16-11-09, 12:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе