Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 90
Like Tree13Одобрявам

Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    При мен Тошо прави 24° в стаята при зададени 19°
    С уточнението, че към момента в стаята е 22 без отопление. Но пък това още повече ме учудва. Защо въобще работи при зададена по-ниска температура от стайната.



    Туй е от радиацията от Фукушима.От радиационна сплав е вътрешния топлообменник

    То и без това климата в България се променя
    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3671791 и до 20-30 години ще садим банани, портокали, лимони, грейпфрути и фурми...

    П.П. Забравих да питам свети/флуоресцира ли на тъмно???(микробите знаем че ги трепе и дезинфекцира, мухите и хлебарките падат като ударени самоелети и ритат камбаната както Чичовото топката на мача България -Германия...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #17

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Къде мериш температурата.Ако машината ти е на студена стена, може да имаш разлика между температурата около машината и в другия край на стаята, където мериш.
    Помещението е детска стая 10 кв.+коридор 3 кв. Климатика е на външната стена на около 1.80 височина(в мансарда съм и имам малко скосение) и духа срещу вратата към коридора. Където и да меря температурата и с каквито и термометри е все толкова. Голям звяр е машината, още повече за тази стая. Но все си мисля, че не трябва да работи при доста по-ниска зададена температура от стайната. В хола Фуджо през повечето време спи при зададени 22° и също толкова в стаята, но пак прави 23° в това време. Разликата е огромна при двете машини относно поведението им.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Работи ли компресора.Каква е температурата на входащия поток отгоре на машината.Може термодатчика ти вътре да се е пообъркал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #19

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Работи ли компресора.Каква е температурата на входащия поток отгоре на машината.Може термодатчика ти вътре да се е пообъркал.
    Не само, че работи ами и ток харчи . И на двата климатика съм им закачил уредчета за измерване на консумацията. Тошо когато работи компресора, при споменатите условия, харчи към 400 W, но средно на час идва около 200 W

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    А, това ми се вижда много консумация при такива условия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #21

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    И на мен. Ще видим като застудее каква ще бъде. Ако тогава е такава няма да се оплаквам, но ако скочи, просто се губи смисъла на всичко. Трябва да ти кажа, че Фуджо в момента е 2 пъти по-икономичен. За какво ми е тогава хиперинвертор, макар и да е дайсекай на Тошиба. Аз си мислех, че трябва да е около 2 пъти по-икономичен от Фуджицото, затова и се спрях на такъв климатик макар и втора ръка, а засега се оказва обратното

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Щом при тези условия работи компресора и консумира толкова, машината не е наред.Това не е нормално.На мен ми се струва, че термодатчика ти не отчита правилно вътрешната температура на въздуха и нещо си е заминал.То при тази консумация машината работи почти по номинал.Доколкото помня си от Пловдив, и Сашо ти монтира машината, драсни му два реда.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    16
    #23

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Моя от 20 дни е вкл.на топло при зададени 23гр. поддьржа 21 гр. в две помещения общо 24кв.като вьтр. тяло е точно над порталната врата.До сега сьм го спипвал два пьти да дефроства и единственно тогава спират и двата вентилатора,като за вьтрешния не сьм сигурен,но вьншния се вижда.Иначе вьтрешния постоянно си льха леко жега на мин. обороти при зададен ауто на вьтр. тяло.Та така е и при мен,постоянно бачка хаиванина.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #24

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Щом при тези условия работи компресора и консумира толкова, машината не е наред.Това не е нормално.На мен ми се струва, че термодатчика ти не отчита правилно вътрешната температура на въздуха и нещо си е заминал.То при тази консумация машината работи почти по номинал.
    Точно така. И аз това си мислих за номинала. В тази малка стая все едно прави 2.5 кW топлоотдаване, без въобще да има нужда от това. Пък и въздуха, който вади при тази консумация не е горещ, а по-скоро близък до телесната температура. Не съм го мерил, но така се усеща. Знам, че ако му задам по-висока температура ще духа по-топло, но какво ще стане тогава с консумацията, просто не ми се мисли.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #25

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от batVasco
    Моя от 20 дни е вкл.на топло при зададени 23гр. поддьржа 21 гр. в две помещения общо 24кв.като вьтр. тяло е точно над порталната врата.До сега сьм го спипвал два пьти да дефроства и единственно тогава спират и двата вентилатора,като за вьтрешния не сьм сигурен,но вьншния се вижда.Иначе вьтрешния постоянно си льха леко жега на мин. обороти при зададен ауто на вьтр. тяло.Та така е и при мен,постоянно бачка хаиванина.
    Е, то при теб е нормално да имаш разлика, не е от машината, а от разположението на помещенията.Нямаше ли чалъм монтажа да е срещу порталната врата.Така едното ти помещение дето се вика, се отоплява само от движението на топлия въздух.Иначе турбината спира при дефрост.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319717099[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Точно така. И аз това си мислих за номинала. В тази малка стая все едно прави 2.5 кW топлоотдаване, без въобще да има нужда от това. Пък и въздуха, който вади при тази консумация не е горещ, а по-скоро близък до телесната температура. Не съм го мерил, но така се усеща. Знам, че ако му задам по-висока температура ще духа по-топло, но какво ще стане тогава с консумацията, просто не ми се мисли.
    Я удари два -три реда на Сашо.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #26

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    j_bojkov виждал съм и при други машини при топло време навън,по трудно да поддържат зададената температура,пък и ако е и слънчева стаята.Но при застудяване,при читава машина ще си влезе в граници,е плюс минус един градус е добре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #27

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Е, то при теб е нормално да имаш разлика, не е от машината, а от разположението на помещенията.Нямаше ли чалъм монтажа да е срещу порталната врата.Така едното ти помещение дето се вика, се отоплява само от движението на топлия въздух.Иначе турбината спира при дефрост.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319727840[/time]_________________________________________________
    Я удари два -три реда на Сашо.
    С него даже и ще се чуем, но просто искам да видя как ще се държи климатика когато стане студено навън, за да не избързвам със заключенията. А между другото машината съм я взел от Сашо по негова препоръка след като чу моите изисквания. И нещо друго да споделя по отношение на шума от преливащ фреон: явно няма значение каква марка е климатика, а по-скоро зависи от тръбния път.при мен около 1.5 м и при Toshiba RAS-225ER се чува доста отчетливо(като на Фуджицуто) шума от фреона
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319721540[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    j_bojkov виждал съм и при други машини при топло време навън,по трудно да поддържат зададената температура,пък и ако е и слънчева стаята.Но при застудяване,при читава машина ще си влезе в граници,е плюс минус един градус е добре.
    diksanal, при мен държи +5°, а не -
    П.С Съжалявам, че малко разводнихме темата, а тя все пак е за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E, но просто тук се включих след като видях, че се коментира сходен на моя проблем

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    16
    #28

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    edi1 турбината единствено и само при дефрост ли спира при дайсейкаи v?Под турбина разбирам вентилатора на вьншното тяло!Иначе двата градуса разлика не ги мисля,машината е огьн.Не- няма никаква вьзможност да бе монтиран срещу порталната врата.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Само при дефрост.При ІІІ и V работата на турбината е еднаква.Иначе работи на минимални обороти за обдухване.Има един момент, когато спира за няколко секунди, но той е, когато и паднат оборотите, след като компресора е работил и е спрял.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #30

    Re:Помощ за Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E

    Цитат Първоначално публикувано от batVasco
    Под турбина разбирам вентилатора на вьншното тяло!
    Не-под турбина поради формара му се има предвид вътрешния вентилатор.

    j_bojkov точно плюсови имах предвид,но не чак и пет градуса отгоре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E - не достига зададена температура
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 106
    Последно: 11-01-17, 15:27
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42
  5. Алтернатива на Toshiba RAS-B10SKVP-E
    От ex-man във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 15
    Последно: 17-08-09, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе