Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55
Like Tree21Одобрявам

Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1

    Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Понеже при мен има шум при работа покраи минимума ( Toshiba 221SDR ) и ми стана любопитно други ползватели на тошиби DR серията имат ли подобно наблюдение . Като цяло когато работи с консумация около 100 W се чува звук подобен на шуртене на фреон който е постоянен . При работа на охлаждане този звък го няма , което ме навежда на мисълта , че не е технически проблема примерно турбина или нещо друго . Шумът го има и при изключени всички екстри тип йонизация , плазмен филтър и аспирация . Засега не съм тествал да запуша отвън тръбата на аспирацията и да чуя изчезва ли звука . При другия ми климатик Hitachi S28T с минимум 0,500W шум има евентуално само при размразяване , пусната аспирация и йонизатор .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    маджо,при моя ДР няма никакви шумове,освен ако не духа вятър и да влиза през тръбата на вентилацията.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #3

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    И при моите няма никакви шумове, поне не ми е правило впечатление, но като почне отоплителният сезон ще обърна специално внимание.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #4

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Не бих го нарекъл шум от фреон, имах един конвенционален Панасоник, на който му се чуваше фреона, но там шума е подобен на вода, която се отича в канала. При моя е едно постоянно шшшшшшшшшш. Чува се като го пусна и застана до него или на абсолютна тишина. Ще видим сега като монтирам PDR-a в спалнята как е. На него вътрешното му тяло е чисто ново.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #5

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Точно шшшшшшшшш се чува .

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #6

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Значи грешката не в твоя телевизор.

    Аз този шум досега не го бях забелязал. Заслушах се вчера като спомена в някоя тема. Сигурно климатика ти е над леглото и затова го чуваш. На 2 метра от него нищо не се чува. То и аз съм малко глух де, не съм фактор за шума.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 10-10-13 в 16:35.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    А като си изключите *DR-ите чува ли се нещо?
    estqwerty одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #8

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Почистване някакво започва за известен период и после нищо ... Това шшшш се чува само като работи на минимума ~ 100W . Ще тествам тия дни дали има значение позиция на клапи , степен на FAN , запушване на аспирацията отвън и др. каквото се сетя . Самопочистването как се пуска точно ?

  11. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #9

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    И аз имам какво да кажа по въпроса, но искам първо да мине "прегледа" от Джи пи - то и след това вече да съм сигурен.Иначе миналата зима ми беше първа с EDR-a и шума от фреона определено си го има.Като определено не става въпрос за самопочистването(вентилацията) или шума от тръбата за аспирацията при по-ветровито време.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    При повечето клими от тошибите при _ DR го има този шум,при ниско налягане при работа на минимал.Коментирано е-има го и при европейските модели.При мен го няма на най стария модел LDR,но при други колеги го имало.Не и до монтаж,а и тръбния път не е малък-хубаво да е около 3м. поне.
    А и LDRa е с най висок минимум,но и с най тежко външно.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    лесно решение : отваряте прозореца и няма да бачка на минимал

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #12

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Хммм тая вечер го пуснах да се самопочисти и после да си работи при зададени 22 градуса . Изключва , включва няма звък .... Разгледах превода които имам и там пише за ограничаване на компресора на 50-75% , ако някои му се занимава може да пробва да види в топлото време да ги ползва тези режими ( може да няма шшшш ) Сега си работи на 100 W и нищо не се чува . При 15 градуса изключва на 100 W като пада първо на 45W за 2-3 секунди и после се изключва .
    estqwerty одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Това ограничаване на компресора в режими близки до минимума не може да се усети. Това е само с цел ако имаш слаба инсталация да ограничиш пик-а на машината.
    estqwerty одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #14

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    Тази сутрин ми направи впечатление като се събудих , че шуми лекичко после изключи и шума се чуваше още 2-3 минути . Тръбния път е към 3 метра . Шуми идва от дясната страна на вътрешното тяло , от тази страна излизат тръбите към външното тяло . Излязох на терасата да чуя външното тяло и там се чува шуртене на фреон . Има ли опция шума да е от повече изкривена тръба (смачкана ) , не точно количество фреон или нещо друго такова ?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията

    ако има смачкана тръба няма да работи нормално ,максималната му мощност ще е силно намалена .. пусни му hi-power и му наблюдавай консумацията ,трябва да вдигне около максимума по каталог

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Появи се заместника на FD серията, серията FH
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 806
    Последно: 28-01-18, 19:07
  2. Вътрешният вентилатор - на минимум или на максимум?
    От zaho_cool във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 06-02-14, 07:14
  3. Избор на ТВ минимум 37инча с ДЛНА до 1000лв!
    От ichigoxt във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 31-07-12, 15:29
  4. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  5. Относно зимните гуми с минимум 4 мм грайфер
    От Niakoi във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-12, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе