Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 527
Like Tree112Одобрявам

Климатици LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #61

    Re:Климатици LG

    Да де, пуснаха я в края на миналата година, затова казвам по-нова.LFC е от началото на 2010 г..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #62

    Re:Климатици LG

    Е да ама съгласи се че този климатик много трудно ще конкурира DAIKIN URURU SARARA - май струва колкото него пък ги няма другите неща.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #63

    Re:Климатици LG

    Тамошните цени според мен не са определящи.Защо да е трудно, разликата е само екстрата за свежия въздух, като характеристики е по-добър според мен.Но не мога да намеря сервизно из мрежата да се види какво има вътре.Имам един ПДФ с малко повече информация, ама няма как да го кача тук.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #64

    Re:Климатици LG

    Извинявай ама климатик с COP 5 където и да го купуваш винаги ще е на високи цени - нали не очакваш да се продава за 1000 лева. Иначе и аз не мога да ти помогна със сервизно, защото нямам нищо на FUJITSU.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #65

    Re:Климатици LG

    Е, разбира се, че няма да е за 1000 лева.Но цена около 1700-1900 биха могли да му сложат, предполагам, и за тези характеристики, които се виждат, ще си заслужава.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #66

    Re:Климатици LG

    Човеко горе долу на тези цени е японски климатик TOSHIBA DAISEIKAI с тази мощност и не само че е японски, ами и има по-добри каталожни данни май. Знам как работи DAISEIKAI в реални условия и но не мога да сравня дали е по-добре в сравнение с това FUJITSU.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #67

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Тамошните цени според мен не са определящи.Защо да е трудно, разликата е само екстрата за свежия въздух, като характеристики е по-добър според мен.Но не мога да намеря сервизно из мрежата да се види какво има вътре.Имам един ПДФ с малко повече информация, ама няма как да го кача тук.
    А за контрол на влажността да си чувал? Всъщност сетих се - понеже става въпрос за Дайкин на теб по дифолт ти се задейства вътрешната настройка да считаш всеки друг климатик за по-добър, пък ако ще и с Уруру Сарара да го сравняваш.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #68

    Re:Климатици LG

    А, не, не преекспонирай, САРАРА го харесвам, както и някои други модели ДАЙКИН, но просто тези екстри, които вдигат цената до бога, не ми трябват.Аз искам качествена машина, която да ми топли, а в това отношение машините са с еднакви параметри, дори LFC го превъзхожда.Ако ми предложат LFC и съответния FTXS...G, ще предпочета LFC.Но ако ми предложат LGC и FTXS...G, ще предпочета ДАЙКИН, за това спор няма.ДАЙСЕЙКАЙ знам много добре как работи и какви са му характеристиките, но LFC го превъзхожда по отоплителна мощност, като изключим модификацията на ІІІ серия.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #69

    Re:Климатици LG

    dkolov : ти отговори.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #70

    Re:Климатици LG

    Мисля че за пети път вече казвам, че не разполагам с вътрешно тяло на стената. Хората, които наистина ме четат сигурно ще ме оплюят че се напълних целия форум и могат да го разгледат като самохвалсто, но в края на краищата явно не си ме чел досега.

    Та на въпроса - преди 6 години купих един инверторен климатик HAIER, след това викнах майстори за климатици и водопровод и го направих да работи като термопомпа. Всъщност не го направих аз, ами майсторите за климатици. Знам че ще ме атакуваш че шуми и истината е че шуми, какво да го правя като намеря време ще си купя нов, но по-големия проблем е какво ще правя с маслото в тръбите, пластинчатия топлообмениик и т.н., защото този климатик HAIER беше произведен да работи на фреон 22, пък новите климатици искат 410 и не може хей така да се подмени външното тяло.

    Все тая може би искаше да ме попиташ какви климатици харесвам и краткия отговор е хубави климатици. Но един хубав климатик не е само когато го купуваш, ами и когато го използваш защото е важно да има сервиз, резервни части, документация и всичко това е добре да не се търси от интернет, ами от този който го е прозвел. Ще изборя без да отдавам някакъв приоритет върху различните марки климатици - MITSUBISHI, DAIKIN, PANASONIC, SAMSUNG LG, TOSHIBA.

    Не ми казвай че някой от тях са били много хубави и не се развалят та нямало нужда от ремонт - всеки климатик си е техника и тя понякога се разваля по-хубавите по-рядко, но и при тях се случва. В такива моменти е добре проблема да се реши много бързо и без никакви пречки тъй-като има голяма вероятност това да навреди на имиджа ти.

    Един човек, който не е имал никакви проблеми със своя климатик едва ли ще тръгне да разправя този факт наляво и надясно, но друг който стигне до проблеми ще мрънка докато му омръзне и всичко това в крайна сметка помията я обира този който не успява да се справи навреме.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #71

    Re:Климатици LG

    Тая тема не беше ли за LG.... Айде да възстановим баланса от тази година всички корейски климатици на марката са с BLDC компресори и EEV ТРВ-та...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #72

    Re:Климатици LG

    Да съжалявам. Отоворих нова тема да не се случва повече писане на неща несвързани с основната тема.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304526868[/time]_________________________________________________

    Иначе това че климатици LG от тази година са с ТРВ, BLDC компресор и така нататък не е вярно, защото тези неща ги имаше още миналата година и заради това LG дръпна доста от гледна точка на енергийна ефективност.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #73

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    А, не, не преекспонирай, САРАРА го харесвам, както и някои други модели ДАЙКИН, но просто тези екстри, които вдигат цената до бога, не ми трябват.Аз искам качествена машина, която да ми топли, а в това отношение машините са с еднакви параметри, дори LFC го превъзхожда.Ако ми предложат LFC и съответния FTXS...G, ще предпочета LFC.Но ако ми предложат LGC и FTXS...G, ще предпочета ДАЙКИН, за това спор няма.ДАЙСЕЙКАЙ знам много добре как работи и какви са му характеристиките, но LFC го превъзхожда по отоплителна мощност, като изключим модификацията на ІІІ серия.
    edi1 След като разбрахме че нищо не разбираш от заводи , поточни линий и т.н пак продължаваш с глупостите аз лично ще ти организирам ако имаш желание една разходка до Либхер-Хаусгерете Марица ЕООД гр. Пловдив да видиш как в един и същ завод на една и съща поточнa линия със едни и същи работници се правят и евтини и скъпи хладилници........

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #74

    Re:Климатици LG

    Абе човек, нали досега точно това ти говоря, явно не си ми прочел добре постовете, погледни на 28.04 какво съм написал.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #75

    Re:Климатици LG

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Абе човек, нали досега точно това ти говоря, явно не си ми прочел добре постовете, погледни на 28.04 какво съм написал.
    се правят и евтини и скъпи хладилници........ като и при двата вида хладилници( Климатици) частите на 70-80 % се еднакви ламарини, заварки , болчета,медни тръби и т.н но голямата разлика идва от вида(тип) на управление , модел компресор ,изолация и т.н

    p.s исках да кажа че завода FUJITSU GENERAL (SHANGHAI) CO., LTD прави климатици за Япония , Европа ,Нова Зеландия и т.н разликата в цената и качеството на климатиците не идва че тези за Япония са сглобяват по прецизно качеството на сглобяване е едно и също на LGC,LDC,LFC и т.н разликата идва от типа на компонентите и елементите които се влагат в тези продукти.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе