Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 199
Like Tree163Одобрявам

Panasonic xz12skew спря работа при -19

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #16

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Машината на -15 духа много топло. Само като падне надолу все едно му спираш тока. За да разбира колко е студено трябва да има сензор. Тоя сензор ако се излъже с някой др градус би трябвало да не спира машината поне до -20

    - - - - - - - - - -

    На конектор CN-TH1 са закачени въздушния датчик и датчика за температурата на кондензатора. На краче 1 и 2 се намира температурния датчик за въздуха и е термистор с 15кОм съпротивление. С намаляване на температурата термистора си увеличава съпротивлението и над -10 е с над 70кОм съпротивление. Първи ще разглобя горния капак и ще увия датчика с нещо да видя дали така ще го излъжа с няколко градуса, ако не стане може да му добавя малко съпротивление в паралел и така ще има по-ниски стойности при еднакви температури и ще го лъжа, че е малко по-топло. Само към по-запознатите знаете ли къде точно е качнат този въздушен датчик?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #17

    Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    За RE RKE си пише че изключва, но за този модел в сервизното няма такава картинка
    Датчика за външна температура е горе в ъгъла на климатика от страната на компресора

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #18

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    KUM4o, ти нали беше доволен от LT, защо се нахендри с тоя панасоник?
    mkukas одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o Виж публикацията
    Машината на -15 духа много топло. Само като падне надолу все едно му спираш тока. За да разбира колко е студено трябва да има сензор. Тоя сензор ако се излъже с някой др градус би трябвало да не спира машината поне до -20

    - - - - - - - - - -

    На конектор CN-TH1 са закачени въздушния датчик и датчика за температурата на кондензатора. На краче 1 и 2 се намира температурния датчик за въздуха и е термистор с 15кОм съпротивление. С намаляване на температурата термистора си увеличава съпротивлението и над -10 е с над 70кОм съпротивление. Първи ще разглобя горния капак и ще увия датчика с нещо да видя дали така ще го излъжа с няколко градуса, ако не стане може да му добавя малко съпротивление в паралел и така ще има по-ниски стойности при еднакви температури и ще го лъжа, че е малко по-топло. Само към по-запознатите знаете ли къде точно е качнат този въздушен датчик?
    Сензорът е въздушният датчик, който се вижда отзад на външното тяло. Можеш да го излъжеш като сложиш до него нещо да го нагрява - примерно някоя малка лампичка. Но при панасониците EEV-то(вентила, който дроселира фреона) взема информация точно от външният въздушен датчик.
    Ако излъжеш датчика, EEV-то няма да ти работи коректно спрямо външната температура и климатика ти или ще спре да топли, или ще му падне ефективността, или може да засмуче течен фреон. Затова не си прави експерименти с този датчик. Струва ли си за 5 дни в годината да си прецакаш климатика?
    Ползвай си го със здраве до -15/-17, а ако стане по-студено си вземи конвектор.
    Това е моя съвет.
    hawai76, mystikalrs, ponyasd и 1 други харесват това.

  6. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #20

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Не може да го разбереш Българина купува си нещо, знае какво купува и после се жалва, че видиш ли нещото не е друго нещо .
    На табелката в технотата пишеше ли Ефективна работа до -15 градуса? Какво точно търсите повече от тези панасоници незнам ?
    Поливал съм с кофи вода пробивал съм допълнителни отвори за оттичане на конденза местил съм сензора ambient temperature и какво ли не няма подобрение просто толкова си може това е ползвайте го при по високи температури
    Ползвай си го със здраве до -15/-17, а ако стане по-студено си вземи конвектор.

    Нека тези ,които още не са си купили да четат който си купил- купил - съдба , има си продавалник OLX.
    Живота е кратък миг, нека го прекарваме с любимите ни хора а не при външното тяло на климатика ни
    Или както би казал един любим герой (Месар)Kasap колко време жиееш в климатика?
    Този пост е редактиран от hawai76; 08-01-17 в 16:52.
    justify, SPSt и popov харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Сетих се и друго, че ако излъже въздушният датчик и подгряването на компресора няма да му работи коректно.
    hawai76 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #22

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Една духалка при големи минуси. Пък наесен по едно LT да съм спокоен.
    hawai76, mkukas и kokovox харесват това.

  10. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #23

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o Виж публикацията
    Една духалка при големи минуси. Пък наесен по едно LT да съм спокоен.
    Точно
    mkukas одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #24

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Здравейте! Собственик съм на Panasonic CS-E12QKEW и миналия януари писах в другата тема относно изключването при ниски температури. Вчера температурите в Перник паднаха още привечер под -16, а сутринта измерената от мен с външен датчик беше -23.1. За разлика от миналата година, тази бях подготвен с много добре заредена камина и две духалки. В очакване пред термометъра климатика изключи при температура -16.8 още в 9ч вечерта. Оставих го без да го пипам и изключвам, като ватметъра остана да показва постоянно около 50w (вероятно подгрева на компресора), а на сутринта се активира сам без моя намеса. Както каза колегата по-горе около -16 градуса климатика наистина духа топло... не премерих изходящия въздух но беше около и над 40 градуса при висока степен на вентилатора (при автоматична настройка на хоризонталните жалузи се местят наляво надясно при температура над 36гр. на топлообменика). Свикнах с мисълта че при големи студове оставам без клима и търся алтернативно отопление. С изключение на това и на дефростите по часовник съм доволен от Панасоника. До -15/-16 работи добре и подържа желаните от мен температури с абсолютна точност 22-23гр, външната пита винаги е суха независимо от атмосферните условия и при нормално зимно време или когато е по топло има прилично добър минимум за класа и пазара, за който е произведен, външното тяло е много тихо и независимо, че има лед в тавата работи безшумно, без вибрации, тракане и т.н. Надявам се да съм бил полезен.

    Поздрави,

    Христо Петров
    KING-T, svetlio1, ttanev и 2 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #25

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Жалко за колегата KUM4o както и другите притежатели на Etherea. Моите два броя ги взех с ясното съзнание, че край морето е доста по-меко времето и въпреки това съм разочарован от това изключване при падане на температурата под -16°С. Дефростите на 40мин също не му помагат за доброто представяне.
    hawai76 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #26

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако излъжеш датчика, EEV-то няма да ти работи коректно спрямо външната температура и климатика ти или ще спре да топли, или ще му падне ефективността, или може да засмуче течен фреон. Затова не си прави експерименти с този датчик. Струва ли си за 5 дни в годината да си прецакаш климатика?
    Ползвай си го със здраве до -15/-17, а ако стане по-студено си вземи конвекто
    р.
    Това е моя съвет.
    Oт два дена чета постовете в раздел климатици,и този абзац ме зарадва най много .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #27

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Значи изключват около -17°. Два градуса над декларираният лимит.
    Еми това е, изглежда Етереите са летни машинки и с тези малки компресори са ги ограничили за да не се прецакат от студа. Манията на евросъюза за високи копове и енергоефективност до това доведе.
    При нордиците няма такова ограничение, но те са с преоразмерени мощни компресори.
    Поне в България дните с такива ниски температури не са много.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #28

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Каква мания, какви високи КОП-ве на европейски модели те гонят? Я ги сравни с японските модели и пак кажи.
    bobovo, Aleksandars, tony34al и 1 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #29

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Интересно е дали при Етереите само 9-ките и 12-ките са ограничени. Защото 18-ките са със същите компресори като на 9/12 нордиците. При тях може да няма такова ограничение. До сега никой с 18-ка не се е оплакал, че му изключва климатика.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #30

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Не мога да изразя мнение дали е слабоват компресора или не е, но е факт че софтуера го изключва! Също така факт за мен е, че преди да изключи климатика се представи добре. Вчера го сравнявах с подов Дайкин 12-ка от "професионалната серия" , който е на приятел в същите условия и местоположение - ами за мен Дайкина не се справяше по-добре! Вярно не престана да работи, но при задание 27 гр поддържаше около 16-18 с чести дефрости. Ако бях на негово място щях да го изключа и да пусна духалките.

    Аз друго се чудя. Не може ли на Етереите да се ускори по някакъв начин дефроста? Забелязах по ватметъра, че консумацията по време на "размразяване" е около 500w при -10/-12 градуса, което ми се струва твърде малко за бързото стопляне на топлообменика. Другите ми два климатика ги правят с около 700-950w и приключват операцията по контролния дефрост доста по-бързо от Панасоника
    centurionX одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря
    От vfilipov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 218
    Последно: 18-12-10, 23:09
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа
    От HunterBG във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 18-01-08, 23:08
  5. ICQ спря - вие имате ли ?
    От Zaphod B във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 06-10-04, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе