Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 140
Like Tree1Одобрявам

AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #76

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    ferdi, можеш ли да измериш температурата на въздушната струя при full power?

    Интересно ми е дали има разлика м/у 9-ката и 12-ката. При мен е 53 градуса при външна +7.

    Външното става доста по-шумно като е вкл. full power или като наглася 25 градуса на дистанционното. Чува се като жужене... Не ме кефи Иначе при 19-23 градуса в 15 квадрата стая мърка външното тяло!

    Лека


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #77

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Update:

    Днес гадта към 17:00 чак се размрази за изминалото денонощие. Беше целият побелял, изобщо не се виждаше питата. За 6-7 минути размрази, но отново не си свърши работата докрай Пак му остана малко лед, на абсолютно същото място като миналия път (по-нагоре в темата съм качил снимка). Работи си и изглежда не му пречи. Сега пак погледнах - ледът си е още там. Днес беше на 22 градуса дистанционното. Обикновено го държа на 20. Много рядко дефроства тоя пич - 1 път на 24 часа! Май му харесва да си стои с леда Спре ли да ме топли, викам фирмата. Засега ще го оставя да си прави квото' знае

    http://postimage.org/image/ijx9esb4f/

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #78

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Те външните температури сега са +10°С, а той лед прави и задържа. Като време колко продължава дефроста и ориентировъчно на каква мощност на компресора го прави? Тръбният път колко метра е?

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #79

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    valen1, здрасти. Около 2-3 градуса беше вчера. Имам термометър точно до климатика. Горе-долу 6-7 минути продължи дефростът. Компресорът не мисля, че се е форсирал много при дефроста, ако съдя по шума. Като е форсиран, се чува жужене. Тръбен път ми е 120см. - малко над минимумът описан в инструкцията на монтаж - 100см.

    Благодаря!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324466700[/time]_________________________________________________

    Направих един тест. (а ледът си е още там...) Изключих го от контакта за 5 минути и пак го включих на 24 градуса да видя дали ще почне да размразява. И не почна. Почна да си духа топло. Нагласих го на 32 градуса от дистанционното (не на full power) и измерих температурата на струята - 48 градуса (при външна 2 градуса и с ледът по топлообменника). За сравнение преди на FULL POWER, при външна +7 и без лед по питата, измерих 53 градуса. Тоест не изглежда много да му пречи тоя лед на климатика.
    Обаче имам два въпроса:
    Ще се отрази ли това натрупване на лед върху сметките ми за ток?
    Какъв според вас е проблемът - датчик, фреон или нещо друго?

    Ето и актуална снимка:


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324468200[/time]_________________________________________________

    На FULL POWER при 2 градуса външна, с лед по топлообменника - темп. на струята 52 градуса.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #80

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Колкото топлообменниците са по-чисти от скреж и замърсявания толкова и климатика е по-ефективен. При заскрежен топлообменник отнетата топлина от външният въздух намаля и разхода на електричество се увеличава. Освен това при силно заскрежен топлообменник при климатици изпълнени с капилярки при които изпарението не се контролира има опасност течен фреон да залива компресора водещо до механични износвания.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #81

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Размразил се е!!!!!!!! Сега го погледнах - съвсем чист е!! "Ребрата му се четат"

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #82

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Освен това при силно заскрежен топлообменник при климатици изпълнени с капилярки при които изпарението не се контролира има опасност течен фреон да залива компресора водещо до механични износвания.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #83

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    "...Excess superheat means poor utilisation of the evaporator area, as a large part of this area is used for creating this superheat. Too little superheat produces the risk of liquid passing through the evaporator resulting in reduced efficiency (COP) and risk of liquid hammer and damage of the compressors..."

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #84

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    A bre,geozap,da ne sme indzeneri ili otlichnici ta ni pishesh na hangliiski?!
    babati,кога е студено,топли се с гореща вода,за да не настинеш,ако ме разбираш.Майтапя се,остави машинката да си работи,че ще я урочасаш накрая.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #85

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    babati,кога е студено,топли се с гореща вода,за да не настинеш,ако ме разбираш.Майтапя се,остави машинката да си работи,че ще я урочасаш накрая.


    Прав си, спирам

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #86

    Sharp XP12LSR

    Имам едно въпросче за тоя Sharp. Предполагам не ми е о**ан монтажът, ами просто климатикът така си работи. Интересно ми е дали сте чували нещо подобно при други марки и модели.

    Понякога на ниски обороти на компресора се чува нещо като тътен в стаята - все едно долу паркира кола. Не винаги обаче. Тоест явно при един определен момент на натоварване на компресора се генерират повечко вибрации. Вдигам на 23 градуса, машината се развърта и вече тътен няма. Направих теста при LOW вентилатор, за да чувам по-ясно има ли тътен или няма. Шумът си идва от външното тяло, сигурен съм на 100%, не от вътрешното. После вибрациите се предават и вътре.

    Най-вероятно така си бачка компресорчето просто нали?

    Благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #87

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Не е от монтажа babati -просто се чуват ниските честоти на компресора при ниски обороти,като изпадне в резонанс(правилно като при дизелов мотор на място),особено се усилва ефекта, ако е монтирано тялото на пода на тераса-усилва се като от фуния.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #88

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Ok

    Мерси.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #89

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Не е от монтажа babati -просто се чуват ниските честоти на компресора при ниски обороти,като изпадне в резонанс(правилно като при дизелов мотор на място),особено се усилва ефекта, ако е монтирано тялото на пода на тераса-усилва се като от фуния.
    diksanal, тампони ще помогнат ли в този случай?

    Това при всички инвертори ли става?

    В момента, в който си достигне t и компресорът намали оборотите, почва "паркирането"

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #90

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    За тампони babati и аз го мислих,но досега не съм слагал-просто не ми се е налагало и не сложих.При една машина исках монтажа да е на пода на терасата-но като влезеше в ''тези'' обороти и се чуваше в съседна стая.И след вдигането на агрегата до тавана на терасата доста намаля чуваемоста на нискочестотнота работа на компресора(двойнороторен).Въпроса се реши впоследствие кардинално-със смяна на климатика,но сега монтиран под прозорец не се чува изобщо вътре.
    Та въпросът е до колко ще намали оборотите този компресор-какъв му е минимума,мястото за монтаж,ако щеш и оразмеряване спрямо помещението и загубите му,и да сложим и вида компресор-скрола като че ли е,с една идея по тих,а и в какво състояние са тампони на компресора,а и машината като цяло-нали ползвам, ползвани машини.

    Та тези симптоми ,не се появяват при всички климатици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 14:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе