Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 98

Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #46

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Е ти си бил на гости за 2-3 часа само, не си живял с тези климатици ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    666
    #47

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    С ръка на ...сърцето си казвам че даже тоалетна хартия с марка ЛГ не бих взел дори даром

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #48

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Отскоро имам H12AK (месец и половина) и моите впечатления са подобни. Топла плътна струя дори при минусовите температури. Доста бързо достига зададените температури. При мен при дефрост леко припукват пластмасите. Даже се чудех дали да не взема по-евтиния D-AK за кухнята ама направо ме отказахте

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Без да съм специалист по климатиците-сега в най големите студове,бях на гости в дом където са монтирани две дванадесетки,от тези върховите модели на ЛГ....Домакините казаха че са над 2000лв.Абсолютно безшумни и страхотно плътна струя,топла до безподобие!Направо се изумих какво са постигнали от ЛГ!Няма пукане,скърцане или какъвто и да е друг шум......24 зададени-точно и толкова поддържани,а на вън беше -12!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #49

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Да,Джъстито тука може и да е прав-впечатления на база гостуване за няколко часа,но на вън студа беше убийствен!......Мислено си направих сравнение с моите,в дома си имам 9 и 13 Дайсекай 5-ци.Ами, с ръка на сърцето и струята им е по кофти и има някакво пукане от време на време,минимално но пукане,а и шума им е повече....А туй корейско чудо.......Пак казвам,не съм специалист,това са си чисто обективни наблюдения!....И мои заключения.
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 15-01-15 в 17:52.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #50

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    гореща струя означава че компенсират доста топлозагуби нищо друго съществено .. всеки добър климатик ще изкара гореща струя при -12

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #51

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Да и аз съм на това мнение щом постоянно духат топла струя, явно наваксват много смятайте колко са икономични при такава работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #52

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    е то при -12 е важно да стоплят помещението с което явно се справят .. на хартия изглежда много добре тоя модел но малко хора го имат за реални впечатления

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #53

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Струва ми се, че при отрицателни температури (-5/-8 примерно) H12AK духа по-топло, но изключва по-често. Някъде бях гледал, че го дават с нисък минимум, но ми се струва, че при ниските температури минумума е по-висок. Има ли някъде техническа спецификация за този модел?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #54

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    При D09AK колкото по-топло е времето, толкова по-често изключва. Сега като четох коментарите се сетих да споделя, че пука рядко но доста шумно. Иначе самия вентилатор е горе-долу тих, на най-ниската степен заспивам без проблеми.
    Все пак темата е за D09AK, нека някой друг притежател на този модел закупен след лятото на 2014г. да каже как е ? Интересува ме най-вече дали сваля крилото автоматично, когато светне лампичката "preheating". Задавам този въпрос, защото не съм разговарял с хора закупили модела след лятото на 2014г. и не знам дали не са му ъпдейтнали софта, защото когато го купих 2013г. октомври месец, имаше 2 софта за този модел, единия беше бъгъв ( забиваше в режим "preheating" ) другия беше ок, но пак с проблема със автоматичното пускане на крилото надолу.

    п.п. При - 1/+1 +10градуса навън, включва "preheating" и спуска крилото, като през това време върти вентилатора и духа студено.
    При -10 градуса навън, включва "preheating" и спуска крилото, като през това време не върти вентилатора.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    2
    #55

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Здравейте, имам същия климатик купен е 2014 септември монтирах го 5-6 декември, и както очаквах беше с дефекта описан по горе забиваше на preheating. На следващия ден след монтажа се обадих на монтажниците, след оглед казаха,че за трети път им се случва такъв дефект и това се оправя със смяна на платката на външното тяло.След седмица дойдоха и смениха платката от тогава не е забивал, за сега си работи безпроблемно. Работи по начина който е описал колегата в горния пост,интересно но до сега несъм го виждал да дефроства даже и в студовете. Консумацията когато беше по топло през декември варираше 200-250W за час, в студовете -10 -15 стигаше около 450W при зададени 23гр. Струята на въздуха винаги е гореща и затова вероятно работи на on-off.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #56

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Lg H12Ak,изглежда впечатляващо на хартия.В момента няма по добър европейски климатик 12 ка откъм показатели,като мин/макс мощност ,17 дб шум,и Cop.Относно топлата струя,всеки читав климатик може да вади гореща струя при - 10 гр,въпроса е че това означава че тогава работи около номинала си и не е много икономичен.Иначе и при мен при - 10 гр ,след дефрост самсунгите духат с над 45 гр докато наваксват .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #57

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Lg H12Ak,изглежда впечатляващо на хартия.В момента няма по добър европейски климатик 12 ка откъм показатели,като мин/макс мощност ,17 дб шум,и Cop...
    Какво няма? Данни на отопление - 0.89-4.00-6.00 kw??? Няма по-мощна 12-ка на пазара ли? Или с по-нисък минимум? Това е смешно. Нищо впечатляващо няма. Просто изглежда сериозна машина, това обаче не може да ме накара да си я купя.

  16. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #58

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Колега бъркаш нещо,ето ги данните на ЛГ-то става дума за модела посочен от Rokera. ОХЛАЖДАНЕ - 3.5 (0.30 - 4.4) KWОТОПЛЕНИЕ - 4.0 (0.30 - 6.8) KWКОНСУМИРАНА МОЩНОСТ:ОХЛАЖДАНЕ - 0.76 KWОТОПЛЕНИЕ - 0.74 KWSEER - 8.9 / EER - 4.6 / SCOP - 5.1 / COP - 5.4ЕНЕРГИЕН КЛАС А+++(ОХЛАЖДАНЕ), А+++ (ОТОПЛЕНИЕ)ГОДИШНА КОНСУМАЦИЯ НА ЕНЕРГИЯ (ОХЛ.)- 138 KWHАКТИВНО УПРАВЛЕНИЕ НА КОНСУМАЦИЯТА НА ЕНЕРГИЯНИВО НА ШУМ (S-lo/Lo/Med/Hi) - (17 / 25 / 33 / 38) dBA
    Доста впечетляваща машина аз си бях харесал 9ката която се развърта до 6.6kw

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #59

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Възможно е, това намерих в нет-а на първо четене. Моля ако съм сгрешил да бъда извинен. Копирах намереното в нет-а за модела. Ето и данните на Daiseikai 6 - 13-ка

    Минимален: 0.500, Номинален: 4.220, Максимален: 7.700
    Минимален: 0.100, Номинален: 0.950, Максимален: 2.330

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #60

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    LG-то стана ясно обаче че минимума не е реален а е около 300 вата консумация .. мен това ми стига да го зачеркна от читавите машини

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 18:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 12:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе