Страница 5 от 70 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #61

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    При -15 отдава 3,65Кв което от 5,5Кв/номинал/ прави 67% направо си е дзвер!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #62

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Мога да споделя данни за 24 часов период не е гасен, само един път се разходих из менщто без да се усетя изредих режимите,трабваше да си сложа ръката на дистанционното. Режим 21нощес -22 градуса от 7 сутринта днес. Средно 320 W/час (грубо). Това утрепа калкулатора

    Кви дърва кво парно , кви 5 лева.

    Това което ме интересува е : пипам отвреме на време маркучите от външното към вътрешното тяло топли на моменти това загуби ли са или от режима на работа.

    Миналата година съм замервал един лъчист радиатор Aplimo 1.5kw той е с много фин термометър въпреки това, неговият разход е 19 kw за 24 часа. Климатика изхарчи под 8 .

    Помещението ми е с много прозорци, алу дограма май е без термо мост дори от първите, нормални стъкла .10 годишна дограма.


  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #63

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    ... Колега, кефи се на разхода и на машината и пии по едно.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Прибирай вече калкулатора, остави маркучите и отваряй каквото там си пийваш, работата е ясна.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #65

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom
    Режим 21нощес -22 градуса от 7 сутринта днес. Средно 320 W/час (грубо). Това утрепа калкулатора

    Кви дърва кво парно , кви 5 лева.

    Това което ме интересува е : пипам отвреме на време маркучите от външното към вътрешното тяло топли на моменти това загуби ли са или от режима на работа.
    Symptom ,това са симптоми за много добре работеща машина!За това споменах онзи ден-разхода ще се смъкне от първоначалния.А онова не са маркучи,а тръбите с изолация отгоре-и при стискане се усеща от вътре топлината на загретия фреон.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #66

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Грешно се изразих за тръболяците ама Вие разбрахте де


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1320522013[/time]_________________________________________________

    Искам да попитам, има ли някаква зависимост Fan speed към температура спрямо разход на енергия. Тоест помещението ще достигне желаната температура по икономично ако : работи на low speed продължително време за да догони температурата или пускаме на high fan и повече градуси за да темперира по бързо и после връщаме градусите .Дано се разбра...

    Другото ми питане е ок помещението е темпериано според желанието. Градусите са 22 примерно настроени. Влиза се излиза се .. увеличавайки Fan speed при едни и същи градуси влияе ли на консумацията ? .

    Благодаря,

  8.  
     
  9. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #67

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk
    При -15 отдава 3,65Квкоето от 5,5Кв/номинал/ прави 67% направо си е дзвер!
    При -15 отдава 3,65Кв което мисля чее максимал а не номинал

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #68

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Искам да попитам, има ли някаква зависимост Fan speed към температура спрямо разход на енергия. Тоест помещението ще достигне желаната температура по икономично ако : работи на low speed продължително време за да догони температурата или пускаме на high fan и повече градуси за да темперира по бързо и после връщаме градусите .Дано се разбра...

    Другото ми питане е ок помещението е темпериано според желанието. Градусите са 22 примерно настроени. Влиза се излиза се .. увеличавайки Fan speed при едни и същи градуси влияе ли на консумацията ? .

    Благодаря,
    За максимален комфорт и икономия оставай вентилатора само на АУТО, японците така са го изчислили че най-добре така да достига и поддържа температурата. Иначе консумацията на вътрешното тяло я дават 35вата по каталог. Ако оставиш турбината на първа степен за първоначално затопляне, започва да духа по топло но дебита ще ти е много малък за да промени температурата и трябва да го чакаш в пъти повече време за да достигне зададената, същевременно икономия няма дори може повече ток да ти изгори защото компресора и вътрешната турбина не са в синхрон според оптималното а японците най-добре знаят, не забравай че това си е компютър който се грижи за твоя комфорт, не го подценявай и го оставай само на АУТО.
    Symptom Този разход на ел.енергия в 25кв.м или 35кв.м е?

    При -15 отдава 3,65Квкоето от 5,5Кв/номинал/ прави 67% направо си е дзвер!
    При -15 отдава 3,65Кв което мисля чее максимал а не номинал
    По графиката на +7гр /на които всички марки мерят номинал/ са отчетени 5,5 кв , следователно цялата графика е за номинал, не се връзва на +7 да дават номинал а на -15 максимал данните от кривата ще са много объркани, не се правят такива графики.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #69

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    За 35 кв , сега не ми се мерят ама ще напиша и квадратурата на прозорците . Днес е мъгла от следобяд, вън тече водичка от тялото ,вътре на 21 градуса( на дистанционното) е с кеф да седиш. Скоростта на електромера не се е променила . По късно ще го нагледам пак.


    На 2 пъти го пусках на ауто.. даже момата беше натиснала без да иска бутона вчера.. прибирам се тихо.. викам ко прави?.. тя каза, от известно време е така.. погледнах.. пише Ауто.. външното върти вътре нищо.. Аз като го пусках на ауто изхладня въздуха... и не го чаках много и си го пуснах на Low по градус.. Това на затоплено и темперирано помещение. Малко не го схванах това ауто... та затуй питах.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #70

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Колеги чудя се нещо да не са ми се скапали дайсекайчетата. Значи имам два броя, но съм към края на ремонта и не съм ги пускал сигурно над месец, изключени са от мрежата. Днес им изчистих филтрите и реших да ги пусна за час. Пускам ги и двата в еднакво топли стаи с отворени врати и с еднакви настройки. На единия климатик предния панел се отвори много (до горе), а на другия изобщо, иначе си духаше топло отдолу. Оставих ги така.. поне 30мин, е на единия климатик изобщо не се вдигна панела отпред. Включвах изключвах и какво ли не и го докарах в положение в което капака се повдига съвсем леко. Кога тоя капак се повдига МНОГО нагоре? Искам да ги пробвам и двата дали не е счупено нещо.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #71

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Остави ги, те си знаят колко въздух им трябва, не ги закачай.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #72

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    За да е fun-a пълен от 19.30 до сега е 21.05 съм отворил вратата на хола, през 4 квадрата коридор и спалня 14 квадрата, до коридора температурата е еднаква почти и на влизане в спалнята леко се усеща по хладно ,тоест без да пускаме нищо в нея ще си спим. Амбициозно е да мислия че това ще ме спаси при минуси навън но пак е нещо позитивно. Предвид ,че електромера не си е променил скостта, едвам се влачи Все повече почва да ми харесва.

    НАстройки не съм променял, 21 градуса и Low въздух.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #73

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr
    Колеги чудя се нещо да не са ми се скапали дайсекайчетата. Значи имам два броя, но съм към края на ремонта и не съм ги пускал сигурно над месец, изключени са от мрежата. Днес им изчистих филтрите и реших да ги пусна за час. Пускам ги и двата в еднакво топли стаи с отворени врати и с еднакви настройки. На единия климатик предния панел се отвори много (до горе), а на другия изобщо, иначе си духаше топло отдолу. Оставих ги така.. поне 30мин, е на единия климатик изобщо не се вдигна панела отпред. Включвах изключвах и какво ли не и го докарах в положение в което капака се повдига съвсем леко. Кога тоя капак се повдига МНОГО нагоре? Искам да ги пробвам и двата дали не е счупено нещо.
    Приятел, моя две лета съм го ползвал и сега започва втора зима, но досега не съм го виждал да работи със затворен панел. Твоят нещо не работи в нормален режим. Когато го вкл/изкл. чува ли се звукът от двигателчето? то поне е доста отчетливо. Сравни го със работещия. Също така пробвай да отвориш капака на филтрите и да го затвориш. Може нещо последният път да не си го "натаманил" добре и да не може да се задейства панела.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #74

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Symptom И на АУТО да го оставиш, то пак като си достигне температурата /ако го изключваш/ ще свали на ниска степен около LOW, на поддържане пак така, моя си работи на LOW + /т.е. между 1ва и 2ра степен/.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #75

    Re:TOSHIBA DAISEIKAI V

    Моторчето работи, защото като бутна на ръка капака докато климатика е изключен от мрежата и като го включа, самото моторче прибира панела. Ще го пусна довечера пак и ще снимам докъде се отваря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 70 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе