Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 245
Like Tree65Одобрявам

AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #91

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Отвори леко прозореца колкото да чуваш шумовете отвън хем и свеж въздух да влиза.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #92

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    За зимата имах предвид,сега го дуржа на тих режим през ноща ,поне няма течение.Отворя ли вратата,има външни шумове а и поне до 10-11 часа вечерта си е задух навън

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #93

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    .Но,при тръгване на компресора се чува леко фреона вътре и се получава така ,че турбината не се чува но се чува фреона и пак няма пълна тишина.Явно за спалнята ще си карам на спрян климатик през ноща .
    Предполагам, поради високия минимум ще му се налага и през зимата така да тръгва и спира. И аз го глася за малка стая, горе долу същите условия, но дали ако тръбният път е по-дълъг няма да утихне и фреона?TEST

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #94

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Мисля че зимата ще е по добре.Минимума на охлаждане е 1 кв ,а на отопление е 0,85.Освен това ,сега го държа на 26 гр ,заради детето и той докато духне и обърне въздуха във стаята.Зимата смятам да е на 24 поне ,стаята е с много външни стени и прозорци и няма да спира изобщо.Тръбния ми път в момента е 4,5 м,та не знам колко по дълъг да е ,а фреона се чува леко само като е на тих режим,като тръгне компресора и се развърти в началото ,после няма шум.Вероятно се чува повече ,заради липсата на друг шум от турбината.Във вътрешната ми спалня ,която е 13 кв ,климатика също е с 0,85 мин. на отопление,но като му задам 24-25 гр и отворя към коридора,ако навън е под 2 гр ,се кротва на около 300 в. консумация и не спира.Ако му задам 21-22 ще е он-оф ,но аз не обичам такива ниски температури ,така че при задание 24-25 гр ,няма да спира и при тебе.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #95

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Снощи темп. в стаята падна до 22 гр и се наложи да го пусна на отопление.За съжаление не са оправили автоматичния режим на турбината при отопление.На авто не слиза под втора степен на вентилатора.Също така пукат пластмасите.А и не знам ,дали защото стаята е с големи топлозагуби ,но при вътрешна 22 и задание 26 гр и макс. вентилатор ,3-4 часа си работи непрекъснато ,по звука на външното на минимум.Но все пак ,с тея 850 в на минимум отдавани си мислех че все трябва да изключи ,а той си държеше 26,2 гр в другия край на стаята на 70 см от пода и си работеше.Също така ,като няма да гони голямо задание и вътре духа хладък въздух и покачва темп. бавно.Иначе бих казал ,че това е може би най тихия климатик на максимална степен на вентилатора.Дават му 38 дб ,при добър въздушен дебит.И наистина е по тих от другите два на максимална степен и даже си стоя нормално в стаята а жената и заспа на нея .

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #96

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Снощи темп. в стаята падна до 22 гр и се наложи да го пусна на отопление.За съжаление не са оправили автоматичния режим на турбината при отопление.На авто не слиза под втора степен на вентилатора.Също така пукат пластмасите.А и не знам ,дали защото стаята е с големи топлозагуби ,но при вътрешна 22 и задание 26 гр и макс. вентилатор ,3-4 часа си работи непрекъснато ,по звука на външното на минимум.Но все пак ,с тея 850 в на минимум отдавани си мислех че все трябва да изключи ,а той си държеше 26,2 гр в другия край на стаята на 70 см от пода и си работеше.Също така ,като няма да гони голямо задание и вътре духа хладък въздух и покачва темп. бавно.Иначе бих казал ,че това е може би най тихия климатик на максимална степен на вентилатора.Дават му 38 дб ,при добър въздушен дебит.И наистина е по тих от другите два на максимална степен и даже си стоя нормално в стаята а жената и заспа на нея .
    Вътрешната падна на 22С? А колко беше външната, че го пускаш на отопление? Тия експерименти да не ти докарат смяна на компресор, само....
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #97

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    ^Rokera^, какви ги вършиш.Лято е още.Знам,че не може да се нарадваш на това изделие. Аз в момента съм по потник и вратата към терасата е отворена и с нищо не се отоплявам.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #98

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Рокер, купи си по-дебели дрехи от магазина и не се еб@в@й с техниката. Не е дошло времето за отопление.
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #99

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    кво лято ви гони тука от 1 седмица е денем 12-14 ,нощем 8-10 градуса + 2 дена дъжд и малко градушка .. в стаите си падна на 21-22 което след рязкото захлаждане се усеща малко ,та и аз отоплявам
    tedynaidenov одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #100

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Alexi това за по-дебелите дрехи важи и за теб.А аз смятам да отида утре във Варна на плаж.
    Zygot и dodo_pv харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #101

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    При вас може и да е лято,тук от началото на седмицата не се е качвало над 13 гр ,а през ноща пада до 10 .Няма и слънце да стопли малко.Стаята ми е със 3 външни стени + много прозорци и вътре е 21,8-22 гр.След летните 26-27 за мене си е студ.А и не обичам да ходя с дълъг ръкав зимата,затова и се топля вечер преди лягане ,а като гледам вече ще го оставям и през ноща.А и не виждам връзката ,какво ще му стане на компресора при отопление при тези иемператури.То се чува че работи на минимал ,а и снощи за 2,5 ч. нагласен на 26 гр и макс. вентилатор ,показваше че е изхарчил 500 в,тоест работи около минимума си.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #102

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Нищо няма да му стане на климатика. Ясно е написано какъв е темепратурният диапазон на работа в режим отопление. В момента температурите във Варна са много далеч от горната граница. Освен това машината си има достатъчно защити, за да спре, ако вдигне високо налягане.
    Rumb@ta одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #103

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Тея дни позастудя отвън ,но климатика си работи он-оф ако не му отворя към коридора и да му задам поне 23-24 гр.При затворена врата на стаята и задание под 24-25 постоянно спира и тръгва.Сложих му ватметъра от другия ,не съм следил много но при зададени 24 и вънка 9 гр ,го видях на 300 в.Иначе снощи от 7 вечерта до 7 тази сутрин ,при задание 25 гр и вечерта на тих режим ,и работещ он-оф според неговия ватметър беше изгорил 3 кв за тези 12 часа.Тихия режим не се чува нищо като работи ,но духа само на себеси и при задание 25 гр,в стаята беше 23,5.Тоя режим е само за охлаждане или за малка и добре изолирана стая ,но пък тогава се обезмисля толкова мощен климатик.Доста кусури има ,но за цената за която го взех е о.к.Но на реалната цена на която се предлага от около 1800 лв е безумие да се купува тоя климатик.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #104

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    Подухва ли хладно като темперира стаята преди да изключи?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #105

    Отговор: AR09/12HSSDAWKNEU пристигна

    с 300 вата минимум и при тия градуси навън няма как да духа хладно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. пристигна поредния нордик модел CS/CU-QE??MKE
    От climamarket във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-12, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе