Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

National CS - AG 25 S-W - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #16

    Re: National CS - AG 25 S-W

    За този модел дали има упътване за работа на дистанционното и индикациите /грешките/ на вътрешното тяло.
    Ако може поне някой да ми каже, какво е? като мига лампата за таймера през около 2 секунди - 2 пъти, а компресора и изобщо външното тяло не се обажда, на всички режими.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Таблицата за грешки е същата като при панасоник, трябва да се изписва буква и цифра на дисплея, потърси във форума има го някъде, ако само мига лампата а не изписва грешка значи е филтъра, но ако климата не тръгва има проблем. Опиши по-подробно проблема как стана, и от кога е така, рестартира ли г о ?

  4. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #18

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Въпроса е до кога ?
    все пак ще издържи повече от колкото една мидеа или подобни.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #19

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Таблицата за грешки е същата като при панасоник, трябва да се изписва буква и цифра на дисплея, потърси във форума има го някъде, ако само мига лампата а не изписва грешка значи е филтъра, но ако климата не тръгва има проблем. Опиши по-подробно проблема как стана, и от кога е така, рестартира ли г о ?
    Предполагам дисплея на дистанционното, защото на тялото няма, но не знам как да го вкарам в такъв режим. Таблиците ги намерих, но на мен не ми помагат много.
    Филтрите на вътрешното тяло са чисти. И да-рестартирах го от контакта за около 15 мин, а след това го пробвах на студено, топло и т.н. Ефекта е нулев.
    А как стана, ами до преди няколко дена все още го ползвахме на топло. Сега като се затопли не е пускан 2 - 3 дни и онази вечер си лягаме, жената го пуснала, а аз като влизам той духа студено /или само върти въздуха/ и мига жълтата лампа. Показах се на терасата, а външното тяло "ни звук ни стон".

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Ами така са втрората употреба те ако бяха много хубави нямаше да прадаваме и монтираме нови. Та на въпроса с мигането на жълтия индикатор колко пъти мига и прави пауза?. Твоя модел еолия ли е?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #21

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ами така са втрората употреба те ако бяха много хубави нямаше да прадаваме и монтираме нови. Та на въпроса с мигането на жълтия индикатор колко пъти мига и прави пауза?. Твоя модел еолия ли е?
    Да Еолиа е. Мига по 2 пъти в секунда /грубо/, през интервал от 2-3 сек.пауза.
    А има ли някаква последователност на дистанционното да го вкарам в сервизен режим и да ми покаже грешката, или само индикацията на вътрешното тяло ги показва, в последователност на брой мигания и паузи?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #22

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Отваряш горния капак после има една черна пласмаса и виждаш платката отдолу ими светодиоди гледай червения колко мигания прави следва пауза и пак от 1 до 6 мигания преброи ги. А не в секунда колко мига той мигва прави пауза от 5 секунди и пак мига ти брои след паузата броя мигания. И на капака има таблица там пише какъв е дефекта според миганията.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re: National CS - AG 25 S-W

    VeleV.Klima машината не е просто втора ръка, а е на 14 години, нали се сещаш, че ако го купиш когато е на 5, това са 9 години живот на цена по ниска от най-големия китайски боклук.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Блу ти продължаваш да се държиш като хлапе. Щом напиша нещо ти веднага да си дадеш мнението. Ами хората масово купуват такива по на 14 години клими защото ги хвалите но малцина могат да избират климатик по на 5 години а и те са изхвърлени заради някъв проблем. И ще дойде ден да узрееш и да разбереш че китайските стоки са много по хубави от ползваната техника. И добре че са китаиците щото много неща нямаше да може да си купуват хората поради висока цена.
    пс.Аз доста време гледам как ти и Митака си пишете сами в форума и може да го преименувате на климатици секънд хенд.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #25

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Отваряш горния капак после има една черна пласмаса и виждаш платката отдолу ими светодиоди гледай червения колко мигания прави следва пауза и пак от 1 до 6 мигания преброи ги. А не в секунда колко мига той мигва прави пауза от 5 секунди и пак мига ти брои след паузата броя мигания. И на капака има таблица там пише какъв е дефекта според миганията.
    Мисля, че открих проблема, но не съм сигурен защото го пуснах след като го отворих и той заработи.
    На платката видях два светодиода: зелен /който слабо премигваше като че ли от захранването нещо?/ и оранжав, предполагам е червения, за който казваш/. Оранжавия си свети постоянно. Преди това бях свалил и страничния капак от който излизат тръбите и кабел тройка. Та при поставяне на капака обратно от кабела/тройката/ излезе искра - даде на късо в корпуса. Та може ли това да е бил проблема- да е давал на късо и климата да не е работила, а като свалих капака и разместих кабелите да е тръгнал? Сега ще го изолирам и ще пробвам пак.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #26

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Блу ти продължаваш да се държиш като хлапе. Щом напиша нещо ти веднага да си дадеш мнението. Ами хората масово купуват такива по на 14 години клими защото ги хвалите но малцина могат да избират климатик по на 5 години а и те са изхвърлени заради някъв проблем. И ще дойде ден да узрееш и да разбереш че китайските стоки са много по хубави от ползваната техника. И добре че са китаиците щото много неща нямаше да може да си купуват хората поради висока цена.
    пс.Аз доста време гледам как ти и Митака си пишете сами в форума и може да го преименувате на климатици секънд хенд.
    Директен конфликт без никъкви изводи СМИСЪЛ НУЛЕВ не мисля че някой от вас може да кааже кое е по-добро пред факторът КЛИЕНТ

    ВЕЛЕВ КАК ОБЕСНЯВАШ СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ФРМИ ЗА СЕКЪНД ХЕНД КЛИМА ВЕЧЕ 10 ГОДИНИ

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #27

    Re: National CS - AG 25 S-W

    не че бих си купил климатик втора употреба ,просто мога да си позволя висококласна нова японска машина ,но бих предпочел японски модел на 3-5 години пред нова Мидея/Хайер/знайни и незнайни ментета ... същото е и за много други неща ,Велев ти дали караш нова Лада за 9000 лв ? или си предпочел втора ръка автомобил но по класен и истински ...

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    не че бих си купил климатик втора употреба ,просто мога да си позволя висококласна нова японска машина ,но бих предпочел японски модел на 3-5 години пред нова Мидея/Хайер/знайни и незнайни ментета ... същото е и за много други неща ,Велев ти дали караш нова Лада за 9000 лв ? или си предпочел втора ръка автомобил но по класен и истински ...
    Аз карам ван рено еспеис защото доходите ми не позволяват да си купя нов но на драго сърце бих го сменил с нов дори и датчия. Все пак работил съм доста време с употребявани клими и чесно казано са си скрап макар и Японски. В интерс на истината и аз преди мислех така като вас защото не бях работил с нови климатици но сега никога небих посъветвал някой да си купува стар климатик.
    И защо оспамихте на човека темата той питаше а вие толкова много знаещи не му дадохте никъв съвет?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #29

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Спама го направи ти Велев с коментара си за машината на babatam, и празните приказки за скрап. Да ти вероятно си продавал точно такива машини, също както сега продаваш Мидея и лъжеш хората за режима и на работа със смешни инструкции грозно напечатани на евтина хартия. Когато твърдиш нещо го подкрепи с факти, а не с празни приказки. Можеш ли да ме цитираш къде хваля втората ръка климатици самоцелно? Аз мога да ти пратя линк от който ще ти стане много ясно откъде идват климите от Япония и то със сигурност не е моргата, не говоря за 15 годишните. Но всъщност ти си вадиш хляба с търговия и нямаш интерес да признаеш алтернативата, която предлагат други различни от твоята фирма. Жив и здрав да си.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    6
    #30

    Re: National CS - AG 25 S-W

    Цитат Първоначално публикувано от babatam
    Мисля, че открих проблема, но не съм сигурен защото го пуснах след като го отворих и той заработи.
    На платката видях два светодиода: зелен /който слабо премигваше като че ли от захранването нещо?/ и оранжав, предполагам е червения, за който казваш/. Оранжавия си свети постоянно. Преди това бях свалил и страничния капак от който излизат тръбите и кабел тройка. Та при поставяне на капака обратно от кабела/тройката/ излезе искра - даде на късо в корпуса. Та може ли това да е бил проблема- да е давал на късо и климата да не е работила, а като свалих капака и разместих кабелите да е тръгнал? Сега ще го изолирам и ще пробвам пак.
    по добре да се обърнеш към техник , ако имаш хлабава връзка прави проблем , имам подобен национал прави така през 300 часа и ми показва че са мръсни филтрите като отворя капака има едно черно бутонче натискам го и го нулирам , ти имаш ли такова бутонче , VeleV.Klima продавай си Мадейте имал съм 4 преди да си сложа втора ръка пълни боклуци са ти годзилките

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за модел National CS-E281A
    От Nikolay Krastev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-14, 00:12
  2. National CS-X285A ?
    От udoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 19
    Последно: 05-08-14, 21:17
  3. Мнения за National CS-22RJH-W
    От valens във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 21-07-12, 03:53
  4. National CS/CU-AG28F
    От klimatik във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 13-03-11, 14:07
  5. National CS-G25S - мнения
    От jsivkov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 21-04-09, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе