Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 140
Like Tree1Одобрявам

AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #106

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Има компресори които несам чул или видял да дефектират и те са винтовите само че ги няма за малки мошности за жалост

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #107

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Наблюдения върху винтови имам за два модела на две марки. Единият модел на едната марка, която няма да споменавам работи предимно лятото, като натоварване само в режим охлаждане (чилър, поддържа -12°С на топлоносител) и работи добре без проблеми. Другият е марка Bitzer и имам наблюдения за работа в двата режима охлаждане/отопление.

    Специално да Bitzer до момента съм бил свидетел на 5 повредени компресора на две различни машини с различно предназначение и сменени с нови. При всичките проблема се създаваше от навлизане на течен фреон в компресора. Въпреки, че инженерите на компресора са предвидили начин да задържат маслото в компресора и имат фазова и термична защита навлизането на течен фреон изхвърля за няма и 24 часа всичкото масло от компресора. Като го изхвърли спира по прегряване и така може да направи 100 цикъла в резултат се получават механични износвания и се хвърля компресора.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #108

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Течният фреон в компресора не прощава на какъвто и да е тип компресор. Води до механични износвания. Кратък живот завършващ ако няма защити с изгаряне.
    Този проблем го срещнах на не малко места описан във форума. Това често ли се случва и при кои марки/модели климатици? Какви защити трябва да има даден климатик, за да се предотврати този проблем? Аз не мисля, че в днешно време уважаващ себе си производител би допуснал нещо подобно до се случи с техен климатик. Вероятно над 50 процента от климатиците по света са с капилярки. Сигурно има някакво елементарно инженерно решение на въпросния проблем. Какво е то? Преди време често ли се е случвало нещо подобно? А със съвременните климатици случва ли се?

  5. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #109

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Бабати вален 1 в по горния си пост говореше за винтови компресори а те са за големи мошности и несе ползват за битови климатици Но при които и да е компресор засмучели тена фаза няма да работи както трябва а за буталния на момента спира Разбирасе че има начин дасе прдотврати това и те са различни като се почне от акумулатора на роторния компресор до ресивари течнооделители маслени и фреонови При всяка хладилна инсталация могат дасе реализират по различен начин според вида и хладилната мошност която трябва да имат

    Ето линк тука има и снимка даго видиш https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55295.0.html

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #110

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Благодаря ти, turboie. Честно, все едно ми говориш на китайски, май нямаше смисъл да питам:P

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #111

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Май си взимам хитачито, пък ще видим , кво толкова.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #112

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Аз съм за, да си вземеш Hitachi-то.

    Колкото са повече мненията биват ли или не биват климатиците на тази марка толкова и е по реалистична картината.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #113

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Разбирасе че има начин дасе прдотврати това и те са различни като се почне от акумулатора на роторния компресор до ресивари течнооделители маслени и фреонови При всяка хладилна инсталация могат дасе реализират по различен начин според вида и хладилната мошност която трябва да имат
    "...акумулатора на роторния компресор" - аха ясно



    Accumulators
    Because the rotary compressor employs direct suction into the cylinder, an accumulator
    is necessary to prevent excessive liquid floodback to the mechanism. The accumulator
    is placed in the compressor suction line and acts as a surge chamber and reservoir; it
    contains and controls liquid refrigerant and oil which would otherwise enter the
    compressor mechanism directly.


    За receiver - това ли имаш предвид:



    Вероятно не? Ако въпросният рисийвър служи за да предотврати фреон в течно състояние да влезе в компресора, не би ли трябвало това нещо да е разположено точно преди компресора на схемата? Тоест това от картинката е някакъв друг receiver? Това нещо от графиката събира влагата от системата, ако има такава, така ли? На места го срещнах като receiver-dryer. Ето тук има инфо:

    http://macsworldwide.wordpress.com/2...eceiver-drier/

    Muffer е заглушител, като при моторите например? Просто намалява шума, така ли?
    А Strainer е нещо като филтър.



  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #114

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    babati споменаваш, че имаш сервизно за 12LSR. Би ло го направил достъпно (постнал) ако не е проблем?

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #115

    Отговор: Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Честита Коледа!


    Нямам цялото сервизно, само части от него...

    Сервизно ръководство (на турски) за Sharp AY-XP9LSR, AY-XP12LSR, AY-XPC18LR, AY-XP24LR:

    http://servis.iklimsa.com/gorseller/...EK_AYXPLSR.pdf

    Компресор Rechi Precision - тайвански:

    http://postimage.org/image/ms9oq2ejr/

    Ето още 2 файла:
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от babati; 26-12-12 в 02:43.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #116

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Здравейте, отскоро съм собсвеник на 12-ка LSR и тъй като това е първият климатик, който имам, предварително се извинявам за глупавите въпрос. Прочетох ръководството, но не ми стана ясно на коя от степените/1-ва, 2-ра, 3-та или ауто/ и също на каква температура. По принцип го пускам на 1-ва степен и 25 градуса и топли идеално, но дали режим ауто не е по-подходящ, тъй като спира и прави почивки. Отново се извинявам за глупавите въпроси, но все пак бих искал да получа някаква информация, тъй като не успях да присъствам на монтажа и да ги задам към техниците.

    Весели празници на всички

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #117

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Ауто е най-добре. За спане - първа степен.
    Почивки ще си прави, няма как.
    Температура - каквато ти е комфортно

    В колко квадрата помещение е монтиран?

    Честито за климатика. Дано да останеш доволен Весели празници

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #118

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Честита нова година на всички. Да сте живи и здрави. Стаята е 12 кв.м в апартамент последен етаж с източно изложение. Имам и коридор Г-образен около 6 кв.м. В стаята няма изолация и е с дървена дограма и може би това я прави трудна за отопление. Честно казано забелязах, че като го оставя на първа степен топли идеално и не спира, но въпроса ми беше дали това не вреди нещо на климатика, ако работи така постоянно. И отново се извинявам на хората, които четат в момента и се хващат за главата какви простотии питам.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #119

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Всички задаваме въпроси тук, нали затова е форумът ЧНГ

    Няма лошо. Ползвай си го, както ти е комфортно. По принцип на ауто, в конкретни обстоятелства, климатикът ще работи по ефективно, отколкото на low. Да речем, за да ти достигне зададената температура, ще работи малко повече компресорът, ако си на low. Тоест ще харчи малко повече ток.

    Иначе, като е на auto, перката на вътрешното тяло обдухва по-добре топлообменника (тръбите) и така климатикът харчи по-малко - сиреч работи по-ефективно. Но не е болка за умиране, защото помещението ти е малко. Месечно най-много 2-3 лева повече да ти харчи, ако го ползваш само на low. Съвсем малко го спъваш така.

    И все пак зависи... Ако искаш да поддържаш по-висока температура (24-25 градуса), го спъваш доста повече - харчи повече ток, а и компресорът се мъчи повече.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    14
    #120

    Отговор: AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Мерси много за отговора. Не гоня такива високи температури. На мен 22 градуса стайна температура са ми много даже. Като цяло съм доволен. Ще го следя как работи и ако има нещо, ще ви питам. Успешна нова година.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 14:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе