Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 275
Like Tree48Одобрявам

Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #31

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от easycool
    Здравейте, въпроса ми е може ли този климатик, който е произведен за напрежение 200 волта да се монтира на по-високо напрежение. Според мен надписа че е за използване в Япония е заради това различие. В България на много места може да се измери напрежение над 230 волта и разликата става над 15%. Може би правилно би било да се включи понижаващ трансформатор, за да се предпази тази хубава машина.
    Не рискувай.... сложи си траф!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #32

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от hotblooded
    Значи моя е някакъв квазимодо защото вкарва.. RAS-402 PADR..
    Ти как разбра, че вкарва?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #33

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Ти как разбра, че вкарва?
    Има режим "аспирация" при която изсмуква, има и режим при който вкарва свеж въздух - отвънка на маркуча може да усетиш кога издухва и кога засмуква....

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #34

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    По въпроса за трафа - ще сложа НО, при максимална консумация на отопление 2800 ВТ и той трябва да бъде поне толкова. Не ми се ще да мисля колко голям и тежък трябва да бъде. Освен това такъв траф дори и при най-качествена изработка би имал собствени загуби поне 50-60 вата, т.е. съизмерими с минималната консумирана мощност. От там тя става два пъти по-висока. Къде отива тогава изгодата от върховите параметри?

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #35

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Изгодата идва както и сам отбеляза, ако модела работи над минималната си мощност.

    Нима този модел винаги ще работи на минимална мощност? Колко от времето като проценти климатика ще работи на минимална мощност, за да преценим ефективно решение ли е да купим климатик с външен трансформатор?

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #36

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Естествено че няма да работи постоянно на минимална мощност, макар че тя никак не е без значение. Не случайно Toshiba разработва всеки нов модел с по-малка минимална мощност - там има резерви при работа в преходните сезони. Освен това отидеш ли на варианта с траф имаш поне 100 вата минимална мощност. При европейския модел RAS-16PKVP-E тя е 70 вата . Също така си спестяваш всички неудобства с надписите на дистанционното.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #37

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Я да направим проверка на твърдението за ефективността на отопление, но първо трябва да отбележим, че сравняваме 16-ка и 14-ка. При това сравнение по-малкият би трябвало да е с по-добри параметри.

    Ефективност (COP) при трите мощности по каталог на Toshiba RAS-16PKVP-E
    минимална - 4.29
    номинална - 4.10
    максимална - 3.82

    Ефективност (COP) при трите мощности по каталог на Toshiba RAS-402UDR
    без трансформатор с трансформатор с посочени от easycool загуби 55W
    минимална - 4.44 минимална - 2.00
    номинална - 5.08 номинална - 4.81
    максимална - 3.39 максимална - 3.33

    Така както излязоха сметките май имат известни основания забележките за ефективността.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #38

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Според мен въпроса има още едно, не маловажно измерение. Трябва да се намери място и да се монтира още едно устройство в допълнение. Това не е някакъв адаптор, дето може да стои незабелязан на контакта, а голям силов трансформатор, който дори да е с вит магнитопровод , ще тежи 25-30кг. Цената му няма да бъде под 400лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #39

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от easycool
    Според мен въпроса има още едно, не маловажно измерение. Трябва да се намери място и да се монтира още едно устройство в допълнение. Това не е някакъв адаптор, дето може да стои незабелязан на контакта, а голям силов трансформатор, който дори да е с вит магнитопровод , ще тежи 25-30кг. Цената му няма да бъде под 400лв.
    Е добре де, към момента какви трафове слагат? Още никой не се е оплакал да му е издумкал траф, дори и хора които са със 100 волтови машини? Трафовете не са леки, моя е към 6 кила а климатика ми е 200 волтов...

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #40

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Трансформатора трябва да е оразмерен според максималната консумирана мощност в режим отопление. А това дали той е 220/200 или 220/100 волта не определя по никакъв начин кой евентоално ще дефектира по-бързо. Ако е съобразен за конкретната машина, няма проблем.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #41

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от easycool
    Трансформатора трябва да е оразмерен според максималната консумирана мощност в режим отопление. А това дали той е 220/200 или 220/100 волта не определя по никакъв начин кой евентоално ще дефектира по-бързо. Ако е съобразен за конкретната машина, няма проблем.
    Това е така, но понеже се изказаха мнения че трафа ако е оразмерен правилно - трябва да тежи 30+ кила, а такива не съм видял да се монтират покрай климатици за 100 или 200 волта - значи не са правилно оразмерени, тоест трябва да дават фира на поразия....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #42

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Колега Hotblooded имаш ПДР, колегата gnf също има ПДР, купувате си едно електронно електромерче дето се слага в контакта примерно от http://radimex.hit.bg/ и мерите моментна консумация на климатика, нали имате дисплей, който показва моментния разход и гледате в тоя момент какво показва тоя електромер. Електромерчето се вкл в контакта и показва реалната консумация със загубите от трафа, така ще разберете колко реално са загубите от трафа, защото 55В на мен лично ми се виждат изкл много, повечето в покой харчат не повече от 15В, поне моите са така. Ако толкова се интересувате от ефективността на климатиците ви, уредчето струваше 20-30лв, моето е EMG-1. Направете си експеримента и после може да кажете каква е разликата при минимална консумация

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #43

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Цитат Първоначално публикувано от eddy
    Колега Hotblooded имаш ПДР, колегата gnf също има ПДР, купувате си едно електронно електромерче дето се слага в контакта примерно от http://radimex.hit.bg/ и мерите моментна консумация на климатика, нали имате дисплей, който показва моментния разход и гледате в тоя момент какво показва тоя електромер. Електромерчето се вкл в контакта и показва реалната консумация със загубите от трафа, така ще разберете колко реално са загубите от трафа, защото 55В на мен лично ми се виждат изкл много, повечето в покой харчат не повече от 15В, поне моите са така. Ако толкова се интересувате от ефективността на климатиците ви, уредчето струваше 20-30лв, моето е EMG-1. Направете си експеримента и после може да кажете каква е разликата при минимална консумация
    Отделно че когато външното тяло се изключва и остава само вътрешното да върти въздуха - моя пада и на 10 вата според дисплея..... До колко ми е ефективна машината - ами цяла зима не е изключвана - а плащах 20-30% по малко ток от колкото като се топлех с "духалка" която включвах като се прибера от работа и то за 2-3 часа на ден най много....

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #44

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Темата все пак е за Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR а не за всички климатици произведени за Япония на 100 или 200 волта. Та въпросната Toshiba, имайки 2800 вата максимална консумирана мощност на отопление не виждам как би могла да бъде захранена нормално и безопастно през по-маломощен трансформатор. Вярно тя ще ги консумира много рядко, но когато това се случи какво става. А за по-малките 10-ки и 13-ки може да се мине и с много по-малък трансформатор, който е с по-малки собствени загуби и съответно е по-малък. Що се отнася до това дали 55 вата са много голями загуби, конструктивно е почти невъзможно да се направи траф с такава мощност и загуби 10 вата.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #45

    Re:Toshiba RAS-402UDR(X)/RAS-402UADR

    Колегата Hotblooded има 402PDR, който има много сходни до 402UDR параметри, както и относно максималната консумирана мощност Теста при него би трябвало да даде едни доста сходни разултати с въпросната машина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  4. Отговори: 11
    Последно: 06-12-11, 13:49
  5. Продавам климатик TOSHIBA RAS-402UDR DAISEIKAI
    От pav78 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-11, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе