Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 212
Like Tree94Одобрявам

Panasonic CS-E09QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #16

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Да, намерих ги. Нормално ли е след изключване на климатика да остава да свети Nanoe-G индикатора?

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #17

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Нормално е. Ако не бъркам, след 2 часа непрекъсната работа на машината при изключване йонизаторът остава включен, за да неутрализира "уловените" гадини по филтрите. Ако след монтажа са ти оставили книжката си я прочети. Там е обяснено. Лятото остава също активиран, но първо клапата остава известно време полуотворена при ниска степен на вентилатора, за да изсуши топлообменника. След това се затваря и йонизатора "облъчва" още 20 мин. топлобменника и филтрите. Поне по спомени беше нещо такова.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #18

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Нормално е. Ако не бъркам, след 2 часа непрекъсната работа на машината при изключване йонизаторът остава включен, за да неутрализира "уловените" гадини по филтрите. Ако след монтажа са ти оставили книжката си я прочети. Там е обяснено. Лятото остава също активиран, но първо клапата остава известно време полуотворена при ниска степен на вентилатора, за да изсуши топлообменника. След това се затваря и йонизатора "облъчва" още 20 мин. топлобменника и филтрите. Поне по спомени беше нещо такова.
    Благодаря. Не остана време да я прочета, но предположих, че може би има нещо такова, тъй като на Тошибата в другата стая остава клапата полуотворена лятото известно време след като е работил, за да изсуши питата.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Airfan Виж публикацията
    Благодаря. Не остана време да я прочета, но предположих, че може би има нещо такова, тъй като на Тошибата в другата стая остава клапата полуотворена лятото известно време след като е работил, за да изсуши питата.
    При тошибата изсушава, при панасоника стерилизира. Още дълги годити от Тошиба има да носят вода на Панасоник, докато се донаучат как да изпипват нещата с климатизаторите си докрай. Освен грубата сила, се иска и малко финес

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #20

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При тошибата изсушава, при панасоника стерилизира. Още дълги годити от Тошиба има да носят вода на Панасоник, докато се донаучат как да изпипват нещата с климатизаторите си докрай. Освен грубата сила, се иска и малко финес

    Глупости, как едната машина само с йонизатор е по-добра от втората дето има и плазма на входа? Йонизатора няма много общо със стерилизатор.
    AC_From_Hell одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #21

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Глупости, как едната машина само с йонизатор е по-добра от втората дето има и плазма на входа? Йонизатора няма много общо със стерилизатор.
    Струва ми се, че тръгваш срещу вятъра
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #22

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Колега, би ли споделил мнението си от климатика след като натрупаш такова? Аз имам същия и в бая теми вече обиснявам притесненията ми. Въобще не може ме стопли от както застудя. Снощи при външна темп около 2-3 градуса, през 30--40 мин. спираше и лампата пауър мига, нещо размразява ли не знам вече. Въобще го няма ефекта на инвертор бавно да намаля оборотите, направо изключва като му намаля температурата. Нещо много съм озадачен от работата му. Сложил съм го на 23 градуса в 15 кв.м. стая и не спира да работи, да намали вент примерно като затопли... направо не знам, много съм разочарован.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #23

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Колега, би ли споделил мнението си от климатика след като натрупаш такова? Аз имам същия и в бая теми вече обиснявам притесненията ми. Въобще не може ме стопли от както застудя. Снощи при външна темп около 2-3 градуса, през 30--40 мин. спираше и лампата пауър мига, нещо размразява ли не знам вече. Въобще го няма ефекта на инвертор бавно да намаля оборотите, направо изключва като му намаля температурата. Нещо много съм озадачен от работата му. Сложил съм го на 23 градуса в 15 кв.м. стая и не спира да работи, да намали вент примерно като затопли... направо не знам, много съм разочарован.
    Колега, подозирам, че имаш някакъв проблем с климатика. При мен е монтиран в стая 13.5 кв.м, с окачен таван и вата отгоре и една външна стена, но на последен етаж, с PVC дограма. Вчера при около 3-5 градуса външна температура го оставих да работи целия ден, въпреки че в стаята няма нищо. Просто така да видя как работи... Та в началото доста време работи на среден вентилатор, което първоначално ме притесни, но след няколко часа явно се климатизира в стаята и започна едва едва да полъхва и беше приятно плътно топло. Бях го настроил в режим отопление, на 22 градуса, клапи и турбина на автомат.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #24

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Airfan Виж публикацията
    Колега, подозирам, че имаш някакъв проблем с климатика. При мен е монтиран в стая 13.5 кв.м, с окачен таван и вата отгоре и една външна стена, но на последен етаж, с PVC дограма. Вчера при около 3-5 градуса външна температура го оставих да работи целия ден, въпреки че в стаята няма нищо. Просто така да видя как работи... Та в началото доста време работи на среден вентилатор, което първоначално ме притесни, но след няколко часа явно се климатизира в стаята и започна едва едва да полъхва и беше приятно плътно топло. Бях го настроил в режим отопление, на 22 градуса, клапи и турбина на автомат.
    Направо нямам думи и бати и късметлията съм. Сега както ти казваш сложих всичко на ауто, цяла нощ и цял ден е на 23 градуса и в стаята направо си ми е студено. Вдигнах на 30 градуса, без никаква промяна на вентилатора след 5 мин се изключи, навири нагоре жалузите и почна да мига пауър лампата. Сега докато пиша изцъка след 10 мин и пак свали жалузите на доло и след 2-3 мин тръгна. Одеве викам чакай ще намалям температурата да видя дали ще се намалят и оборотите ама нъцки, чак като ги свалих на 16 градуса изключи всичко.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При тошибата изсушава, при панасоника стерилизира. Още дълги годити от Тошиба има да носят вода на Панасоник, докато се донаучат как да изпипват нещата с климатизаторите си докрай. Освен грубата сила, се иска и малко финес
    Не само стерилизира, даже и пастьоризира, че и компоти затваря
    Kasap, Mega, AC_From_Hell и 1 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #26

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Направо нямам думи и бати и късметлията съм. Сега както ти казваш сложих всичко на ауто, цяла нощ и цял ден е на 23 градуса и в стаята направо си ми е студено. Вдигнах на 30 градуса, без никаква промяна на вентилатора след 5 мин се изключи, навири нагоре жалузите и почна да мига пауър лампата. Сега докато пиша изцъка след 10 мин и пак свали жалузите на доло и след 2-3 мин тръгна. Одеве викам чакай ще намалям температурата да видя дали ще се намалят и оборотите ама нъцки, чак като ги свалих на 16 градуса изключи всичко.
    Викай си сервиза, тази машина още от началото не ти работи като хората ми се струва.
    Airfan одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    @Yanko78,
    С предходния модел, девятка, отоплявам 60 куб.м. таванско помещение, поддържайки 21 градуса, дори при снеговалеж. 8,5 метра му е тръбния път. Дефростът му е по-интелигентен от този на дайсейкай 5. Компоти не може да вари, нито мляко да пастьоризира. Не ми вкарвайте такива твърдения с клавиатурите. Този модел на Панасоник е евтино изпълнение, но с всичко необходимо за комфорта. С един единствен генератор на озон са си решили проблемите. Щом от Тошиба са решили да слагат по десет, нека да го правят. Сигурното си е сигурно. Поне ми споменете дали проблема с управлението на плазмата при дайсейкай 8 са го оправили или си е същото мазало, като при петицата? Наточил съм си молива и си записвам, че пак ще се правят компромиси

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #28

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE


  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Да, едно и също е.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #30

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE



    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Не само стерилизира, даже и пастьоризира, че и компоти затваря
    Аз чакам новия модел - дето вари ракия....
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе