Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 140

AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1

    AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Някой има ли такъв? Доволни има ли? С колко пада пощността при -7?
    Нещо гнило? Цените падат подозрително бързо:

    http://www.sharpbg.com/index.php?item=154&group=3

    Няма инверторен климатик с толкова екстри на такава цена в момента!

    А се колебая между него и тази конвенционалка:

    http://climacom.com/products/item/606/53

    Стаята е 15 квадрата, но в нея има 2 големи легла, 2 ОГРОМНИ гардероба, фитнес уред, огромен телевизор (кинескоп!) и дори с духалка вътре си е екстра. Та и двата климатика ще се справят мисля. Температура около 20 градуса искам. След седмица ще взимам климатик - макс около 1100 лева + монтаж.

    Ще се радвам, ако някой сподели нещо за LSR-ите. Благодаря!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    7
    #2

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    няма нищо подозрително. В момента тече промоция от официалния вносител Актон електроникс. Климатика наистина е най доброто за тези пари.тук може да се види повече информация http://www.climashop.bg/climatic/catprod_1/SHARP-AY/АЕ-XP9LSR_71.html#.Tqxd7qfiib0

  4. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #3

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    +1 за Шарпа

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #4

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    +1 за Шарпа

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #5

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Благодаря за отговорите. Взех 12LSR. Да е жив и здрав!

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Поне до -7° ще те топли. Зимата не забравяй да благодариш на тези дето натискаха плюсчетата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #7

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Ще споделя какво се случва под -7

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #8

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    И аз така-втора зима ще споделям.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320346764[/time]_________________________________________________

    Поне до -7° ще те топли. Зимата не забравяй да благодариш на тези дето натискаха плюсчетата.
    Имам един въпрос към теб:
    Знаеш ли защо гъзовете на жените са студени?-Въпросът е задаван в студио на живо,така че не би трябвало да е проблем
    за капацитет като теб.И има много общо с климатика .

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #9

    AY-XP9LSR / AY-XP12LSR

    Изпитанията тепърва предстоят Засега съм доста доволен. Coanda-та ми харесва, а йонизаторът определено се усеща. Не мисля, че си внушавам. Наистина въздухът в стаята е доста по-свеж от този в другите помещения.
    Задавам 20 градуса в стаята, климатикът работи on/off и дори подминава градусите - около 21 е винаги. При това винаги е на най-слабата степен на вентилатора.
    Отоплявам дори отсрещната стая, която е южна и по-вдълбана в блока - тоест по на завет. Тя се намира точно срещу климатика. Като застана в коридора с/у климатика усещам приятна въздушна струя.
    Това е засега. Ще пиша какво се случва през престоящите студове.

    Първи открит дефект. Coanda-та на по-висока степен на вентилатора създава големи вибрации и съответно се чува тракане на пластмаси... Капакът за филтрите се удря в долната пластмаса и това създава тракането. На снимката по-долу се вижда точното място генериращо тракането. Сложих тънка гумичка там и вече е ок - не трака изобщо.
    Също така почистих филтрите днес. Определено новата техника е МНОГО куца! Всичко се мести - елементите не са здраво закрепени един за друг и се клатят, пластмасата не е така масивна, огъва се лесно, всичко изглежда някак си по-крехко, по-чупливо, по-некачествено. Правя сравнение със стари климатици на по 12 години, които имам - Panasonic и Mitsubishi.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #10

    SHARP AY-XP12LSR

    Ето малко резултати при снощните -1 градуса. Климатикът все още работи ON/OFF и много рядко включва на MED вентилатора - най-често е на LOW. Defrost все още не съм го виждал да прави. Външното тяло е супер тихо! Не използвам други отоплителни уреди в жилището за момента. Има врата, която отделя двете спални от кухнята и хола. Държах я затворена през нощта, за да видя дали ще се стопли и другата стая. На картинката долу се виждат температурите в отделните помещения.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #11

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Определено новата техника е МНОГО куца! Правя сравнение със стари климатици на по 12 години, които имам - Panasonic и Mitsubishi.
    Нее...просто колкото си платил-толкова (че и по-малко) си получил.А за тези 12 годишни не вярвам да са броени по-малко от 2 бона на парче

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #12

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Защо "по-малко"? Имаш ли някакви наблюдения/опит върху/с тия машини? Какви евентуални повреди могат да се очакват? Иначе си работят ДОСТА добре!

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #13

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Така ако смяташ да се топлиш..........не е добре,нито за климатика,нито за теб,радост за енергото.
    П.с.Имаш и други климатици,нали?
    Пусни ги да работят равномерно и си готов.
    Снощи беше -6 при мен и няма дефрост,но вече съм темперирал апартамента-твърдо 21 гр.и продължават да работят оноф.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321449457[/time]_________________________________________________

    Така ако смяташ да се топлиш..........не е добре,нито за климатика,нито за теб,радост за енергото.
    П.с.Имаш и други климатици,нали?
    Пусни ги да работят равномерно и си готов.
    Снощи беше -6 при мен и няма дефрост,но вече съм темперирал апартамента-твърдо 21 гр.и продължават да работят он\оф.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #14

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Той ако се тормози не би ли трябвало да работи нон-стоп? Вентилатора си е на AUTO а работи през 80% от времето на LOW, което ми говори, че се справя и не го тормозя климатика. Също така, освен че е на LOW, доста често изключва съвсем - тоест ON/OFF, което пак означава, че не се мъчи според мен. Не е ли така? Все пак е 12-ка, а стаята е 15 квадрата.

    Имам още 1 климатик в хола, но ще го пускам по-натам, сега няма смисъл. Вечер в помещението пададо 19 градуса температурата, но през деня само от слънцето става 22! Доста слънчев месец се очертава Сега през идните дни дори ще се стопли времето - мин.0 / макс 10-12. София.

    http://vremeto.dir.bg/14day.php

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:AY-XP9LSR-ите "движат" ли?

    Не му се задявай чак толкова на климатика, топли се, той си знае работата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 18:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 15:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе