Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree6Одобрявам

Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #1

    Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    В началото на годината се полакомих да купя от разпродажба в техноШита инверторен климатик Самсунг 12-ка (ама може и 9-ка е като гледам номерата)
    Вътрешното тяло е AQV09VBCN
    Външното тяло е AQV09VBCX

    Въпросното гомно явно беше мострено със загубено дистанционно, по втория "начин" се сдобих с дистанционно от същата моделна линия на Самсунг но липсва един бутон на него (от по-смотан модел е било мисля)
    Климатика е монтиран в спалнята ми и има за цел лятото да охлажда, а през преходните сезони и "леката зима" от 0 до -5 градуса да топли. Ако стане по-студено си имам камина с водна риза за целта.
    Та въпросния боклук работи по начин който може да ме изкара извън нерви. Задавам му най-ниската степен на вентилатора и примерно 22-23 градуса. При което независимо какво си му задал от дистанционното вентиалтора на вътрешното тяло си прави каквото иска т.е. от минимум до максимум си се разхожда по неговата си логика. Отделно на това климатика прави някаква хватка с неясна за мен цел (предполагам за да ме дразни), в един момент почти спира вътрешния вентилатор при което компресора започва "да натрупва" жега в питата на вътрешното тяло (може да се усети като си близо до него) след което по някое време се пуска вентилатора и я издухва в помещението. Проблема в тази "хватка" е че първо вентиалтора вътре се включва почти на максимум, второ при това загряване цялото вътрешно тяло започва да пука и скръца крайно дразнително (и когато се загрява и когато изстива после) и за капак компресора започва да бучи по отвратителен начин (нискочестотен тътен) който имам чувството че ще събори стената. Предполагам и на комшиите ми отсреща не им е особенно приятен тоя тътнеж. Отделно тоя недоклатеняк се води сравнително висок клас енерго спестяване но когато го включих през контакт отчиташ консумацията се оказа че дори в изключено състояние черпи непрекъснато едни 22W, да му имам енергоспестяването.....

    Въпросът ми е това технически проблем с климатика ли е или въпросния е решил че така ще е "по-смарт". И ако е второто има ли начин да му се изключат въпросните смрат шитни.

    П.С: Имам в другата стая най-жълтия гаден китаец Tarington House 12-ка инвертор (марката на Метро) който работи перфектно за парите си, като му задам минимум вентилатор и 22 градуса той прави точно това. Седи на най-тихия режим и си топли (респективно охлажда) външното тяло изобщо не се чува. Напоследък забелязах че като достигне заданието само изключва вентилатор на вътрешното тяло но никакви смарт и прочие щуротии. Още ме е яд че не купих тогава 2 броя вместо тоя боклИк Самсунг-а.

    - - - - - - - - - -

    Извинявам се за дублирането на темата.

    Моля тази да се изтрие.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Хватката с неясната цел е с цел да не ти духа студено на чутурата. Видимо машината работи в он/оф режим и затова се получава дразнещия начин на работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #3

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Не е точно така защото когато пускаш климатика той просто изчаква малко време докато компресора успее да натрупа малко жега във вътрешното тяло и тогава тръгва и ти усещаш топлото. А това за което говоря е доста сле първоначалния момент на включване и жегата която "натрупва" вътре е много над необходимото. Ако застана под него и си приближа ръката до дифузьорите там се усеща голяма жега. Наистина боклика работи малко като on/off. Да не би да не може да се регулира на такава малка мощност.
    Продължавм да мисля че това е някакъв смарт еко режим който се опитва да намества.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Точно си работи в он/офф. Когато компресорът е спрял в режим офф, все едно климатикът е изключен и тръгва наново. Затова се активира и функцията срещу студен полъх.

    Явно минимумът на машината не е достатъчно нисък за помещението, в което е монтирана.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #5

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Само да запитам въпросния климатик е ли е 12-ка или не.

    и как мога да се уверя че това му е проблема, т.е. недостатъчния товар. Защото в началото на тази година си беше хладничко отвън примерно 10 градуса, вътре в къщата беше също усойно и той пак си ги правеше тия номера.
    Това което поражда съмнение у мен че прави "студени" стартове ако така ги наречем е че когато започне да трупа жега вътре първо се престарава с количеството второ като "надуе" компресора спира (точно преди да спре е въпросния нискочестотен тътен) и почва да духа жегата вътре. Само дето компресора не продължава да работи ами чака реално да почне да духа студено, т.е. да издуха натрупаната "жега" от питата и чак тогава което също обуславя дискомфорт. И не си спазва настройката за вентилатора за разлика от китаеца за който бях писал че ми е в другата стая.
    Този пост е редактиран от PESHO OT MARS; 06-10-15 в 16:37.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    9ка е

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #7

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Имам дванайска от същия модел и работи много точно. Разликата м/у 12ка и 9ка е никаква за каквото и да е помещене. Поддържа точно температурата и смарт функцията няма нищо общо с горе описания режим. Понеже го ползвам за ремонт на платки от серията s и smart и съм забелязал подобни дивотии когато не е стабилна връзката между 2те тела. Изкарай щепсела за 1 минута, включи го изчякай 4 мин и го пусни на отопление. Ако не тръгне до няколко секунди външния вентилатор, и след още толкова компресора, възможно е да е това. Когато го изключиш спира ли за 2-3 секунди компреора? Консумацията на външния венилтор и двете тела при старт започва от 25w. На стенбай е 5-6w.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Този модел климатици за съжаление имат софтуерен проблем и той се изразява в "надуване " на компресора при намалена скорост на вентилатора малко преди да изключи по температура.За съжаление времето на "надуване",е по-дълго от необходимото и се получава този ефект( или по-скоро дефект),ръмжене на компресора и пукане на нагрятата пластмаса .Нагряването на топлообменника става прекалено голямо и след това се налага доста обдухване докато се достигне температура за изключване на вентилатора.През това време температурата в стаята пада и климатика започва цикъла от начало.Така започва да работи като обикновен on-off климатик.Мисля че от КиК сменяха платките в гаранционен срок с нови и съответно нов софтуер.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #9

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Пуснах темата с идеята да ме насочите за какво да настоявам при сервизирането им. Мисълта ми е че климатика е в гаранция но искам да знам това дефект ли е или начин на работа.

    Ще изчакам повечко хора да споделят мнение и примерно в петък ще звънна да запиша час за посещение.

    Благодаря за насоките.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от goschas Виж публикацията
    Имам дванайска от същия модел и работи много точно. Разликата м/у 12ка и 9ка е никаква за каквото и да е помещене. Поддържа точно температурата и смарт функцията няма нищо общо с горе описания режим. Понеже го ползвам за ремонт на платки от серията s и smart и съм забелязал подобни дивотии когато не е стабилна връзката между 2те тела. Изкарай щепсела за 1 минута, включи го изчякай 4 мин и го пусни на отопление. Ако не тръгне до няколко секунди външния вентилатор, и след още толкова компресора, възможно е да е това. Когато го изключиш спира ли за 2-3 секунди компреора? Консумацията на външния венилтор и двете тела при старт започва от 25w. На стенбай е 5-6w.

    Ще го пробвам това. Но консумацията си е твърда 22W и за да съм сигурен съм го пробвал и на референтния ми китаец, там седи 0.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #10

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    При мене от такова надуване на AQV09MSAN се пукна четирипътния от заварка. Оправи се със смяна на малката платка на модулатора.
    Най добре им кажи да ти сменят вътрешната електроника.
    Този пост е редактиран от goschas; 06-10-15 в 18:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    19
    #11

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Много странно решение.Бихте ли пояснили goschas как точно комуникационния модул,ако съм разбрал правилно, влияе на режима на външното тяло и променя начина на работа?
    Питам защото това е доста странно решение на този проблем .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #12

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Консумацията на вътрешното е 3W, като направи връзка с външното става около 5,5W. С вътрешния вентилатор до 3та степен стига до 22W.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dis_el Виж публикацията
    Много странно решение.Бихте ли пояснили goschas как точно комуникационния модул,ако съм разбрал правилно, влияе на режима на външното тяло и променя начина на работа?
    Питам защото това е доста странно решение на този проблем .
    Напрежението в/у C701 трябва да е 30V при мене беше 5V, конензатора е 100, или 220мкф, ама с 10 мкф прави по бързо връзка и вклюва релето за външното тяло без забавне. След 5тата секунда и два неуспешни опита за 1 мин. дава E1 01.
    Този пост е редактиран от goschas; 06-10-15 в 18:56.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #13

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    При мен само веднъж ми даде грешка Е469. Няма да го ползвам докато не се домъкнат да го поправят. Или по-точно ще се огранича в ползването му.

    - - - - - - - - - -

    В кой подфорум да попитам за препоръка че ми трябва още един климатик за друга стая за да не цапам тази тема. Наясно съм на какви въпроси трябва да отговоря от една друга тема тук.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #14

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Минаха от К&К сервиз и се разбрахме да поръчат електроника. Дефекта е точно както отбелязаха колегите че вътрешното тяло се изключва реално преди компресора, Самсунг-ски софтуерни шитни.

    Дайте идея къде за пусна питане тук във форума за препоръка за още един климатик че ми трябва?
    Този пост е редактиран от PESHO OT MARS; 09-10-15 в 11:29.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Проблем с начина на работа с инверторен климатик Самсунг

    Нормално е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. инверторен климатик Samsung
    От Дарин Маринов във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 25-03-14, 22:39
  2. Препоръчайте инверторен климатик
    От cecko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-09-12, 23:12
  3. проблем с климатик Самсунг AQV09UGA
    От i-sot във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-12, 23:19
  4. Проблем с климатик Самсунг
    От furious във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-12, 13:51
  5. LG "LWG09-Series" - въпрос за начина на работа
    От vkanchev във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 8
    Последно: 12-04-08, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе