Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 107

Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #91

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Стефанов
    Имаш ли такъв ,Еди - петичка имам в пред вид?
    Дали е покрит гаранционно този двигател?
    Какво е написано в гаранцията на този климатик, колко време и при какви условия?
    Засега сме подменили само един двигател (извънгаранционно)и действително на кутията пишеше че е за PKVP.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #92

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    А можеш ли да ми кажеш горе долу за колко време пристига след поръчката този мотор...щото аз го чакам 2 седмици вече и в понеделник смятам да отида до сервиза да видя какво става

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #93

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Тошиба как ще вземат тоя мотор от Панасоник ,той им е най слабото място на Панасониците направо като виц ми звучи .. инак лагерите им са стандартни ,само че има такива от 50 ст и такива от 5 лв ,подозирам че слагат от първите ..

  5. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #94

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Ако си спомняте,преди няколко месеца аз имах сьщия проблем и си смених сам лагерите.Вьтре открих два от най-евтините(изглеждаха абсолютно като евтините китайчета в магазина) за около 90 ст. бройката.Честно да си кажа много ме подразни тая работа.По-добрата оферта за мотор беше около 270лв ,а и никой не можеше сьс сигурност да каже дали той ще е от новите(които нямат този проблем).Та при това положение реших да рискувам и да го правя.За щастие работата стана и тогава споделих и тук вьв форума.В допьлнение само ще кажа да се внимава при отварянето защото все пак има риск от повреждане.И най-накрая нека да отдадем заслуженото на модела,който ако изключим този проблем ,работи много добре (като за парите си).

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #95

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Модела наистина е перфектен и си заслужава парите,проблема с двигателчето наистина го има но погледнато глобално процента с дефекти е много,много малък.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #96

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    Тошиба как ще вземат тоя мотор от Панасоник ,той им е най слабото място на Панасониците направо като виц ми звучи .. инак лагерите им са стандартни ,само че има такива от 50 ст и такива от 5 лв ,подозирам че слагат от първите ..
    Явно ПАНАСОНИК са минали ТОШИБА с поръчката на моторите.Набутали са в някои серии съвсем евтини лагери и затова.Те ТОШИБА затова ги смениха с други на V-та серия.Иначе моя засега няма проблеми с мотора на турбината, ще навърши 3 години.Иначе перфектна машина, изобщо не съжалявам, че едно време я взех за стаята на малкия.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #97

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Е добре де защо точно на мен ми се падна тази дефектната ...Забелязвам че когато турбината е на 3 или по висока степен цялото тяло вибрира като го пипна отстрани.Ходих до сервиза и хората най любезно ми обясниха че тяхните правомощия са до смяната на лагерите...съобщили са за проблема на официалният сервиз/или нещо от сорта/ и от там са им казали да занесат цялото тяло..но понеже се отоплявам с него от сервиза ми предложиха да го демонтират веднага или в началото на Април за да не оставям без отопление понеже поне 15 дни щяло да се забави и го оставихме за по нататък ...но тази вибрация ми се струва че е все едно от небалансирана турбина ...възможно ли е ?

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #98

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    Е добре де защо точно на мен ми се падна тази дефектната ...Забелязвам че когато турбината е на 3 или по висока степен цялото тяло вибрира като го пипна отстрани ...но тази вибрация ми се струва че е все едно от небалансирана турбина ...възможно ли е ?
    To друго няма какво да се върти освен турбината,пък и с увеличаване на скороста щом в синхрон се увеличават и трептенията...Светни с фенерче-трябва да се вижда как ''мята'' и на малка скорост,и при спрян климатик опипай с ръка да видиш откъм втулката как е,и прегледай и целоста и на самата турбина.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #99

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Toshimoto, какво стана с турбината, оправи ли се работата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #100

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Извинявам се много но все си мислех че съм написъл краят на сагата....Та значи след триседмично чакане дойдоха от сервиза и ми донесоха нов мотор.....за турбината но при монтажа пущината отказва да стартира.....УЖАС ....откачих момчетата се мъчиха мъчиха и казаха че има друг проблем явно и вече не е за тях а трябва да се обадят на шефа си които бил тесният специалист...и така след 2 ,3 дни човека дойде /въпросният шеф/замери нещо и каза че е изгоряла пларката на към моторчето...и се оказа че самото моторче /новото /се движи много трудно и е натоварило платката и е изгоряло нещо по нея в сервиза го смениха/изгорялата част/ и пак дойдоха да монтират но пак фалстарт...пак не стартира ...и взеха генерално решение нова платка с ново моторче ...Те дойдоха по бързо от предното за 2 седници мисля че беше ,слава богу при тях проблем нямаше естествено вече лично шефът на фирмата дойде да ги монтира и си тругна машинката и сега си работи безпроблемно .Дано да е за дълно време .

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #101

    Re:Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    А дано, а дано.Добре е, че са се поравили нещата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #102

    Отговор: Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Да повдигна тази тема с моя проблем, който е подобен. Задавам на Тошибата 27 градуса - държи 22. Задавам 30, вдига мощността и държи 25. Дотук ясно какъв може да е проблема. Обаче сега в големите студове смъкна температурите с още няколко градуса, т.е. задавам 27, държи 17-18, задавам 30, държи 19-21 до 22. Натискам Hi Power бутона, вдига оборотите и още 1-2 градуса максимум. Миналата година нямаше такива проблеми. Стаята е малка, кирпичена къща. Включвам допълнително конвектор на най-ниска мощност - 750W и вдига още 2-3 градуса, а климатика си духа същото. Миналата година изгоря заради изпълненията на ЧЕЗ и го ремонтираха, но не съм забелязал някакви проблеми. Гледам навън тръбите към външното тяло са рехаво изолирани, а накрая където се разделят от снопа (около 10см), за да влязат във външното тяло, изобщо не са изолирани. Тези, които го заредиха с фреон, заредиха и хладилника и оттогава той започна да пука. От четене в нета мисля, че е от фреона. Предполагам зареждат еднакъв некачествен фреон. Та ако може някакви насоки с кое да започна - смяна на фреон, изолация на тръбите... друго?

    Другото ми чудене. Понеже конвектора на пълна мощност държи над 25 градуса, чуденето ми е да ползвам климатика + конвектора на 750W или само конвектора на 2000W? Чудя се дали климатика харчи колкото топли или харчи колкото може и топли колкото може?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #103

    Отговор: Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Ако е зареждан по мануметри без везна за количеството фреон там е проблема а не в изолацията.

    Sent from my K012

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #104

    Отговор: Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Явно има проблем и е за сервизиране на фреона.На ХАЙ ПАУЪР трябва мекици да можеш да пържиш.Моя съм го пробвал и направо плаши.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    66
    #105

    Отговор: Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура

    Ще търся кой да смени фреона, че май няма много смисъл да викам предишните.
    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От em_gibg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 89
    Последно: 26-07-17, 09:45
  2. Mitsubishi msz-ge35va не достига зададената температура на отопление.
    От Hristo Todorov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-13, 11:19
  3. Fuji 14LGC не достига зададената температура
    От poisoner във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 16-01-13, 00:41
  4. Fugi 09LGS - не изключва при зададена температура
    От Valko Draganov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 11-11-12, 08:29
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе