Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57
Like Tree3Одобрявам

Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #46

    Отговор: Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    В климатика-панасоник е ...

    При тези ремонти дори и някой да "дава" гаранция, на практика ремонта може и да не е съвсем успешен.Поради тази причина в западните държави където никога не е имало комунизъм просто изхвърлят дефектната стока и си купуват нова...Но ние нали сме по-умни и ...

    Не бой се и аз се отказах от ремонти и купих направо ново-бойлер проточен, Но след като "оторозириания сервиз" ми "разказа играта в продължение на 6 месеца и платих 1/3 ремонти от цената на нов бойлер ...

    Отделно че българите не сме хора, а добитък ...

    Това е причината за моето родостъпничество и все повече поръчки на всяка възможна стока по интернет от търговци извън България.30 години не ни стигнаха да изградим комунизма +15 години социализма+24 години капитализма ... е изобщо става ли нещо от нас и нашето "племе" ... 70 изгубени години и много емигрирали млади хора ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #47

    Отговор: Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от stoyan1960 Виж публикацията
    Здравейте заменихме компресор 5cs102xec със 5rs102xbc01 но не се развърта достатъчно къде да търсим проблема.Налягане 20-22 температура около 40 градуса.Не дава на авария.Благодаря предварително.
    Двата компресора са напълно различни и се държи точно по този начин по който го описваш 5cs102xec е скрол четириполюсен магнитен ротор,а 5rs102xbc01 е роторен шестполюсен магнитен ротор, скрол се заменя с със скрол. Скроловия компресор има по голяма производителност от роторния, в комбинация с четири полюсния магнитен ротор идват тези "аномалии" в налягането.
    Aleksandars одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #48

    Отговор: Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket Виж публикацията
    След като си се почесъл ако ти трябва 5cs102xec имам нови на причилна цена, ако те сърби още може да продължаваш, но и аз съм на мнение, че освен за почесване тези компресори за друго не стават...То и видеото по-горе си е чисто изкормване и нищо повече.
    цена дай колега...

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    1
    #49

    Отговор: Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Здравей , имам един Panasonic CU-E12CKP5 с компресор 5CS102XEC . Проблема му е , че не тръгва компресора , вентилатора се пуска и спира няколко пъти след което излиза съобщение за грешка - F99 . Закачих на мястото му три лампи с нажежаема жичка свързани в звезда и при пускането на климатика започват да светят не много силно . Предполагам , че е компресора , при измерване на намотките ми имам по 1.5 ома между всичките и спрямо корпус около 235 ома . Искам да те попитам дали рециклираш такива компресори и колко струва ако имаш такъв ? Виждам , че си писал 27.03.2011 .

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #50

    Отговор: Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Скроловете не могат да се рециклират, а нов компресор сигурно ще ти излезе почти на цената на нов инвертор. Занимавката с ремонти не е изгодна икономически. А и тоя модел компресор май не е много читав.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #51

    Отговор: Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Jack, пак говориш наизуст...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    dodo_pv и Rumb@ta харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #52

    Отговор: Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от Pretendor Виж публикацията
    Здравей , имам един Panasonic CU-E12CKP5 с компресор 5CS102XEC . Проблема му е , че не тръгва компресора , вентилатора се пуска и спира няколко пъти след което излиза съобщение за грешка - F99 . Закачих на мястото му три лампи с нажежаема жичка свързани в звезда и при пускането на климатика започват да светят не много силно . Предполагам , че е компресора , при измерване на намотките ми имам по 1.5 ома между всичките и спрямо корпус около 235 ома . Искам да те попитам дали рециклираш такива компресори и колко струва ако имаш такъв ? Виждам , че си писал 27.03.2011 .
    Миналата година смених такъв компресор в К&К сервиз на много добра цена. Сервиза е на ул.Кукош, номера не помня. Тази зима се отоплявах с него и като изключим факта че вместо 1020грама ми бяха заредили 1200 и се наложи да го презареждам по везна, съм доволен. Успех.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #53

    Отговор: Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от alfonso Виж публикацията
    Миналата година смених такъв компресор в К&К сервиз на много добра цена. Сервиза е на ул.Кукош, номера не помня. Тази зима се отоплявах с него и като изключим факта че вместо 1020грама ми бяха заредили 1200 и се наложи да го презареждам по везна, съм доволен. Успех.
    Каква е добрата цена, ако не е тайна?

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #54

    Отговор: Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Каква е добрата цена, ако не е тайна?

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    330лв с включен ДДС.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #55

    Отговор: Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Ако цената включва смяната и зареждането, наистина е добра.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #56

    Отговор: Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от alfonso Виж публикацията
    Миналата година смених такъв компресор в К&К сервиз на много добра цена. Сервиза е на ул.Кукош, номера не помня. Тази зима се отоплявах с него и като изключим факта че вместо 1020грама ми бяха заредили 1200 и се наложи да го презареждам по везна, съм доволен. Успех.
    А какво се случва като е презареден със 180гр. повече фреон? В какво се изразява различната работа?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #57

    Отговор: Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    А какво се случва като е презареден със 180гр. повече фреон? В какво се изразява различната работа?
    Това могат да го кажат специалистите, какво се случва. Аз намирах разлика в шума на външното тяло и затова извиках фирма да ми замерят фреона, като очаквах че ще е по-малко , а не повече. След точната дозировка (1020г.) вече си работи както трябва или поне така си мисля.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Ако цената включва смяната и зареждането, наистина е добра.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    Това не го помня, но за мен е добра защото е фирмен и без ДДС става още по-по-най.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. DC инвертор Осака : проблем или не ?
    От mimo1975 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 13-11-12, 18:48
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  3. проблем с панасоник GKE 12
    От lacc във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 17:36
  4. Проблем със панасоник Е 12 МКЕ
    От ludaka_05 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-12, 13:52
  5. Проблем с нов инвертор Мидея?
    От VD във форум Климатици Midea
    Отговори: 34
    Последно: 09-01-12, 20:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе