Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42
Like Tree19Одобрявам

Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #16

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    FH25VE МЕ , но 20 квадрата са му много , но пък плазмата му е добра. Друг вариант 09GHR Sharp, ако го намериш някъде наличен още. А и като човек с малко дете на 1,5г ти казвам че 60% влажност е висока и е благоприятна влажност за микроорганизми. Но все пак ти преценяваш. Бих ти дал съвет и отдели пари за Daiseikai 8 13G2 и ще си решиш проблема. Но да знаеш че климатика сваля влажността мн малко.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    не са му много 20 квадрата на FH ,и повече ще стопли дори определено не е за по малки стаи с тоя висок минимум .. дайсейкай е добър избор ( за 20 квадрата 10 не 13 ) но е доста по скъп

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Все още тук, там се намира 10-ка III серия.
    Alexi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Аз виждам два варианта: Единият е да се изкърти вътрешната изолация, да се изпълни правилно външната изолация и да се загреят стените, с което да се реши проблема с плесените. Вторият вариянт е да се монтират два климатика, една 12-ка за сървърно помещение и една нормална 24-ка. 12-ката ще жули на охлаждане през зимата, на ниска скорост на вентилатора, да събира влагата, а 24-ката, на отопление. Подобно на климатроника в автомобила, но без радиатор с гореща вода. Що се отнася до бебето, ще трябва да преживява в друга стая, заради ветровете...
    P.s: Има и трети вариянт с две 12-ки, като на едната, вътрешното и външното тяло се монтират едно до друго в стаята. Ще стане малко претрупано, но ще е по-икономично. За бебето пак няма да има място, обаче...
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 26-08-15 в 22:32.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #20

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Хаха.. то по добре да се изнесем на палатка... аз предлагам 8ми вариант..
    1во - климатик с по малко екстри за около 1500, но задължително с нещо като плазмафилтър и самопочистващ се и ала бала че стария с какво ли не го пръсках и чистих и пак си мирише когато се ползва лятото...
    +2ро влагоуловител за 400-500лв - той хем извлича влагата, хем не духа чак толкова студено/май го подгрява въздуха/ хем е доста по евтин от 2ри климатик, че май и по малко ток ще харчи...

    Сега сериозно
    МНОГО ЗАДЪЛБАХТЕ С ТАЯ ВЛАГА

    Искам климатик с филтри за пречистване заради бебето.. като кихна веднъж два в стаята да знам че бацилите няма да се доразвият ами ще се изтребят докрак Не искам пневмонии и подобни.. не само за бебето а и за мене, че вече съм карал 3 през последните няколко зими...
    За йонизацията това за озона и аз го бях чел че е вредно.. и ми е малко чудно как може кислород да е вреден пък било то О3, нали точно с озон пречистват води /осмозата май /а и след дъжд нали има озон и си е много приятно.. но дори да приемем че е вредна.. тя тази йонизация постоянна ли е.. нали се пуска и спира.. и ако тя е тази която пречиства постоянно въртящия се въздух и след като се спре става нормален климатик с филтър за прах.. то тогава може би някакъв друг вариант с UV лампа, високо напрежение нещо.. или и аз не знам вече.. за това питам какви са възможностите

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Ето малко информация по въпроса с озона:
    Често задавани въпроси : ТСП ООД, Вашият интернет магазин

    Ето може да видиш ефекта от пречистването на въздуха с йонизация:


    Плазмите и йонизаторите наистина имат много добър ефект за очистване на въздуха, защото зареждат въздуха електрически и принуждават частиците прах, цигарен дим, бацили, мухъл и други замърсители да се утаяват на земята. Има голяма полза от тях, исках да кажа, че в стая с малко дете не е добра идея да се държат включени постоянно.
    Примерно може да пуснеш плазмата за 1-2 часа да освежи въздуха и след това я спираш и няма да имаш проблеми.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #22

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Колега подценяваш проблема с плесента и влагата реши първо тях. Махни вътрешната изолация до бетон/тухла шпакловай наново или ако държиш на вътрешна изолация сложи пароизолация след това топлоизолация.
    Аз съм също на морето северна стая нямам едно петънце влага кондензирало на прозорците на сутринта, но съм с външна изолация 8см неопор без вътрешна и 3ен стъклопакет. Според мен вътрешната изолация ти прави този проблем. Можеш ли детето да го гледаш в друга стая?
    dodo_pv и tony34al харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Пак стигнахме до първия вариянт: загряване на стените и евентуално преправяне на външната изолация...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #24

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Това не са варианти.. тези ремонти са правени скоро и няма да се пипат... влага и мухъл си има и в другите стаи без изолации.. за влагата ще се взима влагоуловител... кажете за климатик.. топлия килим(Coanda май беше) на Шарпа има ли ефект, наистина ли не се усеща духане дори да е срещу тебе климатика?

  12. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #25

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Купи си един влагоуловител и си решаваш проблема с влагата.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #26

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    С това да смениш климатика ще се бориш с последствията от влагата, а не със самата причина. Вземи прочети за плесента и мухъла и ще разбереш защо всички ти казват да си решиш проблема с влагата и още, че не е добре детето ти да стои в подобна обстановка. Ако наистина мислиш, че влагата ти идва от морето, то най-добре ще се справиш с влагоуловител въпреки, че и аз мисля, че не е това причината.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Ще разбиеш имунната сиснема на детето. Зарежи тая тема и идеите за нов климатик. ЕВАКУИРАЙТЕ СЕ ИЛИ ИЗГОНИ ЖЕНАТА С ДЕТЕТО ПО-НАДАЛЕЧ. За негово добро.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Абе додо от къде се намъкна в тоя форум такива глупости плещиш че се не трае.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #29

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Колега подценяваш проблема с плесента и влагата реши първо тях. Махни вътрешната изолация до бетон/тухла шпакловай наново или ако държиш на вътрешна изолация сложи пароизолация след това топлоизолация.
    Аз съм също на морето северна стая нямам едно петънце влага кондензирало на прозорците на сутринта, но съм с външна изолация 8см неопор без вътрешна и 3ен стъклопакет. Според мен вътрешната изолация ти прави този проблем. Можеш ли детето да го гледаш в друга стая?
    Абсолютно вярно! Вътрешната топлоизолация е проблема - изолира се стената от загряване, стои студена и върху нея кондензират влажните пари от вътешния въздух. Това е много опасно, особено когато в уравнението има малко дете. Ако махнете гипскартона и видите какво е зад него - лошо ще ви стане.
    Kasap и avast3 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #30

    Отговор: Препоръчайте климатик с екстри за стая с бебе на 6+ месеца

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Абе додо от къде се намъкна в тоя форум такива глупости плещиш че се не трае.
    Тук гостенинът си ти, така че ако нещо не ти харесва, чувствай се свободен. Влагата е леко сложно за тебе понятие.
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за спалня, в която спи и бебе.
    От p.petrov_dr във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 27-07-14, 20:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-12-12, 12:53
  3. Отговори: 15
    Последно: 13-10-11, 17:04
  4. Препоръчайте климатик за детска стая
    От Vanya във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-10, 11:30
  5. Климатик и бебе?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 22-10-08, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе