Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 275

Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #211

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Голямото Японско качество ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #212

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    Голямото Японско качество ...
    Тези дни ще ви покажа още по-голямото качество. Лагери на машина 3+++, тотал щета на 5-тата година.


    ... Ако има някой недоволен от лагерите на 5-та серия, заменям нова Мидеа с нови лагери за Тошиба? Монтажа и демонтата от мен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #213

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от bobbyap Виж публикацията
    Голямото Японско качество ...
    И японците са хора...макар, че ме съмнява машината да е сглобявана в Япония, въпреки че пише така. Вероятно е заради европейската директива за 50% произведени части, в случая Япония. И какво от това, че дали дефект лагери? Да, много е дразнещо на скъпа машина, но се сменят. По-добре тях, отколкото машината

    П.С. Мега не даваш някои да каже нещо негативно за Тошиба или да се оплаче...Веднага ще показваш лагери на друга машина, за какво? Тошибите са прекрасни климатици, спор няма, ама няма смисъл от "тотална" защита...всеки има глава на раменете. Сега, да не ми се обидиш!?
    Този пост е редактиран от pilot; 04-04-15 в 22:45.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #214

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Не е така, проблема с лагерите е повсеместен. Но Тошиба далече не е марката с многото проблеми. Това искам да кажа. Повечето мотори са едни и същи. Както ти каза, лагерите не са големия проблем. Ще показвам лагери на машина дето се води ТОП-а на машините, въпреки това са заминали. На моето Мицубиши на 6-тата година се обади лагер. Няма спасение, да сме благодарни, че се сменят, защото един мотор гони 400 лв.

    ... Ако забеляза не коментирам поста на оплакващите се. А безмислените постове, на хора, които нямат грам понятие от темата.
    Този пост е редактиран от Mega; 04-04-15 в 22:54.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #215

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    П.С. Мега не даваш някои да каже нещо негативно за Тошиба или да се оплаче...Веднага ще показваш лагери на друга машина, за какво?
    Мегата е абсолютен... толераст. И е разбираемо да се дразни, като се плюва Тошиба, че какви работи може да ви извади... Просто професионалото му благоприличе не позволява да компрометира "марки" като Дайкин и Панасоник. Поне това е личното ми разбиране. Ако греша - да си каже...

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #216

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Весел Празник! Призовавам нещата писани в темата да бъдат насочени към конкретния модел от заглавието.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #217

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Един въпрос към притежателите на PDR, UDR и други DR серии? Моя PDR като му гледам данните за влажността на въздуха в помещението винаги е 19%. Зиме, лете едно и също, което ми се вижда нереално. Тези дни жена ми беше простряла едни влажни дрехи в стаята и сутринта пак 19%. Днес е валежно, сутринта проветрявах, но няма промяна. Навремето имам някакви спомени, че често показваше 23%, но като че ли понякога се менеше. Не ми е голям проблем, но все пак ми е интересно вашите машини колко влажност показват и ако някой може да каже къде се намира този сензор?

  10. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #218

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Не е нормално. Влажността варира постоянно. При простряно пране в стаята е около и над 70%, но пак "зависи".

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #219

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR


    Мисля, че това ще те ориентира. Сензорът може да е в надупчена кутийка. Отвори я и го извади. Почисти сензора с мека кърпа и спирт или контактен спрей. Ако е като при Саньо, може да ти направи и по-голям проблем от грешните показания.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #220

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Мерси! Позачистих го, но през дупките, защото си е бая натрупано за разглобяване и не му е сега сезона. Свърши работа, показанието се качи до 90%, явно заради спиртния разтвор с който го зачистих и лека полека започна да пада. Ще видя дали пак ще падне до 19%, но явно си работи сенозора. Може би наистина е бил позамърсен, макар, че редовно чистя прахоляка върху решетчицата пред него.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #221

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    През кои дупки го почисти? Трябва да почистиш медните "пътечки" на сензора. Това е работа за около 15 мин., а не за цял ден. Дано да се оправи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #222

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    През кои дупки го почисти? Трябва да почистиш медните "пътечки" на сензора. Това е работа за около 15 мин., а не за цял ден.
    Ако може обясни по-подробно кое и как се разглабя. Не ми се рискува, точно заради тази индикация да потроша някоя пластмаса. Избягва да се захващам с неща които не са ми ясни, ако не е крайно наложително!

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #223

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Прав си, в случая по-добре не пипай. Не ми се ще да си разглобяваш климатика по чужд преразказ.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #224

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Ок,пак мерси за помощта. Лятото, ако успея да му организирам профилактика, ще почистят и него. Щом промени показанията значи отчита, а доколко е вярно незнам. Може би наистина е ниска влажността, защото никога не се образува конденз по прозорците!

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #225

    Отговор: Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Здравейте - Хем да се похваля, хем да питам нещо!
    1 Вече и аз съм с 281
    2. Днес забелязах, че горните филтри, не са се качили на място. Вчера е монтиран. Когато си тръгнаха монтажистите, аз само го изключих от контакта, за да преместя кабела. След като отново го включих в мрежата, чух характерен звук от щракане, 2 пъти през 2,3 мин. После си го пуснах и рових из дистанционното да си направя мои настройки. Моля за няколко неща.
    1, Как да се оправя с това, как да проверя после че се движат нормално.
    2. Как се включва прахосмукачката - как я ползвате
    3. Моля за малко разяснения за аспирацията
    4. Ако нещо се сетите ....ще се радвам да споделите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 15:08
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 09:25
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 15:12
  4. Отговори: 11
    Последно: 06-12-11, 14:49
  5. Продавам климатик TOSHIBA RAS-402UDR DAISEIKAI
    От pav78 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-11, 23:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе