Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 98
Like Tree52Одобрявам

Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1

    Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Купих въпросният климатик през лятото. Тъй като имам още три климатика имам база за сравнение , та и затова се насочих към друга марка. Параметрите са добри поне на хартия.
    Хубави страни - не се усеща кога тръгва и спира компресора, има йонизатор, който аз лично не усещам каква работа върши, има що годе висока максимална мощност, 1 литър фреон и мощен компресор.
    Негативи : леко шумно външно тяло при сухо време, вентилатора на външното тяло работи винаги на високи обороти, консумацията на отопление не пада под 500 вата, автоматичният вентилатор на вътрешното тяло работи, ту силно, ту слабо, не се кротва на една скорост.
    Сега малко информация за работата му в дъждовното и мъгливо време от вчера и днес: климатика започна да шуми доста силно отвън - звука е породен от заскреженото външно тяло, което пък от своя страна запушва ламелите на топлообменника и въздуха не може лесно да се просмуква между тях и се получава доста силен шум като че ли работи климатик от 20 кв мощност. След като климатика беше натрупал 1 см скреж а не се сеща да го размрази реших да го накарам и вдигнах градусите от 23 на 28 и след 5 минути работа се започна дефрост, който продължи общо 25 минути с 20 минутна част на самото размразяване с консумация около 550 вата. Изходящата температура след дефроста си беше хладна и компресора вдигна консумацията до 1,2 кв че да я затопли. Тази сутрин звука от външното тяло беше същият, т.е пак заскрежено тяло , което не се сеща да размрази.
    При сух студ до около -6 градуса си работеше перфектно, но явно мъгливото и дъждовто време не е неговата сила.
    Другите клими МЕ не се чуват изобщо, даже в мъглата духат по топло ,нито заскрежават нито дефростват- това само за сравнение.
    Консумацията на ден е около 7 до 9 kw в стая от 12 квадрата с вътрешна изолация на стени и таван.
    Ако някой има същият климатик нека пише как се държи при него

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Добре де, да питам само, защо от МЕ слезе на ЛГ.И каква е тази консумация за 12 квадрата с изолация.Или модела хич го няма или машината ти е за лекуване от чичо доктор.Май е за лекуване, щом не се сеща при настроени 23 да дефроства.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #3

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Тази консумация е сега през студените дни, в по-топлите е около 5 -6 кв на ден. За ноември направи 160 кв/ч.
    Питаш ме защо се набутах ли, интересно ми беше един климатик, който не бе обсъждан във форума какво ще представлява. Е сега видях . На модела в юровент му дават приличните 3,2 кв при -10гр, което си е на ниво, това и беше необходимото условие, да топли. Не се оплаквам от машината просто споделям за други потребители.
    Ако някой има идеи за дефроста, как да започне по-рано, нека сподели.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-12-15 в 20:25.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    спокойно аз си направих такъв злощастен експеримент но с 2 пъти по скъп климатик това ЛГ на хартия изглежда добре ,тия 19дБ реални ли са тих ли е поне

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    От кога казвам да се вярва на практиката, не на хартията. Един съфорумник така чете, чете, чете. След това плю, плю, плю. Накрая си взе точно това, което плюеше - защо ли?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    На ЕВРОВЕНТ много отдавна не им вярвам.Да ги кажа, моите трите машини правят близка - малко по-голяма консумация в момента.Не знам каква ще е твоята, като стане студено, защото още не е станало си мисля.А това за дефроста хич не е нормално при такива настройки си мисля, да кажат притежателите на такава машина при тях как е.
    От това, което описваш като работа на турбината и външния вентилатор, май не са се справили с управлението ЛГ.В тази стая и при тези хардуерни възможности на книга, трябваше да си кротува около минимума машината.Що не викнеш сервиза да го погледнат.
    И моето ЛДС забравя да дефроства понякога /топли към 23-25 квадрата/, ама когато е настроен на 18 градуса, не се тормози, и рано или късно си чисти питата, хич не го и закачам.След като това лято му разширих стабилно отвора за дренажа, хич няма и да го погледна, да се спасява сам.
    Додо е експериментатор, реши да направи тест на инженерите на ТОШИБА.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    От кога казвам да се вярва на практиката, не на хартията. Един съфорумник така чете, чете, чете. След това плю, плю, плю. Накрая си взе точно това, което плюеше - защо ли?
    Защото, от машините на 230V има две, които са събрани както трябва и ми покриват изискванията: Hitachi RAKххPSB и Toshiba RAS-xxG2AVP-E. За първия липсвала сервизна база и резервни части на разумни цени в България (не е проблем за Гърция), а втория беше прекалено скъп за това, което предлага. Не е коректно даунгрейд продукт да се продава по-скъпо от оригинала. Това не е плюене, а израз на становище. Вижте какво се случи с Дайкин, абсолютно същото. Защо може да обсъждаме проблемите на Дайкин, а да не може на Тошиба? Аз, лично, съм си много доволен от дайсейкай 8 в почти всяко отношение. Плюя ценообразуването на Тошиба, което копира това на Дайкин от преди година - две.
    Абсолютно си прав, че на хартия и на практика нещата са много различни. Ако беше друго, нямаше да чета и пиша тук.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    е много ясно .. забравяш за кой пазар се прави машината .. Тошиба ако го сложат тоя компресор на машина на 100 волта вместо другия който може да работи на 1 цилиндър ,ще бъде харакири за марката .. в Европа никой не ги забелязва тия неща

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #9

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Тия 19 дв са само на охлаждане и то на слийп режим, на отопление минимума е 23 дв, бива не е шумен за дебита който има, може да поддържа температурата с този дебит даже.
    Ще го наблюдвам няколко дена и ако е все така ще викам да го прегледат. съмнява ме че ще ми кажат че нищо му няма и тогава ще трябва аз да го бъзикам, но преди това трябва да знам какво правя.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    По-добре се радвай, че дефроства рядко. Термопомпите на LG така работят и размразяват по-рядко. Според мен това е плюс. Ако видиш честите дефрости на панасониците ще се хванеш за главата и веднага ще искаш да се върнеш обратно на LG. Тая сутрин пуснах за тест Panasonic E12PKE и до обяд не можа да стопли 25 квадрата с вътрешна изолация.
    Пълно дърво, започна едни безкрайни дефрости - на на всеки час по 6 минути, даже и по-често. Накрая добичето го спрях да не се мъчи, че даже охлади повече помещението с тези чести дефрости.
    Когато го купувах се двуумях между него и LG D12AK(знаех за редките дефрости при LG) сега вече съжалявам, че не взех lg-то. Затова не барай климатика, машината ти работи перфектно. Просто външните условия са тежки.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-12-14 в 17:38.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Последното ти изречение, заедно с още поне 3 причини са изводът защо Панасоникът се държи по този начин. И LG-то да го тормозиш така и то ще дефроства...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    от вчера и днес: климатика започна да шуми доста силно отвън - звука е породен от заскреженото външно тяло, което пък от своя страна запушва ламелите на топлообменника и въздуха не може лесно да се просмуква между тях и се получава доста силен шум като че ли работи климатик от 20 кв мощност. След като климатика беше натрупал 1 см скреж а не се сеща да го размрази реших да го накарам и вдигнах градусите от 23 на 28 и след 5 минути работа се започна дефрост, който продължи общо 25 минути с 20 минутна част на самото размразяване с консумация около 550 вата. Изходящата температура след дефроста си беше хладна и компресора вдигна консумацията до 1,2 кв че да я затопли. Тази сутрин звука от външното тяло беше същият, т.е пак заскрежено тяло , което не се сеща да размрази.
    При сух студ до около -6 градуса си работеше перфектно, но явно мъгливото и дъждовто време не е неговата сила.
    Тука положението с дървото панасоник беше абсолютно същото. Топлообменника се затлачваше напълно със скреж, в резутат на което вентилатора и цялото външно тяло започва да бучи и да се тресе като излитащ хеликоптер. Поне си изчистваше скрежа. Само изстуди помещението с тези тъпи дефрости.

  16. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #13

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Jack Krauser , пали печката и не се занимавай с тия климатици.
    justify и Jack Krauser харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Ако чакам на тези слабовати панасоници да ме стоплят, до сега да съм станал на ледена шушулка. В средния клас LG, Fujitsu и Sharp за топлене през зимата са много по-добри от тези дървета.

  18. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #15

    Отговор: Климатик LG D09AK.NSB/S09AK.UL2

    Да не отварям голяма дума , щото темата е за LG, но когато го пусна колко градуса беше вътре/вън и имаше ли мъгла/влага, на колко градуса го беше настроил (ама честно) ? За да не стопли за толкова много време 100% условията не са били ок. Още повече - добрата практика е инверторите да не се спират, за да избегнеш подобни ситуации. Това, което описа не ми прилича много на експлоатация, а на краш тест
    Aleksandars и JOKVN харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 17:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе