Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #1

    Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Здравейте!След 6 години робство най-накрая успях да си убия климатика.Необходима ми е сервизна документация или помощ за разчитане на грешките от японски.Навит съм и да го пратя на сериозен техник,който се занимава с японски инвертори.
    Успях да установя, чрез скромните ми познания по електроника,че е изгорял предпазиел на PAM модула и IGBT транзистора -CT60AM-18F.
    Нямам с какво да го заметя като аналог под ръка и съм поръчал 10 бройки от китай ,които ще дойдат след 45-60 дена.IPM моула го мерих и изглежда здрав. Изобщо приемам всякаква помощ и съвети,включително и как да превеждам от японски.Вътрешното тяло има голям матричен дисплей и сигурно обеснява разни неща с къщички,ама като не разбирам...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Надявам се, че поне ПАМ-а е галванично разделен с оптрон. Иначе светодиода свети ли?
    Можеш да качиш снимка на цялата външна платка за ориентация.
    IGBT транзистора е част от ПАМ системата.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    От японски се превежда трудно. Ще споделя моят опит, понеже след голяма и продължителна борба преведох инструкция за експлоатация или поне по-голямата част. Инструкцията беше в pdf-формат и заключена. първо намираш в Интерент сай за отключване на pdf. Отключването става с влачене в сайта и онлайн. След това ти трябва редактираща програма за pdf, примерно Adobe Acrobat DC 2015 /мисля, че това беше програмата/. След това копираш дума, изречение или абзац, превеждаш с Гугъл преводач и връщаш във файла. Желателно е да са по-кратки фрази, понеже словореда е обратен и доста често се получават разни безмислици, а дори и обратно на това, което всъщност пише. Трябва доста време за обмисляне и смислово навързване на превода. Отделно има борба и с шрифтове и размер на буквите. Изобщо бавна и изнервяща работа, но понякога няма друг начин.
    Дано съм бил полезен. Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #4

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Полезен...направо ме отчая.Всъщностси мислех ,че има програма в която избираш къщичките ,за да го преведе на разбираем език.
    Утре ще кача подобни снимки.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #5

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Първо - сервизно няма да намериш. И не ти трябва в случая информация от дисплея та да я превеждаш.
    Индикация за грешки се ползва когато не знаеш какъв е проблема и е за ориентация. Вътре ли е, вънка ли е и в коя верига.
    При теб като си локализирал от къде идва проблема не ти трябват тези работи. Иска се познания и части.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #6

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт



    Дано на някой му говорят нещо снимките.Благодаря за всички отговори!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #7

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Ако си от Пловдив мога да ти кажа (на лични)координати на Най-добрия майстор на 100в. клими,защото при тях не е работа за всеки а и части имат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #8

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Не съм от Пловдив,но мога да демонтирам климатика и да го изпратя..

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #9

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Така и така си поръчал транзистори, като ти дойдат - подмени транзистора, провери и греца преди транзистора и подмени бушона.
    Също провери и оптрона, който клати транзистора. Ако всичко е наред пускай и виж дали ще тръгне.
    Малко е трудно така от разстояние да се гадае.
    То ако няма друг проблем, климатика би трябвало да тръгне поне за малко и без PAM.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #10

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Мерси Румба.Малко не съм в час с тия IGBT-та,но взех първия който ми попадна от друг климатик и пробвах.Естествено не тръгна.Вярно,че характеристиките са други,но точно там в управлението имам въпрос.Оптрона с драйвера е здрав.IGBT-то има една характеристика,която ми е неизвестна.Като изключим напрежението и ампеража,колко са важни времената за включване и изключване и напрежението Vce-sat.В комет има 10 вида в наличност и не мога да избера аналог,с който да заместя,за да продължа измерванията.Ако не представлява пробем,моля хвърли едно око какво има в наличност,обещаха ми ден-два доставка.От там нататък ще си почна да гледам осцилограми с ваша помощ.Имам един двулъчев 20 мхз .ще ми свърши работа.

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #11

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Осцилоскоп няма да ти трябва!
    Притеснява ме това, че не ти е тръгнал климатика, макар и с пробен транзистор. Води ме на мисълта, че проблема ти е другаде.
    Харесах един транзистор от Комет - https://store.comet.bg/Catalogue/Product/43628/
    Параметрите са от решаващо значение!
    Проверил ли си инвертора - на зелената платка и захранванията?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #12

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Ще го поръчам утре.Надявам се ,че си преценил 650в е по-малко от 900 .
    Напрежение не съм мерил.Захранването идва само за 6 сек.,докато мине диагностикта,но ще измисля нещо.Проверих трнзисторите на инвертора .И шесте ми дадоха нещо като 380 преход.Няма късо или липса на преход.Естествено това са само крайните танзистори.

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #13

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Там имаш 100VAC минало през грец. Няма да има проблем, че е на 650V.
    В работен режим малко се вдига, но е далеч от критичните за транзистора.

    - - - - - - - - - -

    А червения светодиод свети ли на платката до процесора през тези няколко секунди?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #14

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Светодиодите са два червени и всеки си мига неговото.Единия със сигурност мига бързите кодове за грешка.Какви крушки да вържа на мястото на компресора,за да проверя дали IPM-a работи и на трите рамена?Каква информация дава средната точка на компресора?Виждам че се използва за обратна връзка нещо..

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #15

    Отговор: Sharp AY-M28SX-помощ за ремонт

    Добре, значи импулсното захранване работи.
    Много странен модел е твоя климатик. До сега никога не съм виждал японски Шарп с изведен звезден център на компресора. Ама никога.
    Крушки можеш да ползваш 75W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за ремонт на климатик * Mitsubishi MSZ-FA35VA
    От mdi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 17-07-23, 19:50
  2. Моля за помощ при ремонт на поплавък
    От kalcheff1 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-15, 11:33
  3. Помощ за ремонт на уредба.
    От Caesar във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-13, 13:22
  4. SHARP AY-M28SX
    От n1k0lai40 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 10
    Последно: 16-11-11, 00:15
  5. Отговори: 0
    Последно: 08-09-07, 13:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе