Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Информация за Toshiba Ras-255-JDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #1

    Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Здравейте. Това ми е първият пост в този форум. Ще съм ви безкрайно благодарен ако ми дадете някои напътствия за това как да боравя с този климатик.

    Климатикът е японски модел Ras-255-JDR. Купих го лятото разбира се втора употреба.

    Въпросите които ме вълнуват са следните:
    - Колко често трябва да се чистят филтрите?
    Предполагам, че тези големите 2 филтъра които обгръщат вътрешното тяло е добре да се чистят по-често.
    От ляво има един картонен филтър приличащ на пчелни кутийки. Това до колкото разбрах е пречистващ въздуха филтър, но не ми е ясно той чисти ли се, сменя ли се? От къде се купува, колко често се чисти/сменя и ако се чисти как се чисти.

    От дясно има плазмен филтър. Знам, че той трябва да се чисти внимателно. Разбрах се чисти на 1000 часа или 6 месеца. Бихте ли ми казали как точно се чисти той?

    Относно работата. Изглежда климатикът обдухва с въздух вътрешното тяло след като спре работа и за това след спиране той още работи. До колкото разбрах това време е 20 минути (не съм го засичал). Тази операция само за лятото ли е добре да се "оставя" или и за зимата. Все пак зимата вътрешното тяло няма конденз.

    Относно озонатора. Ако има хора с климатик с озонатор (с отрицателни йони) моля споделете колко често го пускате. Нон стоп ли работи или когато се сетите за него. Разликата дали е пуснат този озонатор или не е 10 вата. Тоест нищо от гледна точка на консумация.

    Ако има нещо друго, което някой се сети за този климатик ще съм му благодарен. Моите лични впечатления (ползваме го активно от скоро) е, че е доста добър модел. До колкото разбрах е от тези с ДЦ инвертор управляван с PWM. Не съм съвсем сигурен...

    Между другото някой знае ли този климатик коя година е произведен съдейки по серийните му номера?


    Прилагам снимки на климатика






    Предварително Ви благодаря!
    Ники

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Машината ти е от 2002 година и е "черешката на тортата"... Плазмения филтър работи винаги с йонизатора. Няма как да ги пускаш по отделно. Плазмения филтър се чисти най-лесно с обезмаслител и след това изплакваш с хладка вода. Изсъхва напълно и след това използваш отново. Ако самопочистването на изпарителя след спиране те дразни, натискаш втори път бутона стоп и операцията приключва.
    И между другото - ужасно нескопосано са ти боядисали вътрешно тяло...

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Страхотна е машината, аз имам по-горния модел 285.Зверски топли в студа.Лятото е задължително даа работи подсушаването и стерилизацията, когато го спреш след охлаждане, през зимата не е от значение. http://www.toshiba-living.jp/search_...=3&S=1&sc2=176 от тук можеш да си свалиш един мануал на японски, ако нямаш - 5-ия от горе надолу.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #4

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Цитат Първоначално публикувано от Niki Fena Виж публикацията
    Въпросите които ме вълнуват са следните:
    - Колко често трябва да се чистят филтрите?
    Предполагам, че тези големите 2 филтъра които обгръщат вътрешното тяло е добре да се чистят по-често.
    От ляво има един картонен филтър приличащ на пчелни кутийки. Това до колкото разбрах е пречистващ въздуха филтър, но не ми е ясно той чисти ли се, сменя ли се? От къде се купува, колко често се чисти/сменя и ако се чисти как се чисти.
    Хубава машинка.Праховите филтри ги чисти на две седмици,а зеолитния/пчелните пити/ е свършил,но го дръж на слънце за два часа през някой месец,и нека си стои.Йонизатора почиствай и него, когато чистиш плазмата с едно тампонче със спирт,но при спрян такъв!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Благодаря ви много за бързите отговори. Да, климатикът бая го избирах. Гледах много климатици. Купих го малко на интуиция мислейки, че е много добър и наистина съм доволен от него.

    Благодаря и за ръководството. Имам го и го превеждам с гугъл транслейт когато забравя кой бутон какво прави . Излизат големи тъпотии понякога, но въпреки това се научих как да правя някои от нещата. Например как да задам цена на електроенергията на дистанционното.

    Този зеолитен филтър продават ли го някъде, какви пари е и тн? Или да не се занимавам с глупости...


    ЕДИТ: И последно нали тия климатици ги нагаждат с траф 220 към 100 волта. Моя траф ми черпи 20 вата при спрян климатик. Това много ли е?
    Искаше ми се да е по-малко. Реално все едно имам една енергоспестяваща която свети нон стоп. Сметнах, че на месец отива 1-1.5 лева за този траф.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Не се занимавай с филтъра.може да се достави, ама си е главоболие и не е болка за умирачка.Не се бой за консумацията, достатъчно ти пести машината.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Цитат Първоначално публикувано от Niki Fena Виж публикацията
    Този зеолитен филтър продават ли го някъде, какви пари е и тн? Или да не се занимавам с глупости...
    Някой беше дал много добра идея за ползване на филтър с активен въглен. Купуваш си такъв за абсорбер и си изрязваш.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Мисля,че и на JDR модела имаше под зеолитния филтър и черен с въглен,но ако го няма ,може да си изреже и сложи под зеолита,чиято функция е по друга,и е свързана с йонизирането от плазмата и йонизатора/като нов/.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Благодаря много за отговорите, момчета. diksanal, каква е функцията на този зеолитен филтър в комбинация с йонизирането и плазмата?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #10

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    ...и още един въпрос - зеолитния филтър се излага само на слънце или се пере и излага на слънце?

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    В мануала го дават да се плакне, както се плакне плазмената касета.Пише, че подлежи на светлинна регенерация .Държи се 6 часа на пряка слънчева светлина.Трябва да се сменя на 6 години.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Цитат Първоначално публикувано от Niki Fena Виж публикацията
    Благодаря много за отговорите, момчета. diksanal, каква е функцията на този зеолитен филтър в комбинация с йонизирането и плазмата?
    Eто цитат:
    Клиноптилолитът/зеолит/ е порест минерал, съставен предимно от алуминий, силиций и кислород. Той е мощен адсорбент. На микроскопско ниво се вижда, че скелетът му има структурата на пчелна пита, с високопорьозна и обширна реактивна повърхност от 450 кв. метра на един грам. Именно тази структура придава на клиноптилолита уникални свойства. Натоварената с отрицателно електричество повърхност дава възможност минералът клиноптилолит да привлича и задържа катиони от средата, в която се намира и от своя страна да отделя други.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Плазмата по инструкция се мие с вода, ако е много замърсен филтъра напръсква се с обезмаслител , накисва се в топла вода може и с някакъв препарат, после се изплаква и се оставя добре да изсъхне. Зеолитният както е казал колегата по-горе. Иначе аз имах идея да рециклирам моя като си взема зеолит от Кърджали, но ме домързя да се занимавам.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #14

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    В чуждите упътвания за поддръжка пише, че се мие с препарат с неутрална кисленинност, тоест нито да е основа нито киселина.Аз лично не бих използвал препарат който е силнодействащ.В българските упътвания пишат, че се мие само с вода, за да нямат претенции и оплаквания от потребители в това отношение, защото ние българите си падаме малко идиоти-кажат ни че може да се мие с препарат, някой от нас може да помисли и че киселината или основата е препарат и да го измие например с Кислол ...

    По електродите и решетката остава графит/въглен и може би малко мазнини.Мазнините обаче не се усещат и може тъй като са по-малко от тези по човешката ръка и се отмиват лесно с едно зимиване с препарат с топла вода.Той плазма филтъра ще си работи и с тях, освен ако не става въпрос за много замърсен въздух в кухня или някаква пушалня и парите/дима отлагат по металните части и електроди остатъци от веществата в тях.

    Според мен го "мийте" с вода, а веднъж на 3-4 месеца го мийте с течен сапун с неутрално(за човека) PH- аз така правя вече 3.5 години и нямам никакъв проблем.Може и със медицински чист спирт ня няколко години веднъж, но не препоръчвам, тъй като дори в аптеките не се продава такъв,а разтвор на спирт и дестилирана вода които се представят на клиента за чист спирт ...
    Кожата на човека също формира лек киселинен слой с който "мори" микробите върху нея, но тази киселинност е незначителна за филтъра.

    Ако го миете с течен сапун изплаквайте добре и многократно докато няма мехури/балончета от препарата, тъй като това може да доведе до неправилна работа на плазма филтъра и дори до повреда ако има останал препарат по електродите и решетката(ако има такава на тошиба)

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    2
    #15

    Отговор: Информация за Toshiba Ras-255-JDR

    Здравейте
    имам Toshiba jar 255 v5
    след токов удар започна да ми мига посредата червената лампичка като го включа и изключа продължава да мига без да спира а самият климатик не тръгва
    да отметна днес е около минус 10 градуса с вятър

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. информация за Toshiba RAS-255SV
    От kneto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 6
    Последно: 12-12-19, 22:27
  2. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 15:08
  3. Toshiba RAS 225ER информация
    От dobrotich13 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 08-10-13, 00:05
  4. CI информация - Toshiba
    От FreeSoul във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 04-12-12, 20:28
  5. Малко информация за клавиатурата на Toshiba Satellite
    От the_unique във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-06, 13:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе