Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 245
Like Tree65Одобрявам

AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #31

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    25 квадрата не е голямо помещение за климатик до 6.5кВ .. в колко да го сложи

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #32

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Той държи отворени вратите в целия апартамент, това имах в предвид.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #33

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    е то и аз така правя ,няма да обличам яке като минавам през коридора я

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #34

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    В моя случай разликата не си струва.Освен това ,съм си фен на Самсунга ,просто показвам недостатъците му.То и моя има 12 м струя,и по дебит и шум на макс. степен вероятно е като новия.А и външните им тела според сервизно са еднакви.Харесва ми триъгълния и мислех да го слагам на мястото на AQVто ,но имам съсмнения ,че дефроста ще е както на моя модел и няма да става за спалня.Другото което е ,че софтуера му е малко муден.При дефрост,тръгва плавно и задържа няколко минути на 500 в,след което вдига бавно само до номинал от 970 в ,стои 2-3 мин и пак спада на 700 в.Резултата е ,че при заскрежена пита дефроста трае 10-12 мин докато разтопи.Можеше да форсират компресора повече и да свърши по бързо работата.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #35

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    В моя случай разликата не си струва.Освен това ,съм си фен на Самсунга ,просто показвам недостатъците му.То и моя има 12 м струя,и по дебит и шум на макс. степен вероятно е като новия.А и външните им тела според сервизно са еднакви.Харесва ми триъгълния и мислех да го слагам на мястото на AQVто ,но имам съсмнения ,че дефроста ще е както на моя модел и няма да става за спалня.Другото което е ,че софтуера му е малко муден.При дефрост,тръгва плавно и задържа няколко минути на 500 в,след което вдига бавно само до номинал от 970 в ,стои 2-3 мин и пак спада на 700 в.Резултата е ,че при заскрежена пита дефроста трае 10-12 мин докато разтопи.Можеше да форсират компресора повече и да свърши по бързо работата.
    Дефростът е до достигане на температура на изхода на топлообменника, като се шади компресора. Днес една 18-ка от прибирането на клапата до отварянето засякох 6 минути в лека мъгла и кофти дъждец.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #36

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    По време на дефрост се извършва топлопренос от загряващия се външен топлообменник, през натрупания лед, към атмосферата. Този топлопренос може да е малък, имайки пред вид изолиращата ледена обвивка, но съществува и колкото по-дълго време продължава този цикъл, толкова повече топлина се губи в атмосферата. Ако имаме и силен вятър, топлината, натрупана около вътрешния топлообменник може да не стигне за пълното разтапяне на леда отвън. Затова топлината трябва да бъде пренесена отвътре навън за максимално кратко време!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #37

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    тука има една подробност обаче .. вътрешния вентилатор не се върти и вътрешното тяло се охлажда много бързо което смъква ефективността на дефроста .. за това развъртане над номинал е малко ненужно и повечето марки не го практикуват
    bobbyap одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Алекси, забелязах това, което пишеш, на практика. Но не при всички модели и имам съмнение, че при дайсейкай 8 зависи от околната температура, но не съм убеден. Тази зима направи един единствен дефрост при -2 градуса и не вдигна повече от 500W. Преди години ми се наложи (дистанционно) да меря мощност при дефрост на 100- волтова машина с проблем и се оказа, че развърта на максимал. Тази подробност, че вътрешният вентилатор не се върти, не би следвало да има нещо общо, защото се изнася единствено топлината от обема на вътрешното тяло, която е с конкретна величина. Въпросът е да се пренесе за максимално кратко време и да послужи за разтапяне на лед, не за огрев на атмосферата. Мисля си, дали температурата на изтичащия конденз от разтопения лед зависи от мощността на компресора (скоростта на топлопреноса)??? Ако да, става сложно...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #39

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    При дефрост вътрешния топлообменник се заскрежава порадли липса на циркулация на въздух , което от своя страна понижава топлопреноса ... Лично мое мнение е , че е излишно развартане на компресора на макс (инжинерите най вероятно са го пресметнали...)

  12. V12
    V12 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    9
    #40

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Вече съм горд собственик на AR09HSSDAWKNEU

    Да започна с впечатления от монтажа. Сега разбирам защо за "Клима Маркет" няма лоши отзиви. Хората са професионалисти и разполагат с нужната техника. Всичките им дрелки - оригинално "Хилти". Прахосмукачката им е висока почти метър. При пробиване изсмуква всичко, на паркета след тях нямаше буквално нито прашинка. Монтажниците си носеха дори чехли, въпреки че аз бях покрил пода с найлони. Стойките на външното тяло са дебело поцинковани, така че няма опасност да ръждясат. След като ги монтираха, попитах дали са достатъчно здрави, не е ли нужно да пробият цялата стена и да хванат болтовете от другата страна. Едното момче, което тежи към 80 кг, се хвана за стойките и направи няколко набирания. След това постави нивела - двете бяха абсолютно хоризонтални. Обясниха ми, че за този модел 1.5 метра тръбен път е достатъчен - горе долу колкото е разстоянието между двете тела. Аз настоях за 3 метра, за всеки случай. Никакъв проблем - направиха го и завиха тръбите зад външната част така, че изобщо не си личат. Казах им, че държа да вакуумират 30 минути. Те ми обясниха, че при тяхната помпа и 15 минути стигат, но щом искам - няма проблеми, може и един час да я оставят Докато помпата работи, замазаха дупката на стената отвън. Не използват пяна, защото при разширяването си тя може да смачка изолацията на тръбите. И си личи, че са професионалисти, които мислят какво правят и държат на качеството, не гледат да отбият номера. Сами ме попитаха - не смятам ли да облицовам балкона с фибран. Като казах, че не е изключено, изнесоха предното тяло малко по-напред, така че да може да се постави изолация без допълнителни операции. Предложиха ми два вида PVC канали за тръбите - български и френски "Льогран". Избрах френския, по-добре изглежда. Общо монтажът ми струваше 210 лева, но ги дадох с удоволствие, като виждам какво получавам насреща. При това - цялото заплащане след като свършат работата, не искаха никакво капаро.

    Първи впечатления от машината: Степените на вентилатора са 5, а не 3 - 4 + "Quiet". Тъй като стаята ми е само 13 м2, оставих го в режим "Quiet", на 25 градуса. Достигна ги за половин час и ги поддържа без усилие и без абсолютно никакъв звук, така че ми е тихо, топло и не усещам никакво течение - просто перфектно Моделът има още една полезна функция - показва моментната консумация. Сега го погледнах - работи на 0.3 KW. Единствения кусур, който успях да му намеря е, че няма възможност за задаване различни часове за включване и изключване на различни дати, както е при Дайкин-ите. Може да се програмира само режим в рамките на деня. Но това да му е кусура... Сега чакам страшния и шумен дефрост
    Този пост е редактиран от V12; 21-03-15 в 03:30.
    Alexi, Aleksandars, ivan1 и 4 други харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #41

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    малко снимчици да качиш а консумацията на дистанционното ли я показва или на вътрешното тяло ..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #42

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    малко снимчици да качиш а консумацията на дистанционното ли я показва или на вътрешното тяло ..
    Консумацията е на дисплея на вътрешното тяло. Този модел има една много приятна екстра - може да се изключва дисплея (някои потребители се дразнят от светлината в спалня). Също така може да се спират и звуците издавани от вътрешното тяло при приемане на команда от дистанционното, което много ми харесва.

    Цитат Първоначално публикувано от V12 Виж публикацията
    Единствения кусур, който успях да му намеря е, че няма възможност за задаване различни часове за включване и изключване на различни дати, както е при Дайкин-ите. Може да се програмира само режим в рамките на деня. Но това да му е кусура... Сега чакам страшния и шумен дефрост
    Да, това е вярно. Не разполага със седмичен таймер. Може да се закупи жично дистанционно, което да осигури тази функция. Мисля, че щяха да пускат и безжично, но не съм сигурен.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    мда това е ценно наистина за звуците мен ме дразнят в спалнята .. може ли да качи някой алгоритъма за дефрост ? в сервизното което намерих го няма .. колегата да сподели WIFI модула как работи като го пробва ( тоя модел имаше серийно нали )

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #44

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    В момента 12ската е 1400лв. във емаг .Супер добра цена

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #45

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    в Емага според мен е друг модел ,подобен .. не ги познавам добре моделите на Самсуняк

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. пристигна поредния нордик модел CS/CU-QE??MKE
    От climamarket във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-12, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе