Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 115

LG H12AK- мнения, лични впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #1

    LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Имах дилема дали да си взема Fuji LT или този и в крайна сметка си взех този.Монтираха ми го на 07.01.2016 г.Монтиран е в стая 12 кв.м и без врата към коридор който е 8 кв.м.Общо 20 кв.м.Височината е 2,45.Всичко това е в къща с единични стъкла,стара дограма,втори етаж,Първи етаж се отоплява с парно само през деня.Няма изолация,външни стени.Велико Търновска област в близост до Полски Тръмбеш.
    До сега климатика е изгорил за 12 дни 87,42 кв/ч , което е равно на 16,19 лв. при цена на дневна енергия 0,222 лв. и нощна 0,123лв. с ддс.
    Климатика съм го оставил на 22 градуса.Вентилатора на втора степен.В стаята поддържа 23 градуса а в коридора в най-отдалечената точка 20 градуса.Формата на стаята и коридора под формата на буква П.Вратата между стаята и коридора се намира в горната част на буквата П от към единия ъгъл.Климатика е в стаята срещу вратата.
    Когато температурата на вън е над +5 градуса работи без прекъсване и моментния минимум консумация е около 160 вата.Когато температурата е между около +2 и - 3 градуса и няма сняг работи много странно на всеки около 10 мин. спира работа смъква си клапата на долу и духа леко студено.На вътрешното тяло светят две точки.Консумацията в този режим е почти 0 около 10 вата.Всичко това трае за около 10 минути после пак продължава работа нормално и пак така след 10 минути.Стаята при това положение истива с около половин градус.Моментния минимум е около 470 вата.Нормално ли е така да прави?
    От няколко дни има много сняг и температури около - 8 градуса.При това положение работи без прекъсване с минимум около 470 вата.Държи си температурата в стаята.Натрупва скреж отстрани на питата и отзад на външното тяло.На няколко часа си смъква клапата и светят двете точки но този път има моментна консумация 400-800 вата скрежа се разтопява и изтича.Това предполагам че е defrost.
    За сега толкова.

  2.  
     
  3. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #2

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Кажи за шума, наистина ли е безшумен ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Външното тяло си имаше тампони в комплекта.Като шум е тихо.Сложено е до прозореца и в стаята не се чува.Отвън до него се чува слабо.Вътрешното тяло на 1 и 2 степен на вентилатора не се чува на 3, 4 и 5 се чува колкото един средно шумен компютър.На автоматично ту се усилва ту намалява.Аз го държа на втора степен защото от втора нагоре много духа и няма смисъл от толкова духане.По приятно е в стаята като духа по слабо.

    - - - - - - - - - -

    Ето малко снимки :

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Можеш ли да провериш, дали външният топлообменник е алуминиев, както при S12MH?

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Е ако не е алуминиев, какъв да е?

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #6

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Е ако не е алуминиев, какъв да е?
    Ми както на всички останали, с медни тръби, не с алуминиеви!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Не вярвам точно на най-добрия си модел да сложат алуминиеви тръби, ама знаеш ли ги... вече не може да се вярва на никой. Всички взеха да правят тарикатски номера.
    Топлообменниците при LG-тата са покрити с някакво покритие със златистожълт цвят - може би служи да замаскира какво има отдолу. Освен да отвори външното външното тяло, иначе не знам как ще разбере какви са тръбите.

    Edit: Климатикът е с двойно-роторен компресор, който уж трябва да е тежък, а външното тяло тежи общо само 34 кила. Много леко ми се вижда. Нищо чудно и да са натикали алуминиеви тръби вместо медни...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 19-01-16 в 12:24.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #8

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Много леко ми се вижда. Нищо чудно и да са натикали алуминиеви тръби вместо медни...
    И аз се изненадах, при гледката на това:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #9

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    мдаа.. алуминец

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #10

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Е-не, и тия почнаха с циганските номера. Панасониците пестят от компресори, lg пестят от топлообменници и тръби, големи печалбари станаха всичките. Ако на топ-модела си са сложили алуминий вместо мед ще бъде голяма подигравка. Нека някой запознат да каже. Аз съм разглеждал външното, но само отвън няма как да се разбере, но и не ми е хрумвало ,че може да има такъв номер.
    А някой знае ли, дали новите сириуси на lg са с медни тръби?
    Гледам в брошурите, че са намалили размера на тръбичките във външния топлообменник от 7 на 5, уж за по-добър топлообмен.
    Би следвало да са медни, защото от алуминий ще бъдат много слаби, но кой ги знае...

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #11

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Нека колегата, който го притежава, да разреши загадката с една,две снимки!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    27
    #12

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Ами отвън отзад и от страни изглеждат жълти .Отгоре няма как да го достигна да го отворя нямам такава висока стълба.Какво е значението дали е меден или алуминиев.Може да е някаква сплав.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #13

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    Меден е стига сте се чудили ... а и от тази година част от новите модели от средния клас отново стават с медни топлообменници....

    клега със здраве да си позваш Атената

    - - - - - - - - - -

    Меден е стига сте се чудили ... а и от тази година част от новите модели от средния клас отново стават с медни топлообменници....

    клега със здраве да си позваш Атената

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    А новите сириуси на lg с медни тръби ли са? Примерно D12CM?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #15

    Отговор: LG H12AK- мнения, лични впечатления

    И при мен климатикът спира и тръгва като стане около 0-та и надолу. Иначе при 5-6 градуса работи непрекъснато. Подозирам, че има някакво софтуерно ограничение за минималната мощност при по-ниски температури?

    Един въпрос: Някой знае ли от къде се купува този филтър на 3M, който стои вътре под капака?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 04-11-12, 00:26
  2. Потребителски тестове (или лични впечатления от притежаваните машини)
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 01-09-11, 15:45
  3. Отговори: 7
    Последно: 28-12-10, 20:47
  4. Как се финансира ICQ ? (Лични впечатления)
    От superfly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-06, 16:26
  5. Motorola V3 . Впечатления и мнения ???
    От LudZaVrazvane във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 19-10-05, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе