Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57
Like Tree3Одобрявам

Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. stn
    stn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    33
    #1

    Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Здравейте!
    Днес прочетох доста теми на форума, свързани с проблеми като моя и предполагам, че проблемът ми е с компресора, но все пак пускам темата, тъй като спешно трябва да взема решение да дам за ремонт настоящия ми климатик или да търся нов.
    Климатикът е инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE, закупен от Техномаркет преди 5 години и два месеца. Гаранцията на климатика бе 2 години, а на компресора 5 години, т.е. вече няма гаранция. Климатикът е използван само за отопление, т.е. работел е 6 месеца в годината нон-стоп.
    Днес като се събудих и видях, че климатикът не работи и таймерът му мига. Направих каквото пише в инструкцията към климатика и ми излезе грешка F91. Поразрових се из нета и прочетох, че става въпрос или за проблем с компресора или липса на фреон. Изключих климатика от щепсела. След 20 минути го пуснах отново... Външното перка се въртеше, но вътрешното тяло не духаше въобще. След 10-15 минути вътрешното тяло започна да духа топло, но въздушната струя е със средна сила и на всеки 4-5 минути спира за по 1-2 минути. Климатикът е нагласен на 23 градуса, а в стаята се поддържа температура 14 градуса. Обадих се на фирмата, която извършваше контролните прегледи на климатика докато беше в гаранция, обясних им, че климатикът не работи и изписва грешка F91 и те по телефона ми казаха, че компресорът се е счупил, нямало смисъл да идват, тъй като само щели да ми вземат пари за посещението, а щели да установят и те, че грешката е F91, ремонтът щял да струва около 800лв, ако съм си поръчал нов компресор, така че по-добре да съм си купел нов климатик...
    След такъв обнадеждаващ разговор по телефона продължих да се ровя в нета във все по-приповдигащо се настроение. А знаците, сочещи "благоприятна" развръзка на моята лична драма, се натрупваха все повече - климатик от Техномаркет, панасоник от Китай, инвертор от серията ДКЕ, чиито компресори доколкото разбрах са измъчили бая хора...
    Въпросите са ми следните:
    1. Какво да правя - да се обадя на друга фирма за поддръжка на климатици и да си поръчам техник, който да прегледа климатика ми наистина, или да се задоволя с телефонната консултация от фирмата титуляр.
    2. Ясно е, че повече климатик от Техномаркет няма да си купя... Досега бях фен на всичко с марка Панасоник, но явно че вече като видя климатик Панасоник от Китай ще бягам като дявол от тамян Някакви идеи каква марка да си взема с подобни показатели на моя, но с по-дълъг живот? Цена до 1000лв... Единственото, което ми иде на ум за тези пари е Hitachi пак китайско като това http://www.technomarket.bg/products/...ras-rac-s14h3a
    3. Ако климатикът ми трябва само за зимата, а през лятото да работи максимум две седмици - трябва ли да е инвертор? В смисъл климатиците сплит система по-надеждни ли са от инверторите? В проценти колко повече харчат от инверторите?
    4. Последен въпрос (малко мазохистичен ) - един познат ми предлага да ми намери китайски инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE (като моя) на 1 година за 500лв. На магазина сега са по 850лв. Чудя се кво да правя - вярно без гаранция е, но ако изтика като моя 5 години - това значи още 4 години да ми е топло през зимата... Струва ли си?
    Това е от мен... Дано някой отговори преди да замръзна до смърт



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #2

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Дай инфо за помещението за което ти трябва.Колко е голямо м3,има ли изолация,каква дограма имаш, желана темп. която искаш да поддържаш?

  4. stn
    stn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    33
    #3

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    50 куб.м. е помещението. Няма изолация. Стая от къща е и си е доста студено. Дограма - алуминий с термомост. Желана температура през зимата 20 градуса. Климатикът, който имах, се справяше добре до тази сутрин...

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Аз не съм превърженик на Хитачи.За тези пари които си готов да дадеш този е най добрия:
    http://www.dekom.bg/?page=product_de...f5874942078d09
    Със сигурност ще те топли по добре от Panasonic-ка който си имал.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #5

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    stn

    Аз не виждам смисъл да се занимаваш с ремонти.
    500лв. за климатика, от там на сетне демонтаж/монтаж, смяна на компресор, зареждане още 300лв. Става 800лв. отделно изобщо не се знае колко ще изкара тоя компресор втора употреба
    За тия пари ще си вземеш нова Мидейка
    От трън тана глог Ей сега велев ме изяде

  7. stn
    stn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    33
    #6

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Утре ще се обадя до някоя друга фирма да дойде някой да потвърди присъдата.
    Като има яснота ще пиша тук, за да изкажете съболезнованията си...
    Мерси на всички, които ми отговориха!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #7

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Не продължавай със самоизмъчването.... Няма смисъл - правилно са ти казали! Компресора си е заминал - в това можеш да бъдеш сигутен!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    50
    #8

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Не продължавай със самоизмъчването.... Няма смисъл - правилно са ти казали! Компресора си е заминал - в това можеш да бъдеш сигутен!
    И откъде си сигурен ? Може да е изфирясал фреона .. Може външната платка да е повредена .Нищо не струва да се погледне от специалист - да се види какво налягане вдига ....

  11. stn
    stn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    33
    #9

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Климатикът ми вече е ремонтиран.
    Проблемът - пружината в компресора.
    Цена на ремонта от до - 350лв.
    Доста се колебаех дали да не взема нов климатик. За съжаление не можах да събера достатъчно пари, а на изплащане не исках да вземам, и затова се спрях на варианта с ремонта. Стискайте ми палци да ме изкара 3 години.

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #10

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    DKЕ е редовната серия на Панасоник с откъчена пружина или строшена.Предполагам,че в тази цена влиза и някаква гаранция поне 6 месеца.

  13. stn
    stn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    33
    #11

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Покрай целите перипетии с този мой климатик всеки ден се сещах за българския игрален филм "Топло"... Динго, Лебеда и Сопола...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #12

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от qqto
    И откъде си сигурен ? Може да е изфирясал фреона .. Може външната платка да е повредена .Нищо не струва да се погледне от специалист - да се види какво налягане вдига ....
    Видя ли откъде съм сигурен - F91 в 99% е там в пружината на ..компресора!

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #13

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    И май "заминалия" компресор отново работи ???

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    И май "заминалия" компресор отново работи ???
    Дано му работи дълги години, НО някой от вас да е чувал в Япония, Швеция, Норвегия, Дания, Англия, Грмания, Франция или друга цивилизована държава някой да поправя тази дефектна серия???А изобщо да сте видяли/чули някой в тези държави да отвая компресора и да го ремонтиора по този начин???? ...

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #15

    Re:Проблем с инвертор Панасоник CS/CU-PE12DKE

    ако нещо не ти харесва държавата границата е отворена ............. във всички посоки !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DC инвертор Осака : проблем или не ?
    От mimo1975 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 20
    Последно: 13-11-12, 18:48
  2. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 07:48
  3. проблем с панасоник GKE 12
    От lacc във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 17:36
  4. Проблем със панасоник Е 12 МКЕ
    От ludaka_05 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-12, 13:52
  5. Проблем с нов инвертор Мидея?
    От VD във форум Климатици Midea
    Отговори: 34
    Последно: 09-01-12, 20:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе