Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 218

Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #46

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Не нетрупа лед и дефроства при нужда чисти изцяло когато дефроства. наблюдавах процеса даже прекалено много си се обледява преди да дефростне (когато почне да се заледява минават 1-2 часа преди да пусне дефрост).
    Няма индикация индикирам че дефроства като почне да се напикава (бая вода изтича). След дефрос си обдухва нормално не го държа на ауто за да почва на степени. Спи се никакви грижи не пречи изобщо. Има форсиран старт несъм го ползвал. На предни студ след -9 и надоло се раздрънка перката нещо (сигурен съм че не бе компресора) на този днес сутринта пак бе -9 нямаше ядове явно му се наместиха ламарините.
    Общо казано доволен съм наместваш си градусите и си гледаш кефа колко му зададеш толкова топли. За консумацията му нищо немога да кажа защото нямам уредче.
    Добре звучи Под форсиран старт имах предвид не hi power/full power/jet или някаква подобна функция, ами самата скорост на турбината. Винаги тръгва плавно от най-ниската, най-бавната скорост, нали? Щото MHI-тата, да речем, след OFF режим тръгват на най-висока степен на турбината, след което смъкват колкото е необходимо - първа или втора. И това е малко кофти понякога. При Sharp турбината тръгва плавно, нали? Поне при LSR е така.

    10x

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #47

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Здравейте,

    Ще се допитам до Вас за съвет за един Sharp AY-XP12GHR собственост на баща ми. Климатика е 6 месеца с валидна гаранция. Вчера при външни около -10 градуса е бил чут шум от външното тяло за малко време след което шумът изчезнал и Шарпа си продължил работата поне още 1 час без проблеми. Следва спиране вероятно поради дефрос /не сме сигурни/ след което Шарпа не иска да тръгне.
    На ЛЕД-дисплея изписва грешка "11" след което следва "-0".
    Във инструкцията качена от колегата babati /благодарности/ установих, че означава "Проблем/грешка във Венилатора на външното тяло".
    За съжаление до тук са ми възможностите, което респективно означава, че мойте хора днес пък кой знае колко дни ще стоят на студено докато дойдат от фирмата инсталатор.

    Някакви съвети относно решаване на проблема и вдигане на градусите моля ???

    Спешно ледено е .

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #48

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    ... Ако имаш достъп до външното тяло свали горния капак и виж върти ли се перката свободно? Най-вероятно имаш замръзнала и блокирана перка на вентилатора.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #49

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    JKanchev, ако има чучур на тавата или тапи, махнете ги. Може това да е причината за замръзването. Оставете дупките да си зеят, за да може водата да се оттича.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #50

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    ....и поливане яко с гореща вода вътре в тавата,да падне леда

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #51

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    ....и поливане яко с гореща вода вътре в тавата,да падне леда
    най-добре не с гореща а с топла вода просто и на изключен от контакта климатик...

    Наистина погледнете тавата и махнете всякакви тапи и простотии от там. В installation manual-а си го пише че при тежки условия може да замръзне чучурчето и e по-добре да се махне.

    Успех!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #52

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Много благодаря на всички за бързите отговори и съвети.
    Процедурата със топлата вода им казах да я почнат вече понеже в съседната стая баща ми и ма и 9-ка, която почнала и тя за "ТРАКА" перката явно. След интервенцията "тракането" намаля, но не било изчезнало.
    Първият, 12-ката пък напълно е спрял и не иска да тръгне - дали защото перката е блокирала напълно - ДА ГО ПРОБВАТ ЛИ СЪС ТОПЛА ВОДА???, или нещо вече се е прецакало - За да викат сервиза утре /ако въобще ги огрее да дойдат скоро/.

    Дали горният капак се сваля лесно??? Мисля, че има достъп до него от прозореца. Какво и колко го държи??? Ще съм благодарен за подробности.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #53

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Най-важното е да махнете ей тия неща от тавата, за да не замръзва пак:



    Изключете го от контакта, наливайте вода само в тавата без да го къпете целия. Като се махне леда напълно, вижте дали ще запали и дали дава някаква грешка пак.

    А най-добре е да изчакате фирмата, де... Аз съм потребител

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #54

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Днес сервизните посетили замръзналите "другари". Отвори ли са капаците и вътре е било ужас. След размразяването на сталактити, сталагмити и т.нат. Шарпчетата тръгнали. Благодаря на всички за помоща.

    Явно с това няма да се свърши с посещението ми в раздела /това ме радва/, НО явно ще има продължение. Сервизните освен размразяването друго не са направили въпреки и подсещането им за другите технологични отвори, НО казали че нямало такива освен 1-н.
    Така ли е при вас и какво може да се предприеме за да се предотврати следваща така случка?

    Поздрави.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #55

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Най-ефективното решение е нагревателен кабел в тавата.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #56

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Най-ефективното решение е нагревателен кабел в тавата.
    Как се извършва монтажа и от къде се захранва? Начин на пускането му, принудително или чрез софтуера на климата?
    Възможно ли е да се монтира особенно както е монтиран пред прозорец на 8-ми етаж?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #57

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    JKanchev, дупките на тавата нямат тапи и разни меки връзки за оттичане на водата, така ли?

    Тавата трябва да изглежда така:

    [img width=800 height=600]http://s17.postimage.org/hif719wbz/tavata.jpg[/img]
    image host

    Ако не е така, това ти е проблемът Ако е така, значи просто условията при теб са били доста сурови...




  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #58

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    JKanchev, нещо ново?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #59

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Как се извършва монтажа и от къде се захранва? Начин на пускането му, принудително или чрез софтуера на климата?
    Възможно ли е да се монтира особенно както е монтиран пред прозорец на 8-ми етаж?
    захранване от вътрешното тяло.Може да се управлява с терморегулатор, може ръчно, сигурно има и други варианти.За монтажа не знам дали ще е удобен, който се съгласи да ти го монтира, трябва да види намясто.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #60

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Привет,
    Колега babati все още се опитвам да получа инфо за състоянието на дупките дали те са така. Въпроса ми към теб е дали е необходимо да се отварят допълнително или всичките са така отворени фабрично?

    edi1 - благодаря за информацията. А дали ще е удобно да споделиш какъв е точно този нагревателен кабел? Ако имаш снимка на такъв монтиран би било супер?

    Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 08:57
  2. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 09:51
  3. Въпрос за SHARP
    От lal70 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-13, 14:59
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 21:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе