Страница 4 от 110 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1638
Like Tree67Одобрявам

Климатици Sanyo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #46

    Re: Климатици SANYO

    Най-вероятно стойките не са хванати стабилно към стената. Някой от винтовете не може да стегне в дюбела и остава хлабав, като винта се удря в металната стойка. Ако има и външна изолация допълнително се засилва ефекта. Проблема се среща повече но не само, при тънкостенните Гръцки тухли, които се чупят при пробиване. При инверторните климатици това вибриране се получава при определени обороти на компресора. Когато не може да стегне някой винт към стената по-добре да се изкара, отколкото да остане вътре защото се получава този ефект.

  2.  
     
  3. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #47

    Re: Климатици SANYO

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoyka
    кажете какъв е извода утре ще монтирам и аз такъв
    Извода е следния! Гледайте внимателно какво провят хората от монтажната група.
    Когато са монтирали външното тяло , едната стойка е сложена на криво и савмо предната лапа на тялота са я хванали с болт а задната с миша опошка. Но затова аз сам съм си виновен че ни слязох предблока да го видя

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #48

    Re: Климатици SANYO

    Да си купиш качествен и скъп климатик и да ти пратят монтажници "индиянци", които не могат или не искат да работят качествено или монтажници от "детската градина" които сега се учат да монтират и да влошът работата на климатика за който са броени много пари.

    Или няма да го вакуумират, или двете тръби ще сложат в обща изолация или нещо друго ще направят, всеки път могат да те изненадат с нещо ново, точно на най-скъпите климатици ли трябва да се пускат такива.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #49

    Re: Климатици SANYO

    Същият проблем с вибрациите се получи и с моя Дайкин (белгийско производство). Всъщност знаех предварително, че би могло да стане нещо подобно, затова изрично исках да ми го монтират по-далеч от стената, зад която живея. Но се наложи да отсъствам при монтажа и те си го сложиха зад въпросната стена и вибрациите бяха налице (при определени обороти на компресора). След около месец разправии от фирмата ми предложиха безплатно преместване където пожелая, защото наистина не се били съобразили с желанието ми. Проблемът бил, според тях, в стената - едната стойка била на насеща колона, сигурно имало арматура, която закачала някой винт. Преместиха го на външната страна на балкона, има съвсем минимална вибрация (при включване 2-3 минути и изчезва, зимата обаче се повтаря на определени интервали, решавам проблема, като задам 1-2 градуса по-висока или по-ниска температура с цел да избегна онези обороти на коппресора, при които се получава тази вибрация), това било, според тях, защото стената била бетонна, тоест по бетона се предавала вибрацията. Има и външна изолация. Значи и тухлите, и бетонът не са подходящи. Тогава какъв е изводът? За себе си отговарям - колкото се може по-далеч външното тяло от жилищното пространство, ако това е технически възможно, разбира се.
    При режим охлаждане обаче няма и следа от тези вибрации.
    До същия климатик монтирах още един Дайкин, японски, на същия бетон. Но той не дава никаква индикация за подобни вибрации (поне засега). Нека хора, които могат да допринесат с още информация по този проблем да се включат тук, защото виждаме, че и при скъпите модели климатици това е налице.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #50

    Re: Климатици SANYO

    кой модел точно според теб е скъп ? щото скъпите машини почват от 2500 нагоре ,истинските висококласни машини ... тоя белгийски Дайкин е машина среден клас с доста забележки ,нормално е да има и големи вибрации ..

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #51

    Re: Климатици SANYO

    А въпросният по-горе SANYO SAP-DK25T от евтините ли е?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #52

    Re: Климатици SANYO

    абе скъп като видях на ТОП климатика ЕХ36 бла бла че струва 7-800 лева обърнати през йената и ми се сгади

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #53

    Re: Климатици SANYO

    ЕХ36 струва около 1300 лева в Япония, но и монтажа е значително по-скъп от колкото в България. А SANYO SAP-DK25T тъй като е по-стар модел там струва около 800 лева.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    174
    #54

    Re: Климатици SANYO

    alexi, това е абсурд за граница от 2500 лв. FTXR 28 E може да се купи за около 2200 без ДДС. По тази логика всички Дайкин са боклуци според теб. Не е лошо да не си фен на марката, аз самият пиша тук за този проблем, понеже във форума за нея важи правилото "или хубаво за Дайкин, или нищо", което и мен ме дразни.
    Кажи ми, ако си купиш мерцедес, макар и среден клас, трябва ли той да има недостатъците, които дори лада или москвич са ги преодолели? И от личен опит ли говориш за белгийския дайкин? Заводите на Дайкин в Китай много ли се различават от тези в Белгия? Мога във Варна (при роднини) да ти покажа Хайер, ЛГ и Беко - възможно най-евтиния, - които нямат и следа от вибрация, дори и са относително безшумни.
    Писах тук, защото хората тук не се притесняват да говорят за проблемите, в частност за този с вибрацията, която я има и при Тошиба, и при Фуджицу, и при Саньо, а може би и при други. Затова нека отново да потърсим решения.
    Забелязах, че дори при съвсем леко побутване външното тяло се разклаща за няколко секунди, стойките са добре свързани за стената, но долната им част, на която е стъпил климатикът, се клати така, сякаш той е прекалено тежък за нея. Другият климатик стои съвсем стабилно и здраво, макар долните винтове за стената да не са навити докрай и шайбите играят при пипане. Дали не трябват някакви по-стабилни стойки?
    Като изключим извинения като кухи гръцки тухли, бетон и арматури, къс тръбен път и резонансна честота на стаята, съвпадаща с тази на климатика, както куп други щуротии, какво още можем да добавим? Тоест как хората все пак решават този проблем, какви са истинските причини?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #55

    Re: Климатици SANYO

    1. санио DK25T е нисък клас за японския пазар ,но нисък клас като цяло - постно дистанционно ,никакви екстри
    2. не ги гледайте цените там ,ценообразуването е на друг принцип - новите модели са много по скъпи от старите ,монтажа е огромен процент от цената
    3. от около 2000 лв почва високия клас 25ци примерно-при различните марки е различно в зависимост от ценовата политика - има марки при които средния клас почва от 2000 а високия от 2500 ,Шарп например .. само високия клас са с най новите технологии откъм компресор и екстри - КОП над 6 - задължително ,датчици за движение/консумация регулиране на влажност, плазма и т.н.... за всички класове важи правилото с годината от точка 2 - новите за европейския пазар са стари за японския ,за това са на ниска цена ..
    вибрациите са частен случай, в белите държави се отстраняват по гаранция предполагам, а тука важи правилото на средния пръст - за потребителя

  13. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #56

    Re: Климатици SANYO

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    1. санио DK25T е нисък клас за японския пазар ,но нисък клас като цяло - постно дистанционно ,никакви екстри
    2. не ги гледайте цените там ,ценообразуването е на друг принцип - новите модели са много по скъпи от старите ,монтажа е огромен процент от цената
    3. от около 2000 лв почва високия клас 25ци примерно-при различните марки е различно в зависимост от ценовата политика - има марки при които средния клас почва от 2000 а високия от 2500 ,Шарп например .. само високия клас са с най новите технологии откъм компресор и екстри - КОП над 6 - задължително ,датчици за движение/консумация регулиране на влажност, плазма и т.н.... за всички класове важи правилото с годината от точка 2 - новите за европейския пазар са стари за японския ,за това са на ниска цена ..
    вибрациите са частен случай, в белите държави се отстраняват по гаранция предполагам, а тука важи правилото на средния пръст - за потребителя
    Хора вие ме трепите със ващи мисли.Купех климатици за 4000 лева единият MITSUBISHI MSZ-ZXV28T а другият вече съм писъл по горе , сигорно при монтажа ги разделят на нисък , среден и висак клас и затова сиш оставиха ръцете при монтажа на SANYO SAP-DK25T.
    Супер логика.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #57

    Re: Климатици SANYO

    къде съм споменал монтажа в БГ ? в друга тема съм писал че има какво да се желае .. митсубишито ти е от високия клас ,и аз го заглеждам .. как е като цяло ,окото гледа ли те

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #58

    Re: Климатици SANYO

    Здравейе. Да се похваля. Днес ми монтираха едноSAP ЕХ 28Т Направо е жестоко. Външното тяло не се чува, а да не говорим за вътрешното. Имам няколко въпрос. Ако може някой да помогне.
    1.Вкарването на въздух отвън автоматично ли става или си има бутон на дистанционното.
    2. Не знам как да използвам екстрите. Чета че имало циркулация на свеж въздух с предварително пречистване с настройка за четирите сезона; > инфо бутон, UV лампа за почистване на климатика; >генератор на кислород; >йон генератор. Ако някой знае моля да помогне.

  17. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #59

    Re: Климатици SANYO

    Имали разлика между SANYO SAP-DK25T и SANYO SAP- C DK25T

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #60

    Re: Климатици SANYO

    Ами DK е вътрешното тяло а пък CDK е външното. Поне при мен бяха такива означенията на кашоните. При DS серията външното е CDS.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 110 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Sanyo на 220V
    От m_dikov във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 6
    Последно: 18-01-11, 22:42
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици Sanyo - мнения
    От cacho във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 13
    Последно: 26-06-07, 13:38
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе