Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 172

Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #46

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Велев ,братче пожелавам ти да ти се падат по често такива клиенти за да разбереш за какво става дума..ти знаеш ли че този е машинен инженер и знае какво е вакуум помпа...?Той е дал патента на Дайкин за Алтермата - само дето прототипа е бил климатик Самсунг...ходи му монтирай Велев скапания Дженерал електрик...да ти виси на главата че не ще да работи...взел си китайски компресор..евала инженерче...учил си доста...китайците не струват нищо нали ,а Самсунг е друга класа....дааа...направо ти казвам пускай си сам климатика и се оправяй ,че от дървени философи ми дойде до гуша...машинен инженер...той и понятие си няма от климатици..ама реве..знаел...философ -айде бегай....бегай ...Дженерал електрик - инженер...
    Велев ами кво като е в София ти нали и без това услуга ще му правиш...метни се на колата и свърши работа на човека...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #47

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Е и какво от това че е такъв човека след като си въшиш правилно работата. Имаъл съм такива клиенти и не съм им отказвал услуга която предлагаме. А климатика дали е скапан или не си е негов проблем след като съм си свършил съвестно работата. Немога да ви разбера вие само скъпи климатици ли монтирате?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #48

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Чета и невярвам на прочетеното!!
    Гуром съчуствам ти за проблемите, ако бях в София ще ти го монтирам климатика и то безплатно за да разбереш че не всички майстори работим за пари. И за качествено свършената работа не е важна марката а удоволствието от направеното.
    Velev, ценя което казваш въпреки, че без заплащане на труда не може, ако човек забрави изцяло и удоволствието от добре решените предизвикателства, тежко на клиентите му, тежко и на него самия. Впрочем, аз затова и толкова държах на Ванко - защото не го интересува единствено как да ти вземе парите, обаче ми разказа играта с това влудяващо разиграване заради предпочитаните му марки, с което ми скъса нервите.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #49

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Не винаги парите са решаващи точно тази вече монтирах на един мой клиент външното тяло което беше спукало кондензатора и изтекъл фреона. Въпреки че климатика не е в гаранция поправих го заредих го и го монтирах без да вема и лев защото човека ме беше предпочел и си беше закупил два климатика от мен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #50

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Велев ,братче пожелавам ти да ти се падат по често такива клиенти за да разбереш за какво става дума..ти знаеш ли че този е машинен инженер и знае какво е вакуум помпа...?Той е дал патента на Дайкин за Алтермата - само дето прототипа е бил климатик Самсунг...ходи му монтирай Велев скапания Дженерал електрик...да ти виси на главата че не ще да работи...взел си китайски компресор..евала инженерче...учил си доста...китайците не струват нищо нали ,а Самсунг е друга класа....дааа...направо ти казвам пускай си сам климатика и се оправяй ,че от дървени философи ми дойде до гуша...машинен инженер...той и понятие си няма от климатици..ама реве..знаел...философ -айде бегай....бегай ...Дженерал електрик - инженер...
    Велев ами кво като е в София ти нали и без това услуга ще му правиш...метни се на колата и свърши работа на човека...
    Споко, многознайко, ако всички майстори мислеха като теб, само след няколко минути Дженерал Илектрика ми ще топли, пуснат от самия мен. Защото мога да направя точно това, което и ти ще направиш, за да го пуснеш. Но аз искам да го пусне не такъв многознайко като теб, а съвестен човек, който е далеч от убеждението ти, че всичко му е ясно.

    И ако не се правиш само на отворко, мога да се хвана с теб на бас и да докажа със свидетели и снимки, че тази система лично аз съм я измислил, и собственоръчно съм я направил в къщи и ми е работила с презрения Самсунг от 2002 до 2009 без всякакъв проблем. Само не очаквай баса да е за жълти стотинки, защото най-ги обичам такива като теб всезнайковци, дето не ви трябва нито вакумпомпа, нито азот, нито повече от два пирона в стената, а след вас човек трябва да си прави всичко наново.

  7. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #51

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Как пък разбра как работя аз и какво правя...?Да ама не си губя времето като теб да връзвам радиатори към дрисливи марки климатици, ами монтирам истинска Алтерма.А ако си послушал Ванко сега щеше да си доволен,но понеже си дървен философ и си всезнайко сега бери реколтата от собственната си глупост. А когато аз съм ползвал азот и вакуум помпа ти си преписвал от колегите в университета да хванеш тройка.Ванко го разигравал с предпочитани марки...леле еми що не го послуша бе многознайко...не съм адвокат на Иван , но той се е опитал да те предпази от боклуците на пазара - нали е що не го послуша..пак ли друг е виновен изобретателю...топлата вода е открита вече ,но има такива като тебе дето още не са разбрали...дженерал електрик инженер

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #52

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Как пък разбра как работя аз и какво правя...?Да ама не си губя времето като теб да връзвам радиатори към дрисливи марки климатици, ами монтирам истинска Алтерма.А ако си послушал Ванко сега щеше да си доволен,но понеже си дървен философ и си всезнайко сега бери реколтата от собственната си глупост. А когато аз съм ползвал азот и вакуум помпа ти си преписвал от колегите в университета да хванеш тройка.Ванко го разигравал с предпочитани марки...леле еми що не го послуша бе многознайко...не съм адвокат на Иван , но той се е опитал да те предпази от боклуците на пазара - нали е що не го послуша..пак ли друг е виновен изобретателю...топлата вода е открита вече ,но има такива като тебе дето още не са разбрали...дженерал електрик инженер
    Как те разбрах ли? Много просто - например, по неспособността ти да повярваш, че освен марките, които си виждал, останалите също могат да работят. По убеждението ти, че 2-3 годишни прохождощи марки, които сега се учат от Дженерал Илектрик да правят климатици за масова употреба, са недостижимия връх за най-голямата в света корпорация, произвеждала електроуреди за 5 поколения в продължение на повече от век. Е, разбирам те, това не го пише в диплянките на твоите марки, нали, всезнайко?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #53

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    General Electric в климатичната техника = ТУРЦИЯ.
    ОК?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #54

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Гуром, досега в Б-я не се е появявал GE, това, което се продава с тази марка е Veste/Турция/l или Samsung/Китай/ с лепенка GE.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #55

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    General Electric в климатичната техника = ТУРЦИЯ.
    ОК?
    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Гуром, досега в Б-я не се е появявал GE, това, което се продава с тази марка е Veste/Турция/l или Samsung/Китай/ с лепенка GE.

    Разбира се, че го знам, и затова не съм твърдял, че е американски, въпреки 100% американския му замисъл. Знам също, че Турция не е участвала в стахановски и прочие движения и ударно завършване на петилетката за 2 години - толкова позната картинка и у нас. Знам, добре, че копието е винаги по-зле от оригинала, и вече обясних, че съм го взел не от специална любов към марката, а защото монтажниците бяха отказали монтирането му поради липса на ухо, което за мен не беше праблем, а ми спести маса пари. Ако някой истински се съмнява, че тази машина ще работи, може да си организираме залагане, сам ще я пусна за минути, аз залагам, че ще тръгне и работи нормално.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #56

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Приятелю , толкова безмислици написа че не ми се ще да ти отварям очите повече, мойте диплянки не са за такива като теб- ясно е нали си си избрал климатик - грамотен човек си,знаеш всичко ползвай си го със здраве,но не си мисли че титлата инженер те прави с нещо по умен във всички области на техниката...даже напротив - понякога пречи да видиш неща дето всеки друг ги вижда...не се обиждай ,не съм искал да те засягам лично - надявам се да ме разбираш за какво говоря.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #57

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Приятелю , толкова безмислици написа че не ми се ще да ти отварям очите повече, мойте диплянки не са за такива като теб- ясно е нали си си избрал климатик - грамотен човек си,знаеш всичко ползвай си го със здраве,но не си мисли че титлата инженер те прави с нещо по умен във всички области на техниката...даже напротив - понякога пречи да видиш неща дето всеки друг ги вижда...не се обиждай ,не съм искал да те засягам лично - надявам се да ме разбираш за какво говоря.
    Благодаря за съвета, ще го имам предвид, разбира се, само не си мисли, че не разбирам от термодинамични процеси, цикли, как и колко може да се подобри ефективността им, от какво тя зависи, какво мога да получа от тях и как бих могъл да получа още повече.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #58

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    @gurom не искам да взимам отношение, но когато отида на лекар, обикновенно изпълнявам предписанията му и си купувам лекарствата, които ми предпива. Ако реша да се самолекувам с илачите на Баба Мара си нося отговорността и не обвинявам никого за последствията.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    112
    #59

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Касап, не си спомням да съм говорил за последствия и да съм обвинявал някого за тях. Помолих за пускане на климатик, ако ме не лъже паметта, а бях нападан и подиграван за избора си на марка, дори, когато уважих настояванията да се откажа от Самсунга, а бяха ми приписани и напълно неверни и крайно нетипични за мен неща.

    И, за да бъде шоуто пълно (то единствено май ни остана), ще ви споделя какъв театър се разигра на 19 декември 2001 година при минус 14 градуса по целзий, когато монтажистите на “Техномаркет” дойдоха да поставят Самсунга в къщи. Само да поясня, че го купихме с последните си финансови резерви от промоция за 1200 лева, когато у нас 99% от потребителите още вярваха, че функцията “Отопление” е написана на климатиците ей така, за да се прилъже клиента и да му се вземат парите, защото у нас най-много ни бива да вярваме, че всички наоколо сън не ги хваща да измислят денонощно начини как да ни измамят (чудя се как все още се понасяме един-друг). Сега всичко изглежда лесно и ясно, но тогава, да обясняваш за СОР, да твърдиш, че е повече от единица, си граничеше с авантюризма и дори грамотни и образовани технически люде са ме гледали с насмешка и подозрение и са ме обвинявали в непознаване на първия закон на термодинамиката и научно шарлатанство. Както и да е, не искам да говоря за стадните информационни модели на убеждаване и създаване на мнения у нас.

    Идват, значи, тогава монтажниците и жена ми, с целия си акъл, веднага ги пита ще можем ли да се топлим с въпросния Самсунг, а аз не мога да й затворя любопитната уста, защото тя вече е свикнала да пита и отвсякъде са й отговаряли, че климатик неслучайно се купува през лятото демек, объркала е сезона за закупуване и използване на климатика (тогава в много от магазините за климатици авторитетно отговаряха, че вноса ще започне след месец Май). Отговора, който й дават момчетата, е изцяло в същия дух, жена ми прежълтява като попикано мушкато, сяда с подкосени крака и разтреперани ръце и няма сили дори да направи по кафе или да ми напомни как ми е сочила един след друг климатиците по “Витошка” без да намери нито един работещ през зимата, докато аз съм я убеждавал, че ще си направим отоплението с климатик... Като капак на всичко, момчетата започват и авторитетно да ни доказват защо няма да можем да се топлим, и когато за яснота обобщават, че сме си хвърлили парите на вятъра и трябва поне да сменим този Самсунг с Панасоник за 3200 лева, жена ми едва не припада, аз й правя знаци да мълчи, тихо я успокоявам, че всичко ще е наред, стига да продължи да ми вярва, а на момчетата казвам да го монтират, защото нямам още 2000 лева за целта...

    Сега да поясня, че за мен въпроса беше предварително изяснен, не само знаех какво е СОР, но знаех наизуст и как той ще се мени с наляганията на фреона и температурите вън и вътре, бях обмислил и подготвил всичко по месторазполагането така, че да имам на външното тяло температури в работния диапазон на климатика и Ванко знае за какво става дума, да не навлизам сега в подробности.

    Минути след като скачиха и пуснаха климатика, техниците отбелязаха, че “ето, предупредихме ли ви, не може да стигне и 40 градуса”, и ми сочат някъде 36-37 на термометъра си, а жена ми аха - пак залитва към земята, аз търча да я удържам да не падне, а на момчетата казвам да почакат, ако не бързат чак толкова много да си тръгват. След още известно време едното момче тържествено обяви, че сме преминали 40 градусовата бариера и дори сме стигнали 42 градуса на фреона, с което си прибраха инструмента, и доволни от чудото, което са изцедили от машината при минус 14 градуса навън, се приготвиха да си тръгват. Понеже обаче бяха печени момчета, взеха “глупавото” ми упорство да се топля със Самсунг присърце и поостанаха още малко да ми помогнат със съвети. Високия ми 3.45 м таван казаха да отрежа с около метър посредством висящ таван, за да мога да затопля помешението с вътрешното тяло, жена ми попита колко ще струва това, и след отговора им отново бях принуден да тичам да я прихващам да не се удари при падането си. Добре, че когато започнаха да говорят за смяна на дограмата, продължавах да я придържам, и нямаше нужда да тичам отново да спасявам положението.

    Когато уж за последно погледнаха термометъра, очите на момчетата станаха на понички, защото термометъра им показваше невероятните за лютия студ навън 45 градуса на фреона, при което жена ми успя да се съвземе и да направи кафето. Когато накрая наистина си тръгнаха, температурата беше достигнала 47 градуса, а монтажниците го гледаха с невярващи очи. След като си тръгнаха, започнах да меря температурата на въздуха от вътрешния вентилатор, която за няколко дни се повиши и стабилизира трайно на 51 градуса, въпреки лютата зима навън.

    Прехвърляне на топлината към едно от останалите помещения реализирах собственоръчно още през зимните месеци, през лятото на 2002 прехвърлих и към друго помещение, и мога да кажа, че Самсунга беше напълно достатъчен за целта, без да се налага да слагам никъде висящи тавани или да сменям дограма, въпреки, че жена ми е ужасно зиморничава. Няма да разправям как е работил Самсунга през всичките тези години, защото след всички ужасяващи мнения, които са казани за него тук и във форума, това ще изглежда като дебела брадата лъжа, а и на мен, както и на всеки друг, не ми е приятно да ме набеждават, че лъжа, нито да слушам неща, които вече съм чувал, но са твърде далеч от истината.

    Успешен ден на всички!

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #60

    Re:Моля за съвет за компресор на климатик Samsung

    Старите Самсунги нямат нищо общо с новите, които доста често просто отказват да тръгнат. 2001 година положението с марката може да е било такова, но сега питай по сервизите какво ги правят тези нови Самсунги...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе