Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 98
Like Tree52Одобрявам

Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #76

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Как се държеше в студовете които минаха,дефрости,параитни шумове,консумация?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #77

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Клапите са безшумни и имат добър контрол в различните посоки ако искаш да го насочиш да не ти духа в стаята е добре, нямам забележки. Отварят се отдолу- нагоре. Аз го държа на свинг вертикално и хоризонтално повечето време. Вентилатора сложен на "авто" някой път ту усилва, ту намалява... не знам дали така е по дизайн или при мен така се получава. Някой път го слагам на втора степен ръчно.

    Външното тяло не съм го чувал до сега. Май е доста тихо. Сложено е на тампони с прекъснат болт. Като отворя прозореца се чува климатика на съседите основно.

    Дефрост прави от време на време не мога да кажа кога. Има едно леко "пуф" накрая около секунда. Някой път съм го виждал 1-2 пъти на ден, някой път не съм го виждал. При дефрост малко пропукват клапите.

    Иначе при мен имам чувството, че при -6 примерно работи по-често он-офф отколкото при +5. Може да е заради формата на стаята и движението на въздуха или аз нещо си въобразявам

    Имам един ватметър, който преди бях купувал и съм го закачил от няколко дни. Дали е верен не знам. За сега е отчел 33kw за 99 часа.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-12-15 в 20:52.
    Alexi, edi1 и JOKVN харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #78

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Малък update:

    В момента при настроени 22 градуса и 4 навън, вече около 2 часа стои на 160-170W. При температури около -4 и надолу обаче слизаше до 450W и от време на време изключваше. Вчера не съм го забелязал, но днес сутринта беше заскрежил и направи един дефрост.

    Онази вечер при температура отвън около нулата или малко под го пуснах на 30 градуса за пробата и термометъра сложен на клапите достигна точно 60.0 градуса.

    Ватметърчето дотук е натрупало 50 kW за 155 часа работа. Държи се на 22-23, през деня като ме няма на 19.

    Вентилатора е сложен на атуо и в момента е слязъл на 1 или 2 втора степен. Като е под нулата ми се струва, че усилва и намалява постоянно. Няма изолация обаче жилището и е първи етаж над мази. Предполагам трябва да подухва за да компенсира загубите. Има общо 5 степени + jet mode, където духа най-силно и само ръчно се пуска.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #79

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Как го постигаш тоя моментен разход от 170 вата. Моя не пада под 500 вата, и там някъде изключва компресора.
    П.с. Видях че пишеш за друг климатик

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    11
    #80

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Здравейте. Сдобих се с въпросния климатик и проблемите започнаха. Проблемът, който се явява е в забиване на климатика в Preheating и няма мърдане от там. Стаята изстива дори и да му задам по-високи градуси, компресора не се включва. Трябва да го изключа, включа наново, за да тръгне да духа топло.Какви ли не режими изредих и на автоматичен и на ръчен просто климатика си забива. За 4 дни над 10 пъти е забил. Лошото е, че бяха празници и няма към кого да се обърна. Това го установих още същата вечер след монтажа. След четене във форума установих, че не съм само аз потърпевшия. Можете ли да ми кажете какви са ми правата и ако се налага демонтаж и ремонт гаранционен дали съм длъжен да заплащам пари за тази услуга.
    Този пост е редактиран от avenger; 05-01-16 в 19:23.

  7. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #81

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Колега имаше същия проблем. От фирмата настояваха да го свалят и тестват при тях, но той отказа, че заради особеностите на монтажа се налагаше да се кърти. След като прочете тук, че се префлашва фърмуера на платките им каза на фирмата да обърнат внимание...а той е много настоятелен :D... Та бяха свалили само платката на външното. От там май я бяха пратили в K&K (ако не греша)... и след седмица вече имаше работещ климатик. След процедурата е много доволен. Случват се подобни неща - не бързай да се разочароваш от машината.
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #82

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Странно е защо при тази марка защо и телефоните им дори правят същите проблеми.
    Alexi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #83

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    забравяш телевизорите

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #84

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Е, Алекси не така. Имам 2 телевизора от тази марка-реколти 2009 и 2015 и няма никакви ядове. За мен това е най-доброто на пазара по отношение цена/качество.
    JOKVN, bobbyap, mirandi и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #85

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Има и греди .. имаше една тема 20 страници с оплаквания точно от ЛГ телевизори

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #86

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Същото е като с климатиците. Посочи ми поне една марка климатици от която няма оплакване.
    Joro711, spas.slavchev, mirandi и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #87

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Ами то е достатъчно да се прочетат темите за Панасоник Etherea , Hitachi PSA/WSA, и Disekai 8 и то човек освен да си купи една печка и да не се занимава. Потребителите ли имат големи очаквания, машините ли не струват - не знам..
    SPSt и mirandi харесват това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #88

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Не потребителите си ги ползват и си гледат живота. А това че тук са се загнездили хора без работа висят на компа и следят климатика е те там е проблема.
    avenger, Aleksandars, Mega и 4 други харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    11
    #89

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Цитат Първоначално публикувано от gogalz Виж публикацията
    Здравейте. Сдобих се с въпросния климатик и проблемите започнаха. Проблемът, който се явява е в забиване на климатика в Preheating и няма мърдане от там. Стаята изстива дори и да му задам по-високи градуси, компресора не се включва. Трябва да го изключа, включа наново, за да тръгне да духа топло.Какви ли не режими изредих и на автоматичен и на ръчен просто климатика си забива. За 4 дни над 10 пъти е забил. Лошото е, че бяха празници и няма към кого да се обърна. Това го установих още същата вечер след монтажа. След четене във форума установих, че не съм само аз потърпевшия. Можете ли да ми кажете какви са ми правата и ако се налага демонтаж и ремонт гаранционен дали съм длъжен да заплащам пари за тази услуга.
    Точно това искам и аз да им подскажа какво да направят и как да действат, защото за първи път са виждали такъв проблем, и аз им казвам не съм само аз с този проблем а е масов.За демонтаж на климатика и аз не съм съгласен като проблема е софтуерен, иначе машинката си топли добре докато не дойде момента да забие на Preheating и край, събуждаш се премръзнал. Поради лошите метеорологични условия трябва да спре да вали и така да действат отвънка.
    spas.slavchev одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    11
    #90

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Цитат Първоначално публикувано от gogalz Виж публикацията
    Точно това искам и аз да им подскажа какво да направят и как да действат, защото за първи път са виждали такъв проблем, и аз им казвам не съм само аз с този проблем а е масов.За демонтаж на климатика и аз не съм съгласен като проблема е софтуерен, иначе машинката си топли добре докато не дойде момента да забие на Preheating и край, събуждаш се премръзнал. Поради лошите метеорологични условия трябва да спре да вали и така да действат отвънка.
    Платката, вече е сменена и климатика не забива повече. Прави ми впечатление, че и при -15 продължава да духа горещо, и прави много редки дефрости което е голям + сравнен с други климатици които при същите условия размразяват всеки час при положение, че нямат грам лед на питата.
    VanDan, cooler, spas.slavchev и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 17:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе