Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57
Like Tree3Одобрявам

Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #31

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Много е трудоемко, рязане на игра с ъглошлайфа, нагряване и една хууубава заваркана аргон, и 90 % мозък да знаеш къде да резнеш, че да не му разкажеш играта. Смяната на лагера е най-лесното на този компресор, кофтито при тях е ако е изгорял статора, а той гори точно заради скапването на този лагер. Това.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #32

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Явно разполагаш с много свободно време и желание...Имам доста скролове на копеланд 15кВт и ако искаш мога да ти пратя някой друг за експерименти. Симптом - прегряване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #33

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Ей тук ми замириса на изгоряла жица,обожавам я тази миризма.Щот работя като бобинъор на ел машини.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #34

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Явно разполагаш с много свободно време и желание...Имам доста скролове на копеланд 15кВт и ако искаш мога да ти пратя някой друг за експерименти. Симптом - прегряване.
    Пращай няма проблем, е не разполагам с чак толкова време, или се касае за разбит лагер заради което се разбалансирва ротора и започва да се товари и прегрява или наистина за изгоряла намотка, това се установява след отваряне.Ето малко нагледно видео:
    https://www.youtube.com/watch?v=xuM1V7IgHmM#

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #35

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Днес направих десекция на5cs102xec първо се усъмних в намотката,но тя бе наред има лагер 6001,който е в долната част на компресора и буквално се разпадна след демонтажа.В горната при двата лабиринта и по точно под подвижния имало е неква пружина шайба да убира аксиалния луфт,която е станала на кайма и съответно блокаж.Оказа се че е по ремонтнонепригоден от роторния,докато не го разцепих по диаметър и от двете дъна и по дължина нямах достъп до това което е на видеото.С две думи начесъх си крастата и съм на кота 0 пак.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #36

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    След като си се почесъл ако ти трябва 5cs102xec имам нови на причилна цена, ако те сърби още може да продължаваш, но и аз съм на мнение, че освен за почесване тези компресори за друго не стават...То и видеото по-горе си е чисто изкормване и нищо повече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #37

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    С горното видео исках да покажа къде най вероятно идват проблемите на тези скролове дали е Copeland или Matsushita все тая, принципан е един и същ понякогя когато работят със силно намалено количество масло и(или) фреон се получава и едно помедняване на металните части на компресора в следствие - не вдига нормално налягане, работят по шумно и естествено прегряване, а до колко виждам Copeland са сложили вместо лагер втулки
    Цитат Първоначално публикувано от rokoko
    Днес направих десекция на5cs102xec първо се усъмних в намотката,но тя бе наред има лагер 6001,който е в долната част на компресора и буквално се разпадна след демонтажа.В горната при двата лабиринта и по точно под подвижния имало е неква пружина шайба да убира аксиалния луфт,която е станала на кайма и съответно блокаж.Оказа се че е по ремонтнонепригоден от роторния,докато не го разцепих по диаметър и от двете дъна и по дължина нямах достъп до това което е на видеото.С две думи начесъх си крастата и съм на кота 0 пак.
    Когато се отваря компресор [size=10pt]НИКОГА[/size] не трябва да се разрязва по дължина, защото след това става просто за боклука или за резервни части за други компресори. Всичко се сваля, ако знаеш как и без много излишно рязане.
    Ако желаеш имам компресор рециклиран и 5cs102xec и 5cs102xbc01, бяха блокирали и са отваряни- вече са работещи.

  10. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #38

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    А как решаваш проблема с струшките които ще попаднат в компресора при рязането на капака ? А също и при заваряването после на капака пак ше попадне шлака вътре ?Щотото аз сам отварял ротационен компресор и при отварянето се напълни с стушки които няма как да искарам и сега си работи само че го ползвам. даси помпя гумите

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #39

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Пак казвам не всичко опира само до рязане, а ди акъл и да знаеш как и до къде да отрежеш. Аз така режа че да избягна попадането на стружки във компресора. тига толкова, че ще ми вземте занаята с тези въпроси .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #40

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    georgiborisov- нали не мислиш че си единствения по тези земи дет се мъчи да изкара некой по малко измъчен лев.Аз като специалист по намотките мога да кажа,че двата компресора са абсолютно различни като изпълнение,първия е чист асинхронен статор с магнитен ротор(некакав хибрид)втория си е жив стъпков мотор(абсолютно същото е при вентилатора на климатроника на рено лагуна),всъщност имам един отремонтиран и два не станаха щот не можах да намеря подходящо управление,некво на телефункен,а тя горката липсва от пазара.За малайзиския компресор мога да снимам как да смените пружинката даже без да го снемата от външното тяло,докато скрула не не се мъчете.За останалото не съм узрял.Взех една мидейка затова се въздържам за компресорчето(като станат по 100-на кинта си взема :rolleyes: .Когато се отваря компресор НИКОГА не трябва да се разрязва по дължина, защото след това става просто за боклука или за резервни части за други компресори. Всичко се сваля, ако но все ми се ще да върна към живот панасоничето.Дабе тва е ясно,ного направих с изледователска цел.И след това изледване след като знам как и къде е закрепен компресора и самия статор ,ама никога ,НИКОГА ,не бих взел компресор отремонтиран камо ли скрул.За роторния ако е кадърно отремонтиран мисля че става.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #41

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Идеален AC генератор става от панасоника.Монтирате една трилъчева перка откъм долната част и само вятър да има.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #42

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Здравейте, имам същия или подобен проблем като на колегата, за да не пускам нова тема реших да пиша тук... проблемът ми е следния: CU-E12DKE на 5 години и 4 месеца.. мига му таймера и дава грешка F91, извиках техник, диагноза компресор, няма налягане достатъчно, компресора не можел да се набере и други подобни, компресора не подлежал на ремонт и т.н. . На студено си работи, на топло не. Доколкото изчетох 100% е компресор. Искат ми за китайски компресор с 3 месеца гаранция и ремонта 800 лв. което е безумие. Много съм доволен от машината и не ми се изхвърля... Моля помагайте може ли някои в района на Бургас да ми я ремонтира или някакви други варианти. Благодаря предварително.

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #43

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Твоят модел е с роторен компресор и се рециклира колегата КЛИМАМАРКЕТ ги рециклира също и продава рециклирани обадисе тук http://www.climamarket.bg/?page_id=5 и попитаи за подробностите и се разберете

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #44

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Благодаря, ще се обърна към него.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #45

    Отговор: Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Здравейте заменихме компресор 5cs102xec със 5rs102xbc01 но не се развърта достатъчно къде да търсим проблема.Налягане 20-22 температура около 40 градуса.Не дава на авария.Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DC инвертор Осака : проблем или не ?
    От mimo1975 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 13-11-12, 18:48
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  3. проблем с панасоник GKE 12
    От lacc във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 17:36
  4. Проблем със панасоник Е 12 МКЕ
    От ludaka_05 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-12, 13:52
  5. Проблем с нов инвертор Мидея?
    От VD във форум Климатици Midea
    Отговори: 34
    Последно: 09-01-12, 20:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе