Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 199

Panasonic xz12skew спря работа при -19

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #31

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Сигурно размразяването продължава дълго заради силният вятър. Аз съм с XE12PKE, който е със същият компресор, но външният топлообменник е по-малък от този на QKE. И си спомням, че когато го купих и тогава правеше чести дефрости, но при тихо време, без вятър дефростите на чиста пита продължаваха буквално около минута - минута и половина. Бяха много бързи.
    При по-новите модели на по-големият топлообменник му трябва повече време докато се загрее до необходимата температура.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #32

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Сега е -10 и етереята бичи жега в стаята. Моето заключение от приключението с тоз младеж. До -16/17 се представя отлично при тази външна температура духа наистина топъл въздух и за 20 минути си върна заданието в стаята, че и градус и половина отгоре. Машината като хардуер е добра след като при -16 може да си навакса заданието и да харчи 100-150 вата под номиналната си консумация. В момента при -10 и зададени 25 в стаята е 26.5 и харчи 600вата няма какво да искам повече. Просто при по-студено една духалка да задържи положението докато се стопли. Поне в Мездра -20 е за няколко дни в годината тъй, че няма да умра от студ.

  4. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #33

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от hristo.petrov Виж публикацията
    Не мога да изразя мнение дали е слабоват компресора или не е, но е факт че софтуера го изключва! Също така факт за мен е, че преди да изключи климатика се представи добре. Вчера го сравнявах с подов Дайкин 12-ка от "професионалната серия" , който е на приятел в същите условия и местоположение - ами за мен Дайкина не се справяше по-добре! Вярно не престана да работи, но при задание 27 гр поддържаше около 16-18 с чести дефрости. Ако бях на негово място щях да го изключа и да пусна духалките.

    Аз друго се чудя. Не може ли на Етереите да се ускори по някакъв начин дефроста? Забелязах по ватметъра, че консумацията по време на "размразяване" е около 500w при -10/-12 градуса, което ми се струва твърде малко за бързото стопляне на топлообменика. Другите ми два климатика ги правят с около 700-950w и приключват операцията по контролния дефрост доста по-бързо от Панасоника
    И аз съм си задавал този въпрос, но ми се струва...че с хардуерни интерпретации..-нещата няма да се получат! По-вероятно е с корекции в софтуера...- за които са нужни познания и достъп.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #34

    Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Ето така може да стане алгоритама за дефрост по редки и по бързи дефрост (първата картинка е оригиналния алгоритъм)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    58
    #35

    Отговор: Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Как може да се промени режима на дефрост

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #36

    Отговор: Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Ето така може да стане алгоритама за дефрост по редки и по бързи дефрост (първата картинка е оригиналния алгоритъм)
    Може ли линк към официал.страничка на втората таблица. Надявам се да не е фотошоп.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #37

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Естествено че е .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    91
    #38

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Привет,
    жалко за безмисленото ограничение, от 9 месеца притежавам Е07QKE и Е12PKE, когато стана около -19 забелязах първо че 12-ката нещо се е кротнала, после същото се случи и със седмицата, за разлика от FUJI 09LCC в другата стая, което си поддържаше 21 градуса,
    интересното обаче е, че не спират а мощността им се ограничава, понеже съм сложил енергийни мониторчета,
    12-ката от 1200 вата /нормално за тези сурови условия/ започна да харчи около 650 вата при това с много малка скорост на въздуха,
    подобно ограничение се случи и със 7-цата, което ме наведе на мисълта че може би е софтуерно заложено.
    На сутринта се беше "постоплило" навън, вече беше -14,5 и климите работеха нормално, поддържаха зададената температура.
    Но има светлина в тунела
    Датчикът за външната температура е много удобно изведен в гумена тръбичка, мисля следващия път да се заиграя с него и да внуша на климатика -15 градуса,

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #39

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Светлина в тунела няма ,не се занимавай с датчици толкова си може машината .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #40

    Re: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    И моя панасоник ако работи до -19 до 600 вата са ми предостатъчно, на -15, -16 не качваше повече от 340вата, а имаше и лека дупка от тръбата на климатика която несъм запълнил добре, и е духало студено от там сега е поправено вече, цяла вечер -6, -7 работи на 185 вата 22 градуса в стаята. Наблягайте и на изолацията не обвинявайте само машините си.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #41

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Имам Е9РКЕ и при -13°С харчи точно 1150W, докато не темперира. С часове. По-студено в Пловдив още не е ставало.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #42

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    И като темперира на колко остава да работи че на колегата нещо не му вярвам.Няма как този климатик да консумира 180 вата при -7 гр. и да поддържа 22гр. освен ако не е сложен в 7м2 стайче с хипер външна и вътрешна изолация.Къде по-класни машини от този панасоник не могат да постигнат това.За мен лично или уреда с който се мери е дефектен или някой послъгва.Аз също съм с хубава изолация вътре , вън и на тавана ,но на -7гр. външна и зададена 22гр. вътре нито една машина от подписа ми не слиза под 300 вата.Дори и нокрията на 100 волта която е класа над този климатик!!!
    Този пост е редактиран от bobovo; 16-01-17 в 16:38.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #43

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    И на мен също не ми се вярва въпросния Панасоник да работи с тази консумация и да поддържа посочената температура. Имам три класни японски клими, но нито една не може да слезе на такава малка консумация. При задание 23 гр. в момента Дайкина 40-ка в помещение 27 кв. харчи 295 вата, но това е моментно при външна -3гр. Средния разход е 440-450 вата. / при добра ПВЦ дограма, троен стъклопакет и добри изолации/.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #44

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Сега погледнах в сервизното ,на този модел и там пише данни при +7гр.
    kW 0.80 4.00 5.80
    BTU/h 2730 13600 19800
    Input Power W 180 920 1.52k
    COP 4.44 4.35 3.82

    Няма как при -7гр. да работи с тази консумация.Не ми се качват данните от EUROVENT но който желае може да хвърли едно око на сервизното.
    http://www.climamarket.bg/wp-content...ice-Manual.pdf

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #45

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от man66 Виж публикацията
    И на мен също не ми се вярва въпросния Панасоник да работи с тази консумация и да поддържа посочената температура. Имам три класни японски клими, но нито една не може да слезе на такава малка консумация. При задание 23 гр. в момента Дайкина 40-ка в помещение 27 кв. харчи 295 вата, но това е моментно при външна -3гр. Средния разход е 440-450 вата. / при добра ПВЦ дограма, троен стъклопакет и добри изолации/.
    Викаш не ти се вярва да харчи толкова при -15°, че даже и не дефроства цяло денонощие.


    Но и аз се съмнявам, че със180 вата ще успее да стопли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 22:08
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря
    От vfilipov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 218
    Последно: 19-12-10, 00:09
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 10:48
  4. Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа
    От HunterBG във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 19-01-08, 00:08
  5. ICQ спря - вие имате ли ?
    От Zaphod B във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 06-10-04, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе