Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree9Одобрявам

Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #1

    Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Здравейте,
    проблемът почти напълно е обяснен в самото заглавие на темата. Машината я имам от 1месец, но още не живея в жилището, в което е монтирана и я пускам само докато работя вътре /сглабям мебели/ по 5-6 часа на ден вече няколко дни.
    Преди смятах, че причината за честото обледяване / външното тяло започва да замръзва по средата, почти веднага след пускането/ е гъстата и влажна мъгла, която беше налегнала София, но сега температурите са положителни /около 2-3-4 градуса/, мъгла няма или е лека, но въпреки това машината продължава работейки да се обледява супер често. Имам много други климатици, които са от по-нисък клас, но те не правят така.
    Освен това, сравнено с тяхната работа, този сякаш не топли толкова добре.

    Предстои ми да ходя във фирмата, от която го взех, и да разкажа същото. От тях купих в средата на октомври друго Sanyo, което също е хиперинвертор, което беше с 200лв по-евтино и с една идея по-слаби показатели,
    но то работи перфектно и почти не спира за размразяване - много съм доволен от него (SAP-CS25N)

    Моля за някакъв съвет, дали наистина правилно смятам, че нещо не е както трябва.

    Чел съм, че честото обледяване и влошената работа на машината се получават, когато фреона не е достатъчно.
    Този пост е редактиран от dddilian; 07-01-16 в 18:35. Причина: добавено инфо

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Причината е
    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Машината я имам от 1месец, но още не живея в жилището, в което е монтирана и я пускам само докато работя вътре...
    .
    .
    .
    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Имам много други климатици, които са от по-нисък клас, но те не правят така.
    Този климатик също е нисък клас/базов модел.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #3

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Как така, като се води хиперинвертор?

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Води се, но не е, защото тази квалификация е БГ маркетингова измислица.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #5

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Вижте, COP коефициентът му е над 5, което за мен би трябвало да означава, че е една много добра машина, доста над средното ниво. Искате да ми кажете, че едва ли не не може да работи, както очаквам, при температури
    над нулата?

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Нищо подобно не съм твърдял. Написах само, че климатикът е базов модел на марката.
    Kasap одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Викай ги да го проверят.Прилича на малко фреон. Сега е моментът,
    Aleksandars и bobbyap харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    модела е базов да ,но това не е повод да обледява .. според мен или няма фреон или има други някакви кахъри ..
    dodo_pv одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #9

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Мерси за отговорите. Утре ще гледам да ида. Ето какво става почти веднага след пускането.
    .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    не ми се вижда нормално ,може би липсва част от фреона

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #11

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Нищо подобно не съм твърдял. Написах само, че климатикът е базов модел на марката.
    Прозвуча, като "климатикът е пълна скръб".... Както и да е, надявам се да отстранят проблема.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    при Саньо базов модел няма нищо общо с пълна скръб .. имам подобен модел но по нов и е чудесен - масивно външно тяло ,топли много добре ,тиха и незабележима машина и много икономичен
    Kasap и ruuni9 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #13

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Ако куфар 34 кила наричате базов, тогава какво е мицуто 28-ца в къщи с 22 кила външно(и пак се справи като тигър през изминалата сурова седмица )? Може би САНИОТО буа на макс за тези 5-6 часа в хладно помещение без вътрешна изолация, и затова заскрежава.
    Днес пуснах ШАРПА, и той от изхвърлените,в помещение двайсетина квадрата, изолирано до зъби с един прозорец троен пакет, обаче неотоплено и неотоплявано от никъде, та и той заскрежи и размрази отначало, тъй както бе с 35 кила външно и беше + 2,+3 градуса дъжд , ама след това взе да гасне, като темперира.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Нищо подобно не съм твърдял. Написах само, че климатикът е базов модел на марката.
    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Прозвуча, като "климатикът е пълна скръб".... Както и да е, надявам се да отстранят проблема.
    "Базов модел Бентли" също ли така ти звучи?
    blue1, DUNDURMA и gnf харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #15

    Отговор: Sanyo SAP-ZK28T - прекалено бързо и често се обледява външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    при Саньо базов модел няма нищо общо с пълна скръб .. имам подобен модел но по нов и е чудесен - масивно външно тяло ,топли много добре ,тиха и незабележима машина и много икономичен
    Ами помещението не е студено - около 15градуса седи, ако не се отоплява, защото апартаментчето е вътрешно, а помещението е 20квадрата. Sanyo-то, с което се сдобих октомври месец, пак в помещение от 20квадрата - но на последен етаж, с много калпава изолазция и 2 външни 2 + покрив, го пускам на 21градуса, никога на повече, и забравям изобщо, че съществува - нито се чува, нито спира често, за да се размразява - хващал съм го точно 2-3 пъти за толкова време... Та и този проблемния така го пускам - 21-22 градуса, не повече. Определено има голяма разлика в работата м/у двата климатика, които са сходни.

    Дано хората във фирмата реагират подобаващо и отстранят проблема.
    Отново, мерси за отговорите в темата.


    Това с Бентли-то беше готино :D Все пак аз не съм специалист и затова така реагирах, в смисъл, моята представа за базова машина е някаква съвсем друга....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Измиване на външното тяло!
    От krapeto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-12, 13:25
  3. Отговори: 15
    Последно: 23-03-10, 11:13
  4. Sanyo SAP-DK25T - шум от вътрешното тяло
    От KFC във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 11
    Последно: 17-02-10, 14:14
  5. Haier HSU-12RF03/R2- обледява външното тяло
    От storadbov във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-09, 08:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе